Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η gigabyte gaming oc 3080(rev1) και κάποιες 3090 είχαν πρόβλημα με τα πινάκια..😁

Πιστεύω να μην επαναληφθεί.

Και γω αυτή χτύπησα.αντε να δουμε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.6ca2982b581934dab3433e37d2565bb7.png

Από εδώ να μπορούσαμε να πάρουμε. Μέχρι κάποια φάση παρέδιδε Ελλάδα, μετά που άλλαξε ο νόμος σταμάτησε. Από ότι είδα δεν έχει αλλάξει κάτι.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sprou είπε

Η gigabyte gaming oc 3080(rev1) και κάποιες 3090 είχαν πρόβλημα με τα πινάκια..😁

Πιστεύω να μην επαναληφθεί.

Και γω αυτή χτύπησα.αντε να δουμε

Την windforce περιμένω να παραλάβω τις επόμενες μέρες, αν ήθελα άλλη θα έπρεπε να ψηλώσω την custom λούπα από το case πράγμα που δεν έχω χρόνο να κάνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pantaz είπε

Έχοντας παίξει το πρώτο έχω να πω πως θα ειναι από τα σημεία αναφοράς!

Βασικά αυτο το game αλλά και το callisto protocol περιμένω γενικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγειες σε όσους αγόρασαν, αφήστε του ζουλιάρηδες να ζηλεύουν.

Εγώ βλέπω την TUF στο newegg να μπαινοβγαίνει σε στοκ στα 1599$ και έχω γεμίσει σάλια το πάτωμα.

Πτήση Αθήνα - Νέα Υόρκη στα 434€ με Lufthansa.

1599 + 434 = 2033$... Δηλαδή μια χαρά κάνεις και το ταξιδάκι σου, μένουν και ρέστα για καλή 2ήμερη διαμονή... ρε Πλαίσιο στα 2399€;

Επεξ/σία από this.is.elia
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Βασικά αυτο το game αλλά και το callisto protocol περιμένω γενικά...

Top!!!!!

https://www.gputracker.eu/en/offer/1846415/inno3d-geforce-rtx-4090-ichill-x3-24576-mb-gddr6x Παιδιά και εδώ δείχνει κάποιος διαθεσιμότητα! Απλώς τις Inno3d δεν τις εμπιστεύομαι. Πάντως όλες οι υπόλοιπες δείχνουν out of stock!

3 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Μεγειες σε όσους αγόρασαν, αφήστε του ζουλιάρηδες να ζηλεύουν.

Εγώ βλέπω την TUF στο newegg να μπαινοβγαίνει σε στοκ στα 1599$ και έχω γεμίσει σάλια το πάτωμα.

Πτήση Αθήνα - Νέα Υόρκη στα 434€ με Lufthansa.

1599 + 434 = 2033$... Δηλαδή μια χαρά κάνεις και το ταξιδάκι σου, μένουν και ρέστα για καλή 2ήμερη διαμονή... ρε Πλαίσιο στα 2399€;

Καλά δεν το ήξερες εδώ είμαστε λεφτάδες στην Ελλάδα γι αυτό τόσο ψηλά οι τιμές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Sprou είπε

Η gigabyte gaming oc 3080(rev1) και κάποιες 3090 είχαν πρόβλημα με τα πινάκια..😁

Πιστεύω να μην επαναληφθεί.

Και γω αυτή χτύπησα.αντε να δουμε

Τα Poscaps λες που εβαζαν πολλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το 5900x η 4090 φαντάζομαι θα είναι κομπλέ σε 4κ 120?Έχει πάρει το μάτι σας κανένα συγκριτικό;

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.club386.com/nvidia-geforce-rtx-4090-review/ Και η Gamerock της Palit δείχνει αρκετά δυνατή με καλές θερμοκρασίες! Αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα ούτε για προπαραγγελια  δεν υπάρχει!😩 @Herald για εδώ σε βλέπω πάλι!✌️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκε και νέος οδηγός με DX12 improvements ! [https://videocardz.com/newz/nvidias-new-driver-enables-substantial-directx12-performance-improvements-for-geforce-rtx-gpus

[...] 

NVIDIA has included new shader compilation optimizations, reduced CPU overhead and added Resizable Bar support for games like Forza Horizon 5 or F1 22. This was an effort to reduce CPU-bound bottlenecks to unlock more power for the discrete graphics.

Graphics cards such as RTX 3090 Ti can see up to 24.6% better performance, but these improvements also affect mid-range SKUS such as RTX 3060, delivering 3.4% to 7.3% higher framerate.

 

και μέσα σ όλα 

Fixed Issues

[Teardown] Resolves lower performance observed when MSI Afterburner overlay is used

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους! Την FE από ποια καταστήματα μπορούμε να την αγοράσουμε στο εξωτερικό; Με διαφορά η πιο όμορφη υλοποίηση και δεν έχει και καμιά τεράστια διαφορά με τις υλοποιήσεις τρίτων κατασκευαστών.

Υ.Γ. Βλέπω τις επιδόσεις της σε blender και luxmark και έχω μείνει σέκος.... Τι καρτάρα είναι αυτή!!!

Επεξ/σία από madmax1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε δίκιο η EVGA πως η nvidia ανταγωνίζεται τους AiB. Ποιο φθηνή τιμή και ίδιες επιδόσεις, τα top AiB +400 ευρώ για 1-2 παραπάνω fps. Και παρουσίαση μια μέρα νωρίτερα της FE.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...