Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Μπράβο ρε μλκ πέτσινε, είχες πολύ καιρό να δώσεις ένα καλό boost..

Απο το κραξιμο μαλλον κατσε να δεις θα κανουν Bypass το Frame generation στην 3ΧΧΧ και θα γελαμε ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Our DirectX 12 optimizations apply to GeForce RTX graphics cards and laptops, though improvements will vary based on your specific system setup, and the game settings used. In our testing, performance increases were found in a wide variety of DirectX 12 games, across all resolutions:''

  • Assassin’s Creed Valhalla: up to 24% (1080p)
  • Battlefield 2042: up to 7% (1080p)
  • Borderlands 3: Up to 8% (1080p)
  • Call of Duty: Vanguard: up to 12% (4K)
  • Control: up to 6% (4K)
  • Cyberpunk 2077: up to 20% (1080p)
  • F1Ⓡ 22: up to 17% (4K)
  • Far Cry 6: up to 5% (1440p)
  • Forza Horizon 5: up to 8% (1080P)
  • Horizon Zero Dawn: Complete Edition: up to 8% (4k)
  • Red Dead Redemption 2: up to 7% (1080p)
  • Shadow of the Tomb Raider: up to 5% (1080p)
  • Tom Clancy’s The Division 2: up to 5% (1080p)
  • Watch Dogs: Legion: up to 9% (1440p)
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Πολύ overpriced η Strix παιδιά.Μόνο για το χαβά να λέει κάποιος ότι έχει Strix είναι η φάση! Η FE ευχάριστη έκπληξη αλλά δεν θα τη δούμε ούτε σε κορνίζα. Η TUF από ότι βλέπω είναι πιο κάτω από founders αμαρτία από το θεό την έχουν και στο πλαίσιο 2700!

Αυτα ειναι απο beta drivers ρε συ,εδω σου λενε δεν λειτουργει ουτε το SER σωστα..

Αλλοι δεν καταφεραν να τρεξουν ουτε το DLSS 3.0

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Psycho_Warheadδεν ειδες το καλο ομως NVIDIA has included new shader compilation optimizations, reduced CPU overhead and added Resizable Bar support for games like Forza Horizon 5 or F1 22. This was an effort to reduce CPU-bound bottlenecks to unlock more power for the discrete graphics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Αυτα ειναι απο beta drivers ρε συ,εδω σου λενε δεν λειτουργει ουτε το SER σωστα..

Αλλοι δεν καταφεραν να τρεξουν ουτε το DLSS 3.0

Αυτό ισχύει όμως και στις δυο κάρτες! Να δώσω 3κ για Strix για το ηθικό του πράγματος πάει παρα πολύ! Απλά για να λέω ότι έχω Strix δεν μου κάνει εμένα προσωπικά! Τώρα ο καθενας κάνει την επιλογή του! Η fe φαντάζει ιδανική επιλογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panakos_thess είπε

@Psycho_Warheadδεν ειδες το καλο ομως NVIDIA has included new shader compilation optimizations, reduced CPU overhead and added Resizable Bar support for games like Forza Horizon 5 or F1 22. This was an effort to reduce CPU-bound bottlenecks to unlock more power for the discrete graphics.

Ναι κάνουν ό,τι μπορούν με το CPU limitation γιατί η 4090 έχει μπουκάλια ακόμα και σε 4Κ με 7950X και DDR5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I iz a happy puppy..Εξαιρετικη θα ελεγα.. Θερμοκρασιακα αριστη ακομη και o/ced και μνημες 18 βαθμους κατω απο FE! Hotspot o/ced πολυ καλο.. Καλο power delivery επισης .. Μια χαρα..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

https://videocardz.com/newz/nvidias-new-driver-enables-substantial-directx12-performance-improvements-for-geforce-rtx-gpus και τωρα τελικα εκει που ηταν για πεταμα η γριες 3090τι-3090-3080 κλπ της ανεβαζουν perfomance την 3ΧΧΧ και αφησε απ εξω σειρα 2ΧΧΧ οποτε θα βλεπουμε τωρα 2080τι που καποτε ηταν 3070 που πλεον οχι θα κανει κανενα 250αρι

Που λέει ότι η σειρά RTX 2000 δεν επηρεάζεται;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pantaz είπε

Αυτό ισχύει όμως και στις δυο κάρτες! Να δώσω 3κ για Strix για το ηθικό του πράγματος πάει παρα πολύ! Απλά για να λέω ότι έχω Strix δεν μου κάνει εμένα προσωπικά! Τώρα ο καθενας κάνει την επιλογή του! Η fe φαντάζει ιδανική επιλογή!

Kαι βεβαια ειναι και απο τις 2 πλευρες,εγω απο τα αποτελεσματα που βλεπω τωρα που ανεβαζουν για εμενα οσο πιο πολλα μπορει να γλυτωσει καποιος απο μια φθηνη υλοποιηση τοσο το καλυτερο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικα τα καρτονια σε οσους παραγγειλατε. Αψογη καρτα η TUF δεν αξιζει σε καμια περιπτωση strix και γενικα 3000 καρτα για το 2-3% boost που δινουν. Η FE σε πιο χαμηλη τιμη ειναι ακομα καλυτερη σε vfm για 4090 αλλα Ελλαδα δεν παιζει. Επαιξε πολυ δυνατα η FE και φαινονται σαν fillers οι AIB ειδικα οι 2500++ που παιζουν. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Μπορεί απλώς να έβαλαν την RTX 3000 που είναι πιο πρόσφατη σειρά.

Μπορει ναι μπορει και οχι παντως το changelog γραφει για 3ΧΧΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Herald είπε

Cancel ρε, αφού θα καταλήξεις σε strix, πήγαινε από τώρα :P 

rofl 3 γενιες σερι strix , no more.. Δεν αξιζει αλλωστε με max 5-8% o/c πλεον.. Καλα temps,4 χρονακια εγγυηση  εχει καλα ειμαστε.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...