Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνεις δεν παρεξηγεί τις επιλογές σας παιδιά και εσείς ξέρετε γιατί δεν αγοράζετε και δικαίωμα σας και εμείς γιατί αγοράζουμε . Με την διαφορά ότι εδώ ήρθαμε να συζητήσουμε για τεχνολογία και όχι για τις επιλογές μας. Εγώ προσωπικά αν δεν σκοπεύω να αγοράσω που είναι καθόλα θεμιτό θα μοιραστώ την αποψη μου και θα προχωρήσω. Ποιο το νόημα να συνεχίσω; Μπορώ καλλιστα να παρακολουθώ και να ενημερωνομαι αν θέλω ακόμη και αν δεν αγοράσω αλλά δεν θα συνεχίσω να συμμετέχω κάπου που δεν σκοπεύω να αγοράσω. Θα συμμετέχω σε θέματα αλλά στο φόρουμ. Οι απόψεις σας έχουν γίνει γνωστές εδώ και πολλές σελίδες πίσω. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sharke είπε

 αρα κουμπώνω εδω,,  και εγω αυτην χαλβαδιαζω, 😁  https://www.lg.com/uk/tvs/lgoledflex

Oled και τα μυαλά στα κάγκελα.

Βλέπεις αλλά πράγματα από τις συμβατικές.και φυσικά ταχύτατες σε gaming.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εαν νμζεις οτι στο μελλον θα μπορεις να ανταπεξελθεις να την παρεις..

νομιζω οτι η 4090 θα ειναι και η τελευταία  που θα παρω σε top tier έκδοση ,, για 5090 σε 2 χρόνια  δεν νομίζω να μπω στον κοπο  εκει που θα φτασουν η τιμες,, εκτος και αν γινει το αντίστροφο,  πάρουν την κάτω βολτα αλλα μάλλον αδυνατο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sharke είπε

νομιζω οτι η 4090 θα ειναι και η τελευταία  που θα παρω σε top tier έκδοση ,, για 5090 σε 2 χρόνια  δεν νομίζω να μπω στον κοπο  εκει που θα φτασουν η τιμες,, εκτος και αν γινει το αντίστροφο,  πάρουν την κάτω βολτα αλλα μάλλον αδυνατο,

Εαν ανεβεις σε αυτην την κατηγορια θα βρεθεις να κυνηγας συνεχεια top καρτες..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sharke είπε

νομιζω οτι η 4090 θα ειναι και η τελευταία  που θα παρω σε top tier έκδοση ,, για 5090 σε 2 χρόνια  δεν νομίζω να μπω στον κοπο  εκει που θα φτασουν η τιμες,, εκτος και αν γινει το αντίστροφο,  πάρουν την κάτω βολτα αλλα μάλλον αδυνατο,

Αν κρίνω από τις τιμές της TSMC στην κολλητή apple για τα 4nm που πήγαν 2.4x πάνω και ανάγκασαν την τελευταία να βγάλει με Α16 μόνο τα pro models καταλάβαινεις τι θα γίνει με τους άλλους αν δεν υπάρξει βελτίωση της Samsung ειδικά.. με ένα παίκτη μόνο να παράγει κλαφτα.  Και για να δούμε και με αυτόν τι θα γίνει γιατί μυρίζει μπαρούτι. Αν όλα τα άλλα πάνε καλά οικονομικά παγκόσμιως έτσι και βελτιωθεί η κατάσταση .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Αν κρίνω από τις τιμές της TSMC στην κολλητή apple για τα 4nm που πήγαν 2.4x πάνω και ανάγκασαν την τελευταία να βγάλει με Α16 μόνο τα pro models καταλάβαινεις τι θα γίνει με τους άλλους αν δεν υπάρξει βελτίωση της Samsung ειδικά.. με ένα παίκτη μόνο να παράγει κλαφτα.  Και για να δούμε και με αυτόν τι θα γίνει γιατί μυρίζει μπαρούτι. Αν όλα τα άλλα πάνε καλά οικονομικά παγκόσμιως έτσι και βελτιωθεί η κατάσταση .. 

κάτι  ψυλλιάζομαι! 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος αυτο που λες οτι καλυτερα να συμμετεχεις μονο αν εχεις σκοπο να αγορασεις.Δεν το συνεχιζω το αφηνω να πεσει κατω.Απλα σκεψου αυτο που εγραψες γιατι κανει μελη να μην θελουν να συμμετεχουν σε συζητηση και να μεινετε μονο οι αγοραστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, icenex είπε

Λαθος αυτο που λες οτι καλυτερα να συμμετεχεις μονο αν εχεις σκοπο να αγορασεις.Δεν το συνεχιζω το αφηνω να πεσει κατω.Απλα σκεψου αυτο που εγραψες γιατι κανει μελη να μην θελουν να συμμετεχουν σε συζητηση και να μεινετε μονο οι αγοραστες.

Δεν έγραψα αυτό έγραψα ότι εγώ θα απείχα.. Να ενημερωθείς και αν θες παρά ταύτα και να συμμετέχεις να το κάνεις  κάπου που βοηθάει το θέμα και σχετίζεται με το θέμα. Καταλαβαίνεις πόσο κουράζει να συζητάμε πράγματα άσχετα με το θέμα συνέχεια που σχετίζονται με πράγματα που δεν έχουν καμία ουσιαστική συμβολή σε αυτό παρά μόνο στην δική μας προοπτική. Πιο καθαρά δεν μπορώ να το πω και εν τέλει επειδή πέφτω ο ίδιος στην λομπα αυτή τελευταίο μνμ από εμένα πάνω σε αυτό το thread hijacking και ελπίζω να επικρατήσει η λογική και η σύνεση.

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

2400 εχει η φθηνοτερη..

Και από ότι βλέπω αν δεν έχει κάποιος κάπου έναν γνωστό σε μαγαζί δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει καρτα! Να βάλω μέσο στο στρατό να το καταλάβω. Αλλά για να πάρω καρτα δεν θα το πιστεύα ποτέ ότι θα το έκανα!

Επεξ/σία από Pantaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pantaz είπε

Και από ότι βλέπω αν δεν έχει κάποιος κάπου έναν γνωστό σε μαγαζί δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει καρτα! Να βάλω μέσο στο στρατό να το καταλάβω. Αλλά για να πάρω καρτα δεν θα το πιστεύω ποτέ ότι θα το έκανα!

εγω στα έλεγα  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pantaz είπε

Και από ότι βλέπω αν δεν έχει κάποιος κάπου έναν γνωστό σε μαγαζί δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει καρτα! Να βάλω μέσο στο στρατό να το καταλάβω. Αλλά για να πάρω καρτα δεν θα το πιστεύα ποτέ ότι θα το έκανα!

Να την εχεις αυριο εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...