Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, niko13 είπε

Και του χρονου για 5XXX...δεν τελειώνει αυτό...Αν κάνεις τη δουλειά σου όπως είσαι τώρα ,ποιος ο λόγος...

Ελα ντε.. Ας σταματησουμε την εξελιξη της τεχνολογιας.. Αμαξια εχουμε που κανουν την δουλεια, μουσικο εξοπλισμο το ιδιο, κινητα εχουμε, καρτες γραφικων εχουμε ας κρατησουμε αυτα και τελος να κλεισουν ολες οι εταιρειες και τερμα το R&D ας ειναι μονο για επιστημονικους σκοπους.. 

Τωρα που το σκεπτομαι ας πεταξουμε και οτι τεχνολογικο εχουμε και ας τρεξουμε στα λιβαδια!! 

Ρε παιδια ας αφησουμε καθαρο το νημα και δεν απευθυνομαι προσωπικα σε εσενα. Θερμη παρακληση να μεινουμε εντος του θεματος.. Και εγω θελω McIntosh ενισχυτη και προενισχυτη και μια Πορσε αλλα δεν βγαινω οικονομικα αραζω με αυτα που μπορω.. 

Τλπ.. Στο θεμα μας.. Ακομη εχω μεινει με ανοιχτο το στομα με την αποδοση στο CB2077 ειδικα σε RT.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2223

  • BlurayMoviesGreece

    1822

  • Arkin

    1774

  • Herald

    1556

16 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

με της 4ΧΧΧ σε DLSS 3.0 frame θα μπορεις να παιξεις ανετα και 8Κ!!!!!

@niko13 την πεταξαν στα σκουπιδια cyberpunk με RT επρεπε να παιζει ανετα μιας και ειναι και ποιο παλιος τιτλος μαλλον!!ουτε αυτο παιζει

ρε φιλε άμα τρολαρεις ok πάσο... δε παίζει να τα λες σοβαρά αυτά τα πράματα..

το cyberprank είναι μια unoptimized μλκια που βγήκε σε alpha φάση... άμα θέλει ο developer σου φτιάχνει pacman που η 4090 δε το τρέχει ούτε με dlss3 πάνω από 10 fps (βλέπε Steelrising)... μη τσιμπάτε

και το metro exodus έχει όλο το πακέτο rt και top γραφικά και τρέχει νερό με rt και σε AMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

ρε φιλε άμα τρολαρεις ok πάσο... δε παίζει να τα λες σοβαρά αυτά τα πράματα..

το cyberprank είναι μια unoptimized μλκια που βγήκε σε alpha φάση... άμα θέλει ο developer σου φτιάχνει pacman που η 4090 δε το τρέχει ούτε με dlss3 πάνω από 10 fps (βλέπε Steelrising)... μη τσιμπάτε

και το metro exodus έχει όλο το πακέτο rt και top γραφικά και τρέχει νερό με rt και σε AMD

Τα ίδια πράγματα δείχνει το Metro με την τεράστια πόλη του CP 2077?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ελα ντε.. Ας σταματησουμε την εξελιξη της τεχνολογιας.. Αμαξια εχουμε που κανουν την δουλεια, μουσικο εξοπλισμο το ιδιο, κινητα εχουμε, καρτες γραφικων εχουμε ας κρατησουμε αυτα και τελος να κλεισουν ολες οι εταιρειες και τερμα το R&D ας ειναι μονο για επιστημονικους σκοπους.. 

Τωρα που το σκεπτομαι ας πεταξουμε και οτι τεχνολογικο εχουμε και ας τρεξουμε στα λιβαδια!! 

Ρε παιδια ας αφησουμε καθαρο το νημα και δεν απευθυνομαι προσωπικα σε εσενα. Θερμη παρακληση να μεινουμε εντος του θεματος.. Και εγω θελω McIntosh ενισχυτη και προενισχυτη και μια Πορσε αλλα δεν βγαινω οικονομικα αραζω με αυτα που μπορω.. 

Τλπ.. Στο θεμα μας.. Ακομη εχω μεινει με ανοιχτο το στομα με την αποδοση στο CB2077 ειδικα σε RT.. 

Δεν ειπε κανεις αυτο αλλα ας δωσουν επιδοσεις σε προσιτες τιμες και σε μας τις πλεμπες με τα 1080/1440p monitor.

Αναρωτιεμαι ποσο θα τιμολογησουν την 4070-60 και με τι επιδοσεις. Πολλοι δεν εχουν καταλαβει αλλα ακουγεται οτι παμε σε χειροτερη υφεση απο αυτην που διανυουμε τωρα.Εκει να δω θα κανουν ακομη μαγκιες με αυτες τις αλμυρες τιμες, πραγματικα πρωτη φορα ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα κανει ο κοσμος με το πορτοφολι του.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Δεν ειπε κανεις αυτο αλλα ας δωσουν επιδοσεις σε προσιτες τιμες και σε μας τις πλεμπες με τα 1080/1440p monitor.

Αναρωτιεμαι ποσο θα τιμολογησουν την 4070-60 και με τι επιδοσεις. Πολλοι δεν εχουν καταλαβει αλλα ακουγεται οτι παμε σε χειροτερη υφεση απο αυτην που διανυουμε τωρα.Εκει να δω θα κανουν ακομη μαγκιες με αυτες τις αλμυρες τιμες, πραγματικα πρωτη φορα ειμαι πολυ περιεργος να δω τι θα κανει ο κοσμος με το πορτοφολι του.

Όσο έχουν και μπορούν θα αγοράζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Nαι ρε χαβαλε κανει ο τυπος αλλα μου αρεσε ετσι οπως το επαιξαν το σκετσακι.

i know. Καλός σχετικά γιατι τεστάρει και πολλά παιχνίδια. Ο μοναδικός που Warzone δοκίμαζε πολλαπλά σημεία και ειδικότερα Downtown που ηταν βαρύ μέρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ελα ντε.. Ας σταματησουμε την εξελιξη της τεχνολογιας.. Αμαξια εχουμε που κανουν την δουλεια, μουσικο εξοπλισμο το ιδιο, κινητα εχουμε, καρτες γραφικων εχουμε ας κρατησουμε αυτα και τελος να κλεισουν ολες οι εταιρειες και τερμα το R&D ας ειναι μονο για επιστημονικους σκοπους.. 

Τωρα που το σκεπτομαι ας πεταξουμε και οτι τεχνολογικο εχουμε και ας τρεξουμε στα λιβαδια!! 

Ρε παιδια ας αφησουμε καθαρο το νημα και δεν απευθυνομαι προσωπικα σε εσενα. Θερμη παρακληση να μεινουμε εντος του θεματος.. Και εγω θελω McIntosh ενισχυτη και προενισχυτη και μια Πορσε αλλα δεν βγαινω οικονομικα αραζω με αυτα που μπορω.. 

Τλπ.. Στο θεμα μας.. Ακομη εχω μεινει με ανοιχτο το στομα με την αποδοση στο CB2077 ειδικα σε RT.. 

Εμένα παρεθετεις αδερφέ αλλά δεν απευθύνεσαι προσωπικά..θα μπορούσες απλά να αφήσεις σχολιο.Τι λάθος είπα?Αν κάνει τη δουλειά του με τη κάρτα γραφικών που έχει τώρα ποιος ο λόγος να αναβαθμίσει?Διαφωνεί κανείς με αυτό?Τα υπόλοιπα περί τεχνολογικού μεσαίωνα είναι δικα σου.Με συγχωρείς για το ύφος αλλά δεν καταλαβαινω

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ίδιες χαζαμάρες λέγατε και με το Crysis 1 όταν βγήκε για unoptimized κλπ επειδή ξεφτίλισε τα PC-άκια σας. Τελικά αποδείχτηκε ότι απλά ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του και έπρεπε να αλλάξουμε γενιά κονσολών για να το ξεπεράσουν τα άλλα παιχνίδια.

Έτσι και το CP 2077, είναι το μέλλον των visuals. Καλά γραφικά + full RT πακέτο = Πανωλεθρία στο Μιλάνο για τα σάπια PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Υπάρχει edge crawling στα κάγκελα και με native+TAA(στο BF2042 που ανέβασες) απλά είναι ελαφρώς λιγότερο.

Το DLSS είναι ουσιαστικά προηγμένο TAA και ρυμθίζεται ξεχωριστά από το TAA που υποστηρίζει το game by default. Μπορεί π.χ. το Native+TAA να έχει ρυθμιστεί ώστε να είναι πιο blurry αλλά με λιγότερο edge crawling. Ή το ακριβώς αντίθετο. Στην πρώτη έκδοση του CP2077 το DLSS είχε λιγότερα jaggies και από native+TAA αλλά ήταν αρκετά πιο θολό(λόγω και του αρρύθμιστου LOD bias). Από την άλλη στο RDR2 το DLSS είναι πιο καθαρό αλλά με τίμημα στο aliasing.

@john2gr 

Ρώτησα για οθόνες που δεν υποστηρίζουν gsync. Αλλά με κάλυψε και ο optimus. Ευχαριστώ.

Δεν ημουν σπιτι, μολις γυρισα. Δυστυχως τοσο το monitor οσο και η τηλεοραση μου (LG CX) ειναι G-Sync συσκευες, οποτε δεν ξερω τι παιζει σε non-G-Sync. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάσαμε σε σημείο mid-range κάρτες να max-άρουν τίτλους επειδή γεμίσε ο τόπος console ports με χαμηλά visuals και όταν σκάει ένα push-αρισμένο παιχνίδι σαν το CP 2077, κατευθείαν unoptimized PoS..Lol ρε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Δεν ειπε κανεις αυτο αλλα ας δωσουν επιδοσεις σε προσιτες τιμες και σε μας τις πλεμπες με τα 1080/1440p monitor.

Πραγματικα ειμαι περιεργος ποσο θα τιμολογησουν την 4070-60 και με τι επιδοσεις. Πολλοι δεν εχουν καταλαβει αλλα ακουγεται οτι παμε σε χειροτερη υφεση απο αυτην που διανυουμε τωρα.Εκει να δω θα κανουν ακομη μαγκιες με αυτες τις αλμυρες τιμες, πραγματικα πρωτη φορα ειμαι τοσο περιεργος να δω τι θα κανει εντελει ο κοσμος με το πορτοφολι του.

Παιδιά οποίος μπορεί θα αγοράζει αν δει ότι δεν πουλάει θα το κάνει. Επειδή όμως θα εκπλαγειτε ειδικά από το πόσος κόσμος παγκοσμίως μπορεί ΆΝΕΤΑ με το κατά κεφαλήν εισόδημα του να δικαιολογήσει τέτοιες high end αγορές δεν θα φύγουν από την μέση εύκολα.. Ούτε οι τιμές θα πέσουν εύκολα στις νέες .. καταρχήν δεν έχουμε δει τις τιμές ούτε της AMD ούτε της Nvidia για την νέα γενιά ακόμη. Αλλά αν το κόστος έχει ανέβει δύσκολα θα πέσουν αυτές. Μόνο με μεγάλη παγκόσμια ύφεση.. εκεί βέβαια το τελευταίο που θα μας νοιάζει είναι οι κάρτες γραφικών. Αλλά να σου δώσει κάτι day one που το πληρώνει στην TSMC πολύ παραπάνω δύσκολα. Εταιρείες είναι όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Τλπ η AMD έκανε ήδη price drop, ας περιμένουμε να δούμε όλο το νεο lineup και ας δούμε πόσο είναι το μάρμαρο που πρέπει να πληρώσει το κάθε segment. Αλλά κρίση, custom TSMC process, νέα αρχιτεκτονική, τοπ μοντέλο και day one δεν περίμενα παρακάτω για 4090. Για MSRP μιλάμε . Δεν φταίει η  Nvidia για την κρίση στην Ευρώπη. Αργότερα θα ρίξει αν χρειαστεί. Όποιος μπορεί και θελει αγοράζει όταν μπορεί. Τόσο απλό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα ίδια πράγματα δείχνει το Metro με την τεράστια πόλη του CP 2077?

ρε φιλε άσχετα με το concept εσύ θεωρείς ότι αυτό το game έχει μια καλή βάση? το control που δεν είναι καν open world δες απόδοση που έχει πιο βάρη από dying light 2 είναι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...