Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να δούμε τι θα λέει από επιδόσεις χαιρόμουν με την 3080Τi μέχρι που έμπλεξα όψιμα με VR....και δυστυχώς οι επιδόσεις της είναι τραγικά λίγες, ελπίζω με την 4090 (80) θα κριθεί από την τιμή να είναι καλύτερα τα πράγματα γιατί από βελτιώσεις 20-25% δεν σώζεται η κατάσταση στην περίπτωση μου δυστυχώς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2302

  • Arkin

    1886

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

3 ώρες πριν, itanium είπε

Για να δούμε τι θα λέει από επιδόσεις χαιρόμουν με την 3080Τi μέχρι που έμπλεξα όψιμα με VR....και δυστυχώς οι επιδόσεις της είναι τραγικά λίγες, ελπίζω με την 4090 (80) θα κριθεί από την τιμή να είναι καλύτερα τα πράγματα γιατί από βελτιώσεις 20-25% δεν σώζεται η κατάσταση στην περίπτωση μου δυστυχώς....

Θα πρέπει να σκάσεις 2000αρο για να πάρεις αυτό που θες, εκτός κι αν περιμένεις να βγει η αντίστοιχη 3080Ti που θα αργήσει κάνα χρόνο λογικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2022 στις 8:27 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Lol οι AIBs ετοιμάζουν 4.5 slot κάρτες λέει ο άλλος..

Με αυτα και με αυτα ας χωσουν και εναν 80αρι exhaust πισω στο io να βοηθαει τουλαχιστον :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Απτό στόμα σου και στου jensen το αυτί. 

Για να παίξεις cross-genίλα που θα βγει και το 2023, δεν αξίζει με την καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να παίξεις cross-genίλα που θα βγει και το 2023, δεν αξίζει με την καμία.

Θελω να παίξω Cyberpunk - αν βγει dlc / expansion με ολες τις καμπανες και τις σφυριχτρες. Εκανα λαλακια με την οθόνη που πηρα και τώρα υποχρεωτικά είμαι μονιμα με το χέρι στη τσεπη, δεν παλευονται ακομα αυτες οι αναλυσεις ούτε με dlss. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

22 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για να παίξεις cross-genίλα που θα βγει και το 2023, δεν αξίζει με την καμία.

όποιος είναι με 3080ti/3090 κάνει εύκολα skip αν είναι μέχρι 1440p.....σιγά τα games.....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Γνωρίζουμε πότε θα κυκλοφορήσουν τα μεσαία μοντέλα (RTX 4060/Ti) ;

Ιανουάριο 2023 αν λάβουμε υπόψιν προηγούμενες κυκλοφορίες, αν ακολουθηθεί παρόμοιο μοτίβο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντομεταξύ σκεφτόμουν ότι ένα κόλπο για να κρατάς τις τιμές ψηλά σχεδόν εκεί που θέλεις, παίζεις ως εξής. Κύριοι σας δίνω σε 2 μήνες, "λέμε τώρα" διπλάσιες σχετικά επιδόσεις. Άρα κρατάμε τις τιμές στα προηγούμενα μοντέλα και πληρώνετε έως και διπλάσια τιμή για τα νέα μοντέλα. Άδικο; Δεν νομίζω...(τι κι αν η RTX 4090 Ti πάει στα 4000$). Φυσικά δεν εξετάζουμε την απάτη να παίζεις σχεδόν κάθε χρόνο σε μεγαλύτερη ανάλυση με αποτέλεσμα τίποτα να μην αρκεί σε επιδόσεις. Λες και εμείς που γεννηθήκαμε το '76, είχαμε Commodore 64 το 1988 και παίζουμε ακόμα σε 1080p 240Hz νιώθουμε καμιά έλλειψη στο 2022. Θα κάνω κάτι γλέντια στο 25άρι μου με ότι κι αν βγει στο καλοκαίρι, χτυπώντας ότι καλό προκύψει στην ανάλογη τιμή (ΝΑΙ brand new 3080 στα 700 ευρώ ή και πιο κάτω αν πάει, καλά μου φαίνεται). Οπότε όλα καλά. Αν δεν είναι paper launch οι 4000, μόνο καλά νέα έρχονται. Ετοιμαστείτε να πουλήσετε όσο όσο τα fan boys, η ολιγαρκής γενιά του '70 σας περιμένει με χαμόγελο και ανοιχτά χέρια.

Επεξ/σία από makellarispn
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω οι τιμές αυτή τη φορά θα είναι σωστές! Η 4080 θα παίξει γύρω στα 1000 με 1200 και η 4090 κοντά στα 2000! Για να δούμε πως θα πάει. Κρατάμε χαμηλά τη μπάλα και περιμένουμε! Οποίος θέλει το latest and greatest θα κάνει τη μετάβαση. Τώρα από άποψη επιδόσεων δυστυχώς χρειαζόμαστε καινούργια παιχνίδια για να δοκιμαστούν οι κάρτες τι ψάρια πιάνουν! Είδωμεν! Βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια και τα ίδια benchmarks! Το μόνο που με στεναχωρεί σ αυτή τη γενιά είναι ότι ένα παιχνίδι βγήκε να τεστάρει σωστά τις κάρτες(cyberpunk) και δεν μπορούσε να το τρέξει καμία σε 4κ! Και ειδικότερα δεν είδαμε παιχνίδια που να αποτελούν next gen όπως μας παραμύθιαζαν από την αρχή της γενιάς! Πιστεύω πως την πραγματική δυναμική των καρτών δεν την είδαμε όσο αναφορά τα παιχνίδια! Ένα starfield και redfall ήταν για φέτος και αυτό το μεταφέρανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Pantaz said:

Εγώ πιστεύω οι τιμές αυτή τη φορά θα είναι σωστές! Η 4080 θα παίξει γύρω στα 1000 με 1200 και η 4090 κοντά στα 2000!

Εννοείς τιμή στο ράφι ή MSRP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...