Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Υπάρχει περίπτωση κάποιος που αγοράζει 4090 η οποιαδήποτε high end gpu με το που ανακοινώνεται και την κρατάει 5 χρόνια! Πέραν αυτού αυτές οι κάρτες έχουν περάσει τα απαραίτητα τεστ με τις αντλίες όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα! Τώρα ακόμα και 2 βαθμούς χαμηλότερα να είσαι κέρδος για το hardware σου είναι! 

3 evga hybrid είχα,3090 κ 3080 ti.Κ οι 3 χάλασε η αντλία😉

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Υπάρχει περίπτωση κάποιος που αγοράζει 4090 η οποιαδήποτε high end gpu με το που ανακοινώνεται και την κρατάει 5 χρόνια! Πέραν αυτού αυτές οι κάρτες έχουν περάσει τα απαραίτητα τεστ με τις αντλίες όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα! Τώρα ακόμα και 2 βαθμούς χαμηλότερα να είσαι κέρδος για το hardware σου είναι! 

Eχω καρτα εγω σε pc (το χαρισα πριν λιγες μερες) που τωρα διανυει τον 12 χρονο λειτουργιας της.

Εχω την 2080ti(απο την αρχη την ειχα παρει) σε αλλο pc που θα χρησιμοποιειται για τουλαχιστον 5 χρονια ακομα.

Επομενως ναι ειμαστε μερικοι που τις καρτες δεν τις σουταρουμε καθε 2-3 χρονια και συνεχιζουμε να τις χρησιμοποιουμε.

Και ενας τετοιος λογος ειναι που δεν θελω υδροψυκτη gpu.

Αλλο να σου τα φτυσει το aio του επεξεργαστη που με 200-300 κατοσταρικα θα βρεις αλλο.

Εδω μιλαμε για πολλα φραγκα τωρα.

Υ.γ:Και την 3090 δεν θα την πουλησω,θα την εχω στο δευτερευον pc μου μετα..

26 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

3 evga hybrid είχα,3090 κ 3080 ti.Κ οι 3 χάλασε η αντλία😉

Ελα τωρα πλακα κανεις..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνήθως οι aio υλοποιήσεις κοστίζουν και αρκετά περισσότερο.χίλιες φορές να παρει κάποιος μια υλοποίηση αερα και να  βάλει ένα after market gpu block  πχ https://www.alphacool.com/shop/aios-sets/gpu-aio/28497/alphacool-eiswolf-2-aio-360mm-rtx-3080/3090-tuf-mit-backplate που είναι σαν aio για κάρτα γραφικων(αν δεν θέλει να μπλέκει με custom loop).Ακομα κι αν τα φτυσει θα υπάρχει το αρχικό air cooler της κάρτας να ξαναμπεί.Οι θερμοκρασίες στην gpu με block είναι από άλλο πλανήτη,δυστυχώς μια φορά αν δοκιμάσει κάποιος θα του κακοφαινεται μετα το 75-85 βαθμοί.Η κάρτα θα δουλεύει πιο δροσερή με υψηλότερα ρολογια

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, niko13 είπε

Συνήθως οι aio υλοποιήσεις κοστίζουν και αρκετά περισσότερο.χίλιες φορές να παρει κάποιος μια υλοποίηση αερα και να  βάλει ένα after market gpu block  πχ https://www.alphacool.com/shop/aios-sets/gpu-aio/28497/alphacool-eiswolf-2-aio-360mm-rtx-3080/3090-tuf-mit-backplate που είναι σαν aio για κάρτα γραφικων(αν δεν θέλει να μπλέκει με custom loop).Ακομα κι αν τα φτυσει θα υπάρχει το αρχικό air cooler της κάρτας να ξαναμπεί.Οι θερμοκρασίες στην gpu με block είναι από άλλο πλανήτη,δυστυχώς μια φορά αν δοκιμάσει κάποιος θα του κακοφαινεται μετα το 75-85 βαθμοί.Η κάρτα θα δουλεύει πιο δροσερή με υψηλότερα ρολογια

Νμζ αυτο ειναι η καλυτερη λυση για καποιον που θελει να ασχοληθει πιο συντηρητικα με υδροψυξη..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Δε νομίζω να υπάρχει κάποιος με μεγαλύτερο άλμα από μένα.
980 ti - 4090😊

Εγω πιστευω οτι οταν θα σου ερθει θα χαθεις λιγο απο την παρεα..

Το λιγο τωρα δεν ξερω ποσο θα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα από 1080p σε 4k monitor πριν το καλοκαίρι και το full hd downscale στο monitor είναι χάλι μαύρο.Mόνο καλές 4κ tv μπορούν να το κάνουν υποφερτό.Το 1440p δείχνει ωραίο όμως,σε όσα παιχνίδια η 980 ti το μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Πήγα από 1080p σε 4k monitor πριν το καλοκαίρι και το full hd downscale στο monitor είναι χάλι μαύρο.Mόνο καλές 4κ tv μπορούν να το κάνουν υποφερτό.Το 1440p δείχνει ωραίο όμως,σε όσα παιχνίδια η 980 ti το μπορεί.

Mπα ουτε αυτες μπορουν,παιζει θολουρα και σε αυτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eχω καρτα εγω σε pc (το χαρισα πριν λιγες μερες) που τωρα διανυει τον 12 χρονο λειτουργιας της.

Εχω την 2080ti(απο την αρχη την ειχα παρει) σε αλλο pc που θα χρησιμοποιειται για τουλαχιστον 5 χρονια ακομα.

Επομενως ναι ειμαστε μερικοι που τις καρτες δεν τις σουταρουμε καθε 2-3 χρονια και συνεχιζουμε να τις χρησιμοποιουμε.

Και ενας τετοιος λογος ειναι που δεν θελω υδροψυκτη gpu.

Αλλο να σου τα φτυσει το aio του επεξεργαστη που με 200-300 κατοσταρικα θα βρεις αλλο.

Εδω μιλαμε για πολλα φραγκα τωρα.

Υ.γ:Και την 3090 δεν θα την πουλησω,θα την εχω στο δευτερευον pc μου μετα..

Ελα τωρα πλακα κανεις..

Εντάξει είσαι η εξαίρεση στον κανόνα! Πόσοι έχουν αυτή τη δυνατότητα να έχουν δυο και τρία συστήματα. Ο καθενας κάνει τα κουμάντα του. Τα χρήματα δικά σου είναι στο κάτω κάτω! Εγώ μια γνωμουλα λέω😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pantaz είπε

Εντάξει είσαι η εξαίρεση στον κανόνα! Πόσοι έχουν αυτή τη δυνατότητα να έχουν δυο και τρία συστήματα. Ο καθενας κάνει τα κουμάντα του. Τα χρήματα δικά σου είναι στο κάτω κάτω! Εγώ μια γνωμουλα λέω😎

Ναι ρε παιδι μου ενταξει,καταλαβαινω το ενδιαφερον σου.

Ομως..

Spoiler

...δεν τα βγαζουμε και παρεα!!!!!

Χαβαλε κανω,μην παρεξηγηθεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Armoral είπε

Παίζει να είναι και μούφα.

Εδιτ: Ακυρο, αλλου κοιτουσα... μισο να ξαναδω...

Εδιτ νο2: Ενδιαφερον θα πω και θα μεινω σε αυτο για τα Valhalla και Horizon, ειδικα για τα ρολογια που δειχνει.

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Ναι ρε παιδι μου ενταξει,καταλαβαινω το ενδιαφερον σου.

Ομως..

  Απόκρυψη περιεχομένων

...δεν τα βγαζουμε και παρεα!!!!!

Χαβαλε κανω,μην παρεξηγηθεις..

 

Ναι ρε συ όπως τα λες είναι! Άντε με το καλό να βρούμε καρτα πρώτα και μετά λέμε όλα τα αλλά! Προβλέπω πολύ μικρή διαθεσιμότητα ειδικά στην αρχή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pantaz είπε

Ναι ρε συ όπως τα λες είναι! Άντε με το καλό να βρούμε καρτα πρώτα και μετά λέμε όλα τα αλλά! Προβλέπω πολύ μικρή διαθεσιμότητα ειδικά στην αρχή! 

κακώς το προβλέπεις , υψηλές τιμές να προβλέπεις και απο κάρτες όσες γουστάρεις θα βρίσκεις να αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...