Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

 

κοίταξε στα γερμανικά έχουν πέσει οι περισσότεροι....πιστεύω το Πλαίσιο θα στην φέρει γρηγορότερα και αφού έκανες day1 κράτηση τώρα που την ανέβασαν

Ναι ρε,εχω κανει κρατηση εδω και μια εβδομαδα απλα σμρ την αλλαξα.

Δεν θα μου φανει περιεργο εαν μετα απο λιγες μερες την ανεβασουν στα 3200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2269

  • Arkin

    1825

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

35 λεπτά πριν, Herald είπε

Και εγω ξανα για gamerock κοιτάω αλλά αυτη τη γενια έχει το μικρότερο cooler απο οτι καταλαβα απο τις υπόλοιπες 4090. Οποτε περιμενε τα reviews. Πλεον θέλω 70c max temps με 0 θόρυβο - και δεν ψήνομαι να κανω παλι deshroud. 

Για να δούμε! Θέλω να πιστεύω πως θα συνεχίσουν την καλή παράδοση που έχουν χτίσει από γενιά σε γενιά! Εφόσον δεν θα την έχω day one θα περιμένω όπως είπες! Αλλά και ο δράκος κλείνει το μάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γνωρίζετε επειδή έχω ένα φίλο που έχει ένα φίλο που έχει ένα φίλο στο πλαίσιο την Παρασκευη Μ λέει έρχεται η κάρτα σου μετά από κράτηση..

Αναμονή για τα reviews και βλέπουμε..

Η κράτηση ισχύει για 15 μέρες,στω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Ναι ρε,εχω κανει κρατηση εδω και μια εβδομαδα απλα σμρ την αλλαξα.

Δεν θα μου φανει περιεργο εαν μετα απο λιγες μερες την ανεβασουν στα 3200.

Strix Oc και είσαι μπόμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Strix Oc και είσαι μπόμπα...

Ξερεις τι γινεται,ειχα παρει την ventus την προηγουμενη γενια και τωρα τοσο καιρο που την εχω φαινεται οτι ειναι τελειως entry level.

Και απο θερμοκρασιες και απο υπερχρονισμο/αποδοση.

Ειπα αυτη την γενια να κανω δωρο στον εαυτο μου κατι καλυτερο..

Πρωτη φορα παιρνω Strix δλδ.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Ξερεις τι γινεται,ειχα παρει την ventus την προηγουμενη γενια και τωρα τοσο καιρο που την εχω φαινεται οτι ειναι τελειως entry level.

Και απο θερμοκρασιες και απο υπερχρονισμο/αποδοση.

Ειπα αυτη την γενια να κανω δωρο στον εαυτο μου κατι καλυτερο..

Πρωτη φορα παιρνω Strix δλδ.

Mε το καλό

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, leros2004 είπε

- RTX απο 3070 και κάτω είναι ανέκδοτο επιδόσεων.

- DLSS/FSR για 1080 ανάλυση επίσης παπάτζα ολικής. 

- Από την επίσημη λίστα https://steamdb.info/graph/ για το τι παίζει ο κόσμος, ανάθεμα αν είναι 5 παιχνίδια που εκμεταλλεύονται την τεχνολογική ανωτερότητα που χρυσοπληρώνουν παραπάνω... 

 

Ξέρω ότι με 2080 έχω σχεδόν παντού 60 καρέ σε θεόβαρους τίτλους όπως το Dying Light 2. Καρφωμένο 60ρι αν κλείσεις κάποια RT εφέ, όπως τα reflections, κρατώντας μόνο το GI που είναι και το 80% της όλης ατμόσφαιρας. Προφανώς μιλάμε για 1080p dlss quality ή 1440p dlss balanced. Το οποίο αντιστοιχεί στο 95%+ των native γραφικών για όποιον τα βλέπει δίπλα-δίπλα(και MONO τότε) και με ελάχιστα πλέον motion artifacts(σε συγκεκριμένα κυρίως games). Στη δεύτερη γενιά καρτών τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα.

Αυτά σε RT που είναι μια γεύση από το μέλλον. Σε όλα τα άλλα είσαι μια ανάλυση πάνω από AMD και σίγουρα πάνω από FSR 2.x σε ταχύτητα και ποιότητα(εδώ τα χάλια σε 1080p που λες). DLSS υποστηρίζουν πάνω από 170 games. Τα περισσότερα AAA και AA των τελευταίων 4 ετών. Για CSGO, Diablo, Candy Crash κτλ. δεν κοιτάει κανένας γραφικά. Είναι ανέκδοτο να μπει DLSS.

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/List_of_games_that_support_high-fidelity_upscaling

 

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, icenex είπε

Παντως απο θεμα ομορφιας και design η zotac ειναι μπροστα απο ολες σε αυτην την γενια.Και οχι δεν ειμαι fanboy ισα ισα δεν εχω παρει ποτε zotac.

Οι περισσοτερες μου θυμιζουν τα παλια τετραγωνα ψυγεια-κουμουτσες που ειχαμε καποτε.

Η καρτα γραφικων θα πρεπει να εχει καμπυλες οπως η γυναικα :P

Έτσι αυτό ακριβώς Καρτα χωρίς πιασίματα δρόμος δίχως σήματα! Αλλά όλα είναι θέμα γούστου! Εμένα πχ μ άρεσε η Palit ας πούμε υπερβολικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, leros2004 είπε

- RTX απο 3070 και κάτω είναι ανέκδοτο επιδόσεων.

- DLSS/FSR για 1080 ανάλυση επίσης παπάτζα ολικής. 

- Από την επίσημη λίστα https://steamdb.info/graph/ για το τι παίζει ο κόσμος, ανάθεμα αν είναι 5 παιχνίδια που εκμεταλλεύονται την τεχνολογική ανωτερότητα που χρυσοπληρώνουν παραπάνω... 

 

Eίμαι στη λίστα που παίζει dota 2 από το steamdb που έστειλες. Λές να πήρα την 4090 για να παίζω dota 2? Ρε παιδιά πραγματικά, βάλτε και λίγο μυαλό σας μπροστά. Κανείς δεν αγοράζει ampere για να παίξει τα παιχνίδια της λίστας. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Happy Go Crazy GIF by DAF Trucks NV

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Eίμαι στη λίστα που παίζει dota 2 από το steamdb που έστειλες. Λές να πήρα την 4090 για να παίζω dota 2? Ρε παιδιά πραγματικά, βάλτε και λίγο μυαλό σας μπροστά. Κανείς δεν αγοράζει ampere για να παίξει τα παιχνίδια της λίστας. 

Εγω παιζω πολυ Euro Truck Simulator 2..

Eκει θα την εγκαινιασω την καρτα παρεα με το Volvo μου..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

 

κοίταξε στα γερμανικά έχουν πέσει οι περισσότεροι....πιστεύω το Πλαίσιο θα στην φέρει γρηγορότερα και αφού έκανες day1 κράτηση τώρα που την ανέβασαν

Μπα κάποτε ισχύε αυτό πλέον η προκρατήση τους είναι αστεία. Δύο φορές έχω κάνει το τελευταίο εξάμηνο παρά πολύ νωρίς για αλλά πράγματα και ακύρωσα λόγω αναμονής. Μάλλον με είχε προλάβει ο Χωσέ (Μαρία Resellero) 🤷

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...