Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, itanium είπε

Tελικά θα υποκύψεις ή όχι?

Προς το παρόν όχι, αν δεν δω τίτλο με βαρβάτα visuals δεν δίνω δεκάρα. Εκτός αυτού περιμένω το 4080Ti κλασικά.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Προς το παρόν όχι, αν δεν δω τίτλο με βαρβάτα visuals δεν δίνω δεκάρα. Εκτός αυτού περιμένω το 4080Ti κλασικά.

Καλά καλά όταν θα αρχίζουν να ποσταρονται εδώ μέσα οι 4090 θα υποκύψεις θες δε θες 😁

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sprou είπε

Καλά καλά όταν θα αρχίζουν να ποσταρονται εδώ μέσα οι 4090 θα υποκύψεις θες δε θες 😁

Ας ποστάρουν ότι θέλουν, θα είμαι απασχολημένος παίζοντας God of War Ragnarok στο PS5 :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Λογικά οι strix έχουν ποιο μεγάλα fins από τις tuf gaming

ναι σαν τα "shark fins" της Aorus lol.. Παιδια αν δεν ειναι binned το κομματι να δωσει κατι παραπανω οι διαφορες σε αερα ειναι αστειες.. Μονο αν ειναι decent κομματι και μπει μετα σε νερο.. Δεν λεμε να πας και σε εισαγωγικα μοντελα οπως κατι σαν το πιο φθηνο της Zotac π.χ , αλλα ειλικρινα δυο γενιες τωρα τα λεφτα παραπανω για AIB top model πανε σχεδον ακλαφτα..Σχεδον ολα τα decent models ειναι overpowered και μονο αν πας για serious hardcore o/c θα κανουν διαφορα με εξωτικη ψυξη ΚΑΠΟΙΑ κορυφαια..Αυτα τα ξερουμε..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

ναι σαν τα "shark fins" της Aorus lol.. Παιδια αν δεν ειναι binned το κομματι να δωσει κατι παραπανω οι διαφορες σε αερα ειναι αστειες.. Μονο αν ειναι decent κομματι και μπει μετα σε νερο.. Δεν λεμε να πας και σε εισαγωγικα μοντελα οπως κατι το πιο φθηνο της Zotac π.χ , αλλα ειλικρινα δυο γενιες τωρα τα λεφτα παραπανω για AIB top model πανε σχεδον ακλαφτα..Σχεδον ολα τα decent models ειναι overpowered και μονο αν πας για serious hardcore o/c θα κανουν διαφορα με εξωτικη ψυξη ΚΑΠΟΙΑ κορυφαια..Αυτα τα ξερουμε..

Αυτά είναι για τους bench-άδες, ο gamer σιγά μην κοιτάξει ποια κλοκάρει 100Mhz παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Προς το παρόν όχι, αν δεν δω τίτλο με βαρβάτα visuals δεν δίνω δεκάρα. Εκτός αυτού περιμένω το 4080Ti κλασικά.

Μαζί είμαστε αδερφέ στο περίμενε 😀

Με τα atarax και βαλεριάνα θα την βγάλω για λίγο καιρό ενώ βλέπω τα benches από τις 4090 🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτά είναι για τους bench-άδες, ο gamer σιγά μην κοιτάξει ποια κλοκάρει 100Mhz παραπάνω..

Ναι μωρε big deal τωρα και οκ καποτε ηταν 50-100 ευρω max η διαφορα τωρα να πληρωνω για το ιδιο chipset 200-400 euro παραπανω ειναι αστειο και μαλιστα οι υλοποιησεις να μην κανουν διαφορα εκτος απο mumbo jumbo gimmicks δεν αξιζει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Εγώ τις γουστάρω αυτές στο κομμάτι ψύξης τους.

Είναι πολύ καλές.

Λίγο αυτά τα διαμαντακια με ξενερώνουν 

Και τώρα την tuf 3090ti έχω και είναι εξαιρετική σε θερμοκρασία 

Να σου πω την αλήθεια με τη χρηση που κάνω πλέον ολες το ιδιο μου κάνουν. Δεν bencharo, μονο παιχνιδια παιζω. Απλα το +1250 24/7 στις μνημες της palit ειναι δυνατό, οποτε θελω να ξαναδοκιμάσω 

11 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτά είναι για τους bench-άδες, ο gamer σιγά μην κοιτάξει ποια κλοκάρει 100Mhz παραπάνω..

Ξερεις τι είναι τα 100mhz? Με πήγανε απο τα 17 fps στο cyberpunk 4k native στα 17. 5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Εαν βρεις TUF εννοειται οτι δεν εχει νοημα να κοιτας για την υπερτιμολογημενη strix οι διαφορες ειναι αστειες στα μεγαλα μοντελα.. Η TUF στις 3080 την προηγουμενη γενια ηταν αριστο μοντελο..

Η TUF σε 3080/3080ti είναι power limited (2*8pin + pci-e => max 360-370W). Η 3090/3090ti δεν είναι. Η δικιά μου tuf 3080 σε σχέση με άλλες 3080 που είχαν 3*8pin ήταν ένα 10% κάτω σχεδόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, malakudi είπε

Η TUF σε 3080/3080ti είναι power limited (2*8pin + pci-e => max 360-370W). Η 3090/3090ti δεν είναι. Η δικιά μου tuf 3080 σε σχέση με άλλες 3080 που είχαν 3*8pin ήταν ένα 10% κάτω σχεδόν.

Το 10% ο gamer δεν θα το αντιληφθεί καν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, malakudi είπε

Η TUF σε 3080/3080ti είναι power limited (2*8pin + pci-e => max 360-370W). Η 3090/3090ti δεν είναι. Η δικιά μου tuf 3080 σε σχέση με άλλες 3080 που είχαν 3*8pin ήταν ένα 10% κάτω σχεδόν.

Αυτο δεν το θυμομουν εχεις δικιο και να φανταστεις την ειχα day one και την πουλησα μετα λολ.. Οκ ναι αυτο ειναι μια ειδοποιος διαφορα παντα αν ειναι priced πανω κατω στα ιδια γιατι οπως ειπα να δωσω 200-300 euro παραπανω για o/cability πλεον το θεωρω αστειο.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα αυτη την καρτα τωρα πριν 5 λεπτα αρχισα να ψηνομαι και εγω ειναι και 2 slot και ετοιμη να μπει σε υδροψυξη,για να δουμε μηπως αμαρτησω....

https://www.inno3d.com/en/PRODUCT_INNO3D_GEFORCE_RTX_4090_ICHILL_FROSTBITE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...