Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Herald είπε

Δεν το κοβω 80 σε raster με τίποτα. Αν ειναι, εννοείται. Αλλα θέλω τις υδροψυκτες και ολες έχουν το pump στο block 😑

Και να μην είναι 80 ο μέσος όρος, 70 είναι σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

E τωρα αυτα δεν τα καταλαβαινω να πω την αληθεια, αν εχεις σκοπο να παιξεις με high end εξοπλισμο να παλευεις με οτιδηποτε εκτος full atx.. Εδω εχω μετανιωσει που πηρα το O11XL και οχι ενα Obsidian μεγαλο.. Καταλαβαινω το αισθητικο του θεματος αλλα οταν παλευεις με τα θηρια, τι περιμενεις.. Καλα και αυτη η γενια ειναι μπαουλα πραγματικα..

 

NVIDIA RTX Titan Ada: Four-slot and full AD102 graphics card shelved after melting PSUs

Reportedly, NVIDIA was developing an even more powerful version of the GeForce RTX 4090. Billed as the Titan Ada or the RTX 4090 Ti, the graphics card is thought to be a whopping four slots thick and requires twin 16-pin power connectors. Supposedly, NVIDIA has ceased development though, with multiple reasons spelling the end of the Titan Ada for now.

Εμπ1 για πλακα.. 

Κοιτα επειδη είχα το o11 το normal, οταν το πήρα πισω στο 2019 νομιζω, ποτε δεν μου πέρασε απτο μυαλο οτι θα βγει καρτα που δεν θα χωράει. Το 20 που πηρα και την 3090 που ήταν γομαρι και χώρεσε, ημουνα πλεον σιγουρος οτι δεν θα βγει ποτέ καρτα να μη χωράει. Που να ήξερα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δεν το κοβω 80 σε raster με τίποτα. Αν ειναι, εννοείται. Αλλα θέλω τις υδροψυκτες και ολες έχουν το pump στο block 😑

Ρε εσυ αν θες νερο βαλε στο προγραμμα καποια στιγμη να παρεις custom.. Nα βαλεις το EK μετα επανω να το χαρεις. Αυτο θα εκανα μοναχα σε καρτα γραφικων τοσο ακριβη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Και να μην είναι 80 ο μέσος όρος, 70 είναι σίγουρα.

Ρε συ μικρό καλάθι ρε, μην ξενερωσουμε. Εγω για 50% το κοβω σε ξερο raster. Αν ειναι 70+ θα με βαλει σε σκεψεις για αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Κοιτα επειδη είχα το o11 το normal, οταν το πήρα πισω στο 2019 νομιζω, ποτε δεν μου πέρασε απτο μυαλο οτι θα βγει καρτα που δεν θα χωράει. Το 20 που πηρα και την 3090 που ήταν γομαρι και χώρεσε, ημουνα πλεον σιγουρος οτι δεν θα βγει ποτέ καρτα να μη χωράει. Που να ήξερα.... 

Παντα υπηρχε κατι τεραστιο οπως οι γομαρο αεροψυκτρες, τα SLi , οι καρτες ηχου, τα custom w/c, και γενικα το μεγαλο κουτι δινει και χωρο να δουλεψεις ανετα και να βαλεις χερι που λεμε.. Το αισθητικο ειναι μονο που κραταει πολλους μακρια..Αλλα εγω ετσι εμαθα να δουλευω απο πολυ πολυ παλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ρε συ μικρό καλάθι ρε, μην ξενερωσουμε. Εγω για 50% το κοβω σε ξερο raster. Αν ειναι 70+ θα με βαλει σε σκεψεις για αναβαθμιση

Δεν θα φάμε καμία ξενέρα, είναι τρελό το boost, άκου που σου λέω ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Δεν θα φάμε καμία ξενέρα, είναι τρελό το boost, άκου που σου λέω ;)

Ναι γιατι θα ξενερωσω με ενα 60% επειδη τρεχουμε στα λιβαδια απο χαρα καθε γενια και θα μου κακοπεσει για 4k το performance.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν θα φάμε καμία ξενέρα, είναι τρελό το boost, άκου που σου λέω ;)

Και εγώ πλέον είμαι σίγουρος ότι θα μπορούμε να μαξαρουμε τα πάντα 4κ 120hz με όλα μέσα.Ολα δεξιά(Κούλη ακούς?)

Φυσικά με dlss3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Ρε εσυ αν θες νερο βαλε στο προγραμμα καποια στιγμη να παρεις custom.. Nα βαλεις το EK μετα επανω να το χαρεις. Αυτο θα εκανα μοναχα σε καρτα γραφικων τοσο ακριβη..

Σε περιορίζει στο τι καρτα θα αγοράσεις το custom. Στην δικια μου δεν υπηρχε block και οταν βγήκε 1 της alphacool ήταν ψιλομετριο. Θα πρεπει να πας ξέρω tuf windforce και τετοια που υπάρχουν πολλα blocks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Σε περιορίζει στο τι καρτα θα αγοράσεις το custom. Στην δικια μου δεν υπηρχε block και οταν βγήκε 1 της alphacool ήταν ψιλομετριο. Θα πρεπει να πας ξέρω tuf windforce και τετοια που υπάρχουν πολλα blocks 

Ναι αυτο ισχυει πανε προς πιο εμπορικα μοντελα γιατι δεν υπαρχει προφανως ζητηση για ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Herald είπε

Σε περιορίζει στο τι καρτα θα αγοράσεις το custom. Στην δικια μου δεν υπηρχε block και οταν βγήκε 1 της alphacool ήταν ψιλομετριο. Θα πρεπει να πας ξέρω tuf windforce και τετοια που υπάρχουν πολλα blocks 

Προχώρα και για tuf μην μασάς.

Όλες οι 3090ti tuf έχουν pcb strix.

Το ίδιο και αυτές.

Βάζεις νερό και ένα καλό bios ,όταν βγει και κανείς πάρτι 

Και εγώ για tuf θα πάω εάν δεν βρω στριξ.

Βέβαια η tuf δεν είναι τόσο ωραία από όσο έχω δει  όσο η 3090ti tuf .Αλλά σε κάποιο review θα την δούμε καλύτερα 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Προχώρα και για tuf μην μασάς.

Όλες οι 3090ti tuf έχουν pcb strix.

Το ίδιο και αυτές.

Βάζεις νερό και ένα καλό bios ,όταν βγει και κανείς πάρτι 

Μονο palit ρε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Προχώρα και για tuf μην μασάς.

Όλες οι 3090ti tuf έχουν pcb strix.

Το ίδιο και αυτές.

Βάζεις νερό και ένα καλό bios ,όταν βγει και κανείς πάρτι 

Εαν βρεις TUF εννοειται οτι δεν εχει νοημα να κοιτας για την υπερτιμολογημενη strix οι διαφορες ειναι αστειες στα μεγαλα μοντελα.. Η TUF στις 3080 την προηγουμενη γενια ηταν αριστο μοντελο..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Μονο palit ρε 😂

Εγώ τις γουστάρω αυτές στο κομμάτι ψύξης τους.

Είναι πολύ καλές.

Λίγο αυτά τα διαμαντακια με ξενερώνουν 

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Εαν βρεις TUF εννοειται οτι δεν εχει νοημα να κοιτας για την υπερτιμολογημενη strix οι διαφορες ειναι αστειες στα μεγαλα μοντελα.. Η TUF στις 3080 την προηγουμενη γενια ηταν αριστο μοντελο..

Και τώρα την tuf 3090ti έχω και είναι εξαιρετική σε θερμοκρασία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...