Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Armoral είπε

Και η Zotac όμορφη είναι. Ξεφεύγει από τουβλοεμφάνιση.

Σαν design ναι μου αρεσει και εμενα,αλλα εαν βρεις καποιο βιντεακι με καλη αναλυση που την εκαναν unboxing θα δεις οτι η πλαστικουρα την χαλαει πολυ..

Κανει μπαμ οτι δεν εχει φινετσα ρε παιδι μου..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν εχουν βαλει ακομα την Strix εντωματαξυ.

Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο,εχουν την Tuf αλλα οχι την Strix..

 

Τις strix θα τις αργήσουν λίγο όπως σε κάθε γενιά άλλωστε.

Την giga extreme waterforce γλυκοκοιταω αλλά όχι σε αυτή την τιμή.Να ήταν κανά 400ρι κάτω οκ.Θα περιμένω να δω στριξ από αερατες.Ειναι όμορφη άσχημη

Εν το μεταξύ εκεί στο πλαίσιο πρέπει να βαρανε και με τα δύο χέρια.

Την tuf oc 2800€ και την απλή 2400€ .

400€ διαφορά για το oc που μπορείς να κάνεις μέσο ΑΒ .Και καλά σου λέει καλύτερο μπιναρισμα η oc.

Ντροπή.

 

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Τις strix θα τις αργήσουν λίγο όπως σε κάθε γενιά άλλωστε.

Την giga extreme waterforce γλυκοκοιταω αλλά όχι σε αυτή την τιμή.Να ήταν κανά 400ρι κάτω οκ.Θα περιμένω να δω στριξ από αερατες.Ειναι όμορφη άσχημη

 

Το caseking την δινει στοck στις 12/10,αυτο ειναι που δεν μπορω να χωνεψω.

Εγω δεν θελω να μπλεξω με υδροψυξη,μου φτανει το γομαρι που θα βαλω στον cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Τις strix θα τις αργήσουν λίγο όπως σε κάθε γενιά άλλωστε.

Την giga extreme waterforce γλυκοκοιταω αλλά όχι σε αυτή την τιμή.Να ήταν κανά 400ρι κάτω οκ.Θα περιμένω να δω στριξ από αερατες.Ειναι όμορφη άσχημη

Εν το μεταξύ εκεί στο πλαίσιο πρέπει να βαρανε και με τα δύο χέρια.

Την tuf oc 2800€ και την απλή 2400€ .

400€ διαφορά για το oc που μπορείς να κάνεις μέσο ΑΒ .Και καλά σου λέει καλύτερο μπιναρισμα η oc.

Ντροπή.

 

@@ binning είναι factory oc και δεν σου εγγυάται κάνεις καλύτερο ocability επειδη περνεις oc model αυτές οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Το οc που έχουν είμαι κάτι που κάνει το 95%, αφήνω ένα 5% για τα πραγματικά λεμόνια.. Κλέψιμο αισχρο. 

@optimus prime

Δεν σημαίνει ότι επειδή τις έχει για order θα είναι ετοιμοπαραδοτες.. πάντα αργούν οι strix όντως έστω και λίγο και δεν βλέπω να αλλάζει αυτό αυτή την γενιά

 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

@@ binning είναι factory oc και δεν σου εγγυάται κάνεις καλύτερο ocability είδη περνεις oc model αυτές οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Το οc που έχουν είμαι κάτι που κάνει το 95%, αφήνω ένα 5% για τα πραγματικά λεμόνια.. Κλέψιμο αισχρο. 

@optimus prime

Δεν σημαίνει ότι επειδή τις έχει για order θα είναι ετοιμοπαραδοτες.. πάντα αργούν οι strix όντως έστω και λίγο και δεν βλέπω να αλλάζει αυτό αυτή την γενιά

 

Μωρε και ετοιμοπαραδοτη να μην ειναι σε αφηνει να την παραγγειλεις απο οτι φαινεται.

Οι δικοι μας εδω ουτε αυτο δεν σου δινουν σαν επιλογη.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

@@ binning είναι factory oc και δεν σου εγγυάται κάνεις καλύτερο ocability επειδη περνεις oc model αυτές οι εποχές έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Το οc που έχουν είμαι κάτι που κάνει το 95%, αφήνω ένα 5% για τα πραγματικά λεμόνια.. Κλέψιμο αισχρο. 

@optimus prime

Δεν σημαίνει ότι επειδή τις έχει για order θα είναι ετοιμοπαραδοτες.. πάντα αργούν οι strix όντως έστω και λίγο και δεν βλέπω να αλλάζει αυτό αυτή την γενιά

 

Καλά εννοείται ότι αυτά δεν ισχύουν και είναι θέμα τύχης.Τα φάγαμε καλά με τις αμπέρ αλλά και με τις Τούρινγκ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μωρε και ετοιμοπαραδοτη να μην ειναι σε αφηνει να την παραγγειλεις απο οτι φαινεται.

Οι δικοι μας εδω ουτε αυτο δεν σου δινουν σαν επιλογη.

Αυτό δεν είναι κατά ανάγκη κακό. Τι να το κάνεις να σου πει περνώ την παραγγελία σου και να κρατάει τα λεφτά σου (γιατί και να ακυρώσεις καλή τύχη να πάρεις τα λεφτά άμεσα από την τράπεζα και ειδικά με μαγαζί εξωτερικού) αν είναι να σου την παραδώσει οπότε πάρει στοκ; 

Θεωρώ πιο τίμιο να μην το ανεβάζει σαν listing αν δεν έχουν τουλάχιστον ένα approximate delivery date σαν αντιπροσωπεία. Που και αυτό εύθραυστο είναι αλλάζει.. 

Προσωπικά να έδινα 2500+ για να μην ξέρω πότε και αν θα παραλάβω δεν δίνω, αν ήθελα κάτι άμεσα επερνα κάτι άλλο, αλλιώς θα περίμενα μέχρι να μπει σε στοκ. Και η TUF μια χαρά θα με βόλευε σιγά την διαφορά που έχουν πλέον τα μοντέλα, φύκια για μεταξωτές κορδέλες είναι πλέον τα κορυφαία, έχει αρκετά μοντέλα με overkill power delivery και cooling system

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Αυτό δεν είναι κατά ανάγκη κακό. Τι να το κάνεις να σου πει περνώ την παραγγελία σου και να κρατάει τα λεφτά σου (γιατί και να ακυρώσεις καλή τύχη να πάρεις τα λεφτά άμεσα από την τράπεζα και ειδικά με μαγαζί εξωτερικού) αν είναι να σου την παραδώσει οπότε πάρει στοκ; 

Θεωρώ πιο τίμιο να μην το ανεβάζει σαν listing αν δεν έχουν τουλάχιστον ένα approximate delivery date σου αντιπροσωπεία. Που και αυτό εύθραυστο είναι αλλάζει.. 

Προσωπικά να έδινε 2500+ για να μην ξέρω πότε και αν θα παραλάβω δεν δίνω, αν ήθελα κάτι άμεσα επερνα κάτι άλλο. Και η TUF μια χαρά θα με βόλευε σιγά την διαφορά..

Εγω θα φυγω στο εξωτερικο σε λιγο καιρο και θελω να κλεισω την καρτα απο τωρα να ερθει(οποτε γινει αυτο)στο σπιτι μου στην Ελλαδα οσο καιρο θα λειπω.

Tην Τuf την εχω προ παραγγειλει ηδη με προκαταβολη απλα θελω την strix εαν τα καταφερω και την βρω.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ then I guess.. μην θεωρήσεις πάντως απίθανο να παραλάβει κάποιος εδώ πιο γρήγορα Ελλάδα , Γερμανία θα έχουν να καλύψουν περισσότερη ζήτηση και θα προτιμήσουν λογικά τους εγχώριες παραγγελίες πρώτα και ας τις πάρουν αργότερα.. αυτή είναι η αίσθηση μου, αλλά αν δεν βιάζεσαι βάλε την και τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Οκ then I guess.. μην θεωρήσεις πάντως απίθανο να παραλάβει κάποιος εδώ πιο γρήγορα Ελλάδα , Γερμανία θα έχουν να καλύψουν περισσότερη ζήτηση και θα προτιμήσουν λογικά τους εγχώριες παραγγελίες πρώτα και ας τις πάρουν αργότερα.. αυτή είναι η αίσθηση μου, αλλά αν δεν βιάζεσαι βάλε την και τέλος 

Δεν με ενδιαφερει να παραλαβω γρηγορα,η καρτα θα μεινει στο κουτι της ετσι και αλλιως τουλαχιστον για 5 μηνες πριν την βαλω στο pc.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν με ενδιαφερει να παραλαβω γρηγορα,η καρτα θα μεινει στο κουτι της ετσι και αλλιως τουλαχιστον για 5 μηνες πριν την βαλω στο pc.

Τότε μην την πάρεις τώρα ρε συ! Και λεφτά θα κερδίσεις και θα πάρεις αυτό που θα θέλεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν με ενδιαφερει να παραλαβω γρηγορα,η καρτα θα μεινει στο κουτι της ετσι και αλλιως τουλαχιστον για 5 μηνες πριν την βαλω στο pc.

Και δεν θα 'χει πέσει κατά ένα μεγάλο ποσοστό τότε; Δεν θα ήταν καλύτερα να την πάρεις όταν θα ασχοληθείς με το build;

Πάω στοίχημα εσύ που είσαι κι Optimus Prime με τα κοκκινομπλέ θα πάρεις καμιά strix, να σου πηγαίνει ασορτί.

Επεξ/σία από RothFTP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, RothFTP είπε

Και δεν θα 'χει πέσει κατά ένα μεγάλο ποσοστό τότε; Δεν θα ήταν καλύτερα να την πάρεις όταν θα ασχοληθείς με το build;

Πάω στοίχημα εσύ που είσαι Optimus Prime με τα κόκκινα-μπλε θα πάρεις καμιά strix, να σου πηγαίνει ασορτί.

Και εαν ανεβει και χασω και αλλα λεφτα,δεν το ρισκαρω.

Οχι ρε απλα μου αρεσει πιο πολυ απο οτι οι υπολοιπες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Και εαν ανεβει και χασω και αλλα λεφτα,δεν το ρισκαρω.

Οχι ρε απλα μου αρεσει πιο πολυ απο οτι οι υπολοιπες..

Δεν το κόβω, όσο το mining είναι στον πάτο τουλάχιστον. Υπάρχει τέτοια περίπτωση νομίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, RothFTP είπε

Δεν το κόβω, όσο το mining είναι στον πάτο τουλάχιστον. Υπάρχει τέτοια περίπτωση νομίζεις;

Ποτε μην λες ποτε,κανενας δεν ξερει πως θα κινηθει η αγορα..

Ακομα και ενας πολεμος να ξεκινησει η αγορα επηρεαζεται..

Η Κινα ειναι ετοιμη να την πεσει στην Ταιβαν.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...