Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

100 ευρώ χρεώνει το caseking για αποστολή Ελλάδα.

Εγώ είχα πάρει τηλ στο you για master.2476 μ είπαν,οκ τους λέω,βλέποντας κ τις τιμές αλλού,Μ στέλνουν mail με τη παραγγελία,2476.Τώρα π ανέβασαν θα πάρω να τους ρωτήσω, αν μου τα γυρίσουν ακυρώνω κ όποτε βρω από εξωτερικό.

Ps.Τους πήρα τηλ,εσύ πληρώνεις με τη τιμή που παρήγγειλες μ είπαν.

31€ χρεώνει πλέον. 

Βέβαια - καλύτερα alternatede. Χρεώνει τα μίσα και έχει και UPS >>>> DHL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

31€ χρεώνει πλέον. 

Βέβαια - καλύτερα alternatede. Χρεώνει τα μίσα και έχει και UPS >>>> DHL.

Στέλνει αυτό Ελλάδα χωρίς τιμολόγιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Στέλνει αυτό Ελλάδα χωρίς τιμολόγιο?

Ναί, αλλά θέλει μια μικρή διαδικάσια. 

Βάζεις τα πράματα στο καλάθι, βάζεις τα στοιχεία σου χώρα αποστολής κλπα, σου βγαίνει ένα banner που λέει ότι ισχύει διαφορετικό ΦΠΑ στην Ελλάδα μπλα μπλα, και πατάς το κουμπάκι που σου εμφανίζεται και λέει αποστολή προσφοράς μέσω mail. Σε 1 έως 3 εργάσιμες σου έρχεται mail με την παραγγελία σου υπολογισμένη με Ελληνικό ΦΠΑ, και τους απαντάς πως θες να πληρώσεις (κάρτα τράπεζα κλπα), και κατόπιν σου στέλνουν τον κωδικό πληρωμής. Σου βάζω φώτο με το κουμπάκι

 

 

 

Spoiler

alternate.png

 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ναί, αλλά θέλει μια μικρή διαδικάσια. 

Βάζεις τα πράματα στο καλάθι, βάζεις τα στοιχεία σου χώρα αποστολής κλπα, σου βγαίνει ένα banner που λέει ότι ισχύει διαφορετικό ΦΠΑ στην Ελλάδα μπλα μπλα, και πατάς το κουμπάκι που σου εμφανίζεται και λέει αποστολή προσφοράς μέσω mail. Σε 1 έως 3 εργάσιμες σου έρχεται mail με την παραγγελία σου υπολογισμένη με Ελληνικό ΦΠΑ, και τους απαντάς πως θες να πληρώσεις (κάρτα τράπεζα κλπα), και κατόπιν σου στέλνουν τον κωδικό πληρωμής. 

Ωραίος.Θα το έχω υπ'όψιν μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xartemporas είπε

Καρτες γραφικών απο alternate.de ως ιδιωτης, γιοκ.
 

image.png.1b79ff2276f41cc498f20eb04d4bc594.png

image.png

 

Μόλις τώρα, Matrix7 είπε

Ωραίος.Θα το έχω υπ'όψιν μου

Α ναί, το ξέχασα, πρώτη φουρνιά δεν στέλνει κάρτες γραφικών εκτός Γερμάνιας !! Μάλλον στοκ γιοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Να σου πω δεν το είχα κ δεδομένο..Ούτε θα μ κάνει εντύπωση αν τα γυρίσουνε,τόσα κ τόσα έχουμε δει κ ακουσει

Δεν είναι έτσι όπως νομίζεις είναι παράβαση του νόμου και αν το κάνει κάποιος και κάνεις καταγγελία στο ΙΝΚΑ διώκεται αυτεπάγγελτα και κοστίζει όσο πολλές 4090 δεν είναι παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

Να σου πω δεν το είχα κ δεδομένο..Ούτε θα μ κάνει εντύπωση αν τα γυρίσουνε,τόσα κ τόσα έχουμε δει κ ακουσει

Δεν γινεται αυτο εκει μπορει να πεσει καταγγελια.. Εχουν τροπους βεβαια να το φερουν πισω πισω να πουν δεν ειχε στοκ ο εισαγωγεας και παπαντζες αλλα αν θες να το τραβηξεις το τραβας, εκτος και αν δεν ξαναπουλησει ή ανεβασει listing ιδιο ο συγκεκριμενος.. Που δεν γινεται γιατι περνεις σαν τριτος και το επιβεβαιωνεις.. 

Το αντιθετο κανουν τα μαγαζια price match δηλαδη σε μερικα προιοντα.. Αν το βρεις πιο φθηνα σου πληρωνουμε την διαφορα.. Οχι φυσικα σε αυτα τα προιοντα που ειναι τεχνολογιας και εχουν ζητηση ειδικα στις αρχες.. 

Κατι πρεπει να γινει ομως και με την Ελληνικη αισχροκερδεια, αυτο το φαινομενο ανεβαζω 100-200 ευρω τις τιμες στις προπαραγγελιες με ευκαιριακες τακτικες ειναι τραγικο. 

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

xcODgYr.jpg

Sexy Cbs GIF by Paramount+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν γινεται αυτο εκει μπορει να πεσει καταγγελια.. Εχουν τροπους βεβαια να το φερουν πισω πισω να πουν δεν ειχε στοκ ο εισαγωγεας και παπαντζες αλλα αν θες να το τραβηξεις το τραβας, εκτος και αν δεν ξαναπουλησει ή ανεβασει listing ιδιο ο συγκεκριμενος.. Που δεν γινεται γιατι περνεις σαν τριτος και το επιβεβαιωνεις.. 

Το αντιθετο κανουν τα μαγαζια price match δηλαδη σε μερικα προιοντα.. Αν το βρεις πιο φθηνα σου πληρωνουμε την διαφορα.. Οχι φυσικα σε αυτα τα προιοντα που ειναι τεχνολογιας και εχουν ζητηση ειδικα στις αρχες.. 

Κατι πρεπει να γινει ομως και με την Ελληνικη αισχροκερδεια, αυτο το φαινομενο ανεβαζω 100-200 ευρω τις τιμες στις προπαραγγελιες με ευκαιριακες τακτικες ειναι τραγικο. 

Sexy Cbs GIF by Paramount+

Υπαρχει λυση για ολα. **uck em. Εγω ουτε καν μπαίνω να δω τιμές Ελλάδα κλπα, όταν θέλω να αγοράσω κάτι πάω καρφί idealo και geizhals. 

Να ψωνίζεις πραματα αξιας 2k+ ευρω από Ελλάδα ρε παιδες - παίζεις με τη φλόγα. Μονο ενα καταστημα εμπιστεύομαι εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Armoral είπε

Τίποτα, απλά δεν αγοράζουμε από κανέναν και τέλος. Να τις χαρούν τις καρτούλες πραγματικά, δε χρειάζομαι καλύτερη απόδοση στο dlss, ούτε στο raster, αρκετά τους ακούμπησα με 3070, 3070ti και 3080ti.

Κρατάω τα 2 χιλιάρικα και είμαι οκ.

Αυτό θα ήταν το ιδανικό.

Δυστυχώς απ'ότι βλέπω στο νήμα, γράφουν διάφοροι ότι τα μαγαζιά τους εξαπατούν στα μούτρα τους - αλλά θα πάρουν την κάρτα έτσι και αλλιώς. Και τούτο το φόρουμ, υφίσταται ώστε να πουν πόσο άδικη είναι η ζωή. Και κατά κάποιο τρόπο, να αυτο-δικαιωθούν πριν προχωρήσουν στην αγορά.

Χωρίς να είναι μομφή για απολύτως κανένα άτομο (άλλωστε δεν γνωρίζω κανέναν), υπάρχει στην Ελληνική μια καθημερινή λέξη που χρησιμοποιείται σε τέτοιες περιπτώσει (αρχίζει από β και τελειώνει σε λακας, έχει και άλλες παραλλαγές).

Επαναλαμβάνω, δεν θέλω να θίξω κανέναν. Καθένας επιλέγει να πράξει όπως επιθυμεί και μαγκιά του. Αλλά σαν σύνολο, ομάδα, παρέα, αυτή η συμπεριφορά πρέπει να ενίοτε να στηλιτεύεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα απο οτι ειδα, ολες οι καρτες που ειναι σε νερο εχουν το pump στο block. Αρα εγω που θέλω να βαλω radiator στο πατωμα, ακυροοο.

Δεν βλεπω να δινουν και πληροφορίες για power limits και τετοια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Herald είπε

Υπαρχει λυση για ολα. **uck em. Εγω ουτε καν μπαίνω να δω τιμές Ελλάδα κλπα, όταν θέλω να αγοράσω κάτι πάω καρφί idealo και geizhals. 

Να ψωνίζεις πραματα αξιας 2k+ ευρω από Ελλάδα ρε παιδες - παίζεις με τη φλόγα. Μονο ενα καταστημα εμπιστεύομαι εδώ

Απο οπου και να παρω δεν με απασχολει. Εγω θα παρω στην τιμη που θελω λογικα με λιγο ψαξιμο θα βρω.. Και σε ενα μηνα να ειναι θα βρεθει εκτος και αν ειναι paper launch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...