Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το πλαίσιο ήταν αναμενόμενο ότι θα έχει αστείες τιμές, από Ευρώπη στα 2Κ με τιμολόγιο δηλαδή 1600 είναι όσο έβρισκες και μια 3090, άρα είναι οκ. 

Αυτό το πράγμα με το τιμολόγιο έχει αρχίσει να μου ακούγεται κάπως,κάθε δύο σελίδες βλέπω αυτή τη λέξη..Όλο το insomnia μπορεί κ αγοράζει με τιμολόγιο,ο μοναδικός υπάλληλος εδώ μέσα εγώ είμαι?

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Αυτό το πράγμα με το τιμολόγιο έχει αρχίσει να μου ακούγεται κάπως,κάθε δύο σελίδες βλέπω αυτή τη λέξη..Όλο το insomnia μπορεί κ αγοράζει με τιμολόγιο,ο μοναδικός υπάλληλος εδώ μέσα εγώ είμαι?

Και εγώ εδώ συμπάσχω😂 Ένας απλός φοιτητής είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Αυτό το πράγμα με το τιμολόγιο έχει αρχίσει να μου ακούγεται κάπως,κάθε δύο σελίδες βλέπω αυτή τη λέξη..Όλο το insomnia μπορεί κ αγοράζει με τιμολόγιο,ο μοναδικός υπάλληλος εδώ μέσα εγώ είμαι?

Eγώ μπορώ αλλά δεν αγοράζω με τιμολόγιο. Νομοταγής (λαλάκας :P ) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε παιδιά να κάνω και εγώ λίγο το δικηγόρο του διαβολου! Γιατί όλη αυτή η ιστορία με τις τιμές της κάθε εταιρείας; Τώρα από την άλλη παραπονιέστε day one για τις κάρτες και τις τιμές που έχουν αφού ξέρετε πως έχει η κατάσταση….Μην περιμένετε να φτιάξει αυτό! Εμείς σαν καταναλωτές ρυθμίζουμε την αγορά! Εσείς αν είχατε μια επιχείρηση η οποία πουλούσε ένα προϊόν το οποίο η τιμή του θα ήταν δυο φορές πάνω και ο κόσμος στην κυριολεξία το αφάνιζε από τα ράφια θα επιστρέφατε στις παλιές τιμές; Για να καταλάβω δηλαδή!Ειδικά με την περιρρέουσα ατμόσφαιρα που υπάρχει στην παγκόσμια κοινωνία τα ορφανά πορεύονται και οι χήρες Κονομνιονται! 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκτώβριος 2022

Μεταχειρισμενη Rtx 3080 από 570€ και απουλητες

RTX 4090 2400€, Να ενημερώσει 

Κάνεις το Πλαι..ο

Οτι το mining έχει πεθάνει. 

Επεξ/σία από giannis2156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, optimus prime είπε

Προσπαθω να καταλαβω τι θες να πεις,εκει με τα 2 ατομα σε εχασα..

Έχεις πετύχει ποτέ τον Σάκη τον γλύκα ,που περνάει σε ανύποπτο χρόνο απο την γειτονιά και αναγγέλλει τα γλυκά και κόκκινα καρπούζια του;Ε αυτό συμβαίνει και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, optimus prime είπε

Προσπαθω να καταλαβω τι θες να πεις,εκει με τα 2 ατομα σε εχασα..

Να υπαρχουν πολλοι λιγοι που θα δωσουν 2400ε για gaming καρτα, οταν υπαρχουν 3080 απο 600ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, giannis2156 είπε

Να υπαρχουν πολλοι λιγοι που θα δωσουν 2400ε για gaming καρτα, οταν υπαρχουν 3080 απο 600ε.

3080 λιωμένες στο mining; Καλή τύχη.

Και βέβαια αυτοί που δεν έκαναν mining δεν τις πουλάνε 600€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Αυτό το πράγμα με το τιμολόγιο έχει αρχίσει να μου ακούγεται κάπως,κάθε δύο σελίδες βλέπω αυτή τη λέξη..Όλο το insomnia μπορεί κ αγοράζει με τιμολόγιο,ο μοναδικός υπάλληλος εδώ μέσα εγώ είμαι?

λογικά το γράφουν σαν έξοδο σε κάποιον γνωστό
Ο γνωστός γράφει δαπάνες, αυτοί γλιτώνουν ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannis2156 είπε

Να υπαρχουν πολλοι λιγοι που θα δωσουν 2400ε για gaming καρτα, οταν υπαρχουν 3080 απο 600ε.

Nαι λιγοι θα την παρουν,εαν ηθελε η Nvidia να την παρουν πολλοι δεν θα την εβαζε σε αυτη την τιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Pantaz είπε

Μα ρε παιδιά να κάνω και εγώ λίγο το δικηγόρο του διαβολου! Γιατί όλη αυτή η ιστορία με τις τιμές της κάθε εταιρείας; Τώρα από την άλλη παραπονιέστε day one για τις κάρτες και τις τιμές που έχουν αφού ξέρετε πως έχει η κατάσταση….Μην περιμένετε να φτιάξει αυτό! Εμείς σαν καταναλωτές ρυθμίζουμε την αγορά! Εσείς αν είχατε μια επιχείρηση η οποία πουλούσε ένα προϊόν το οποίο η τιμή του θα ήταν δυο φορές πάνω και ο κόσμος στην κυριολεξία το αφάνιζε από τα ράφια θα επιστρέφατε στις παλιές τιμές; Για να καταλάβω δηλαδή!Ειδικά με την περιρρέουσα ατμόσφαιρα που υπάρχει στην παγκόσμια κοινωνία τα ορφανά πορεύονται και οι χήρες Κονομνιονται! 

Όχι έτσι λειτουργεί ο κόσμος αλλά επειδή αυτό γίνεται αλυσίδα μην παραπονιέται κάνεις για ακρίβεια μετά. Όταν ακολουθείς ευκαιριακές πολιτικές θα σε ακολουθήσουν και αυτές. Η ελεύθερη αγορά με τον τρόπο που λειτουργεί σήμερα μόνο τις μεγάλες επιχειρήσεις βοηθά να θυμάσαι. Ούτε τον καταναλωτή ούτε τον μικροεπιχειρηματια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Όχι έτσι λειτουργεί ο κόσμος αλλά επειδή αυτό γίνεται αλυσίδα μην παραπονιέται κάνεις για ακρίβεια μετά. Όταν ακολουθείς ευκαιριακές πολιτικές θα σε ακολουθήσουν και αυτές. Η ελεύθερη αγορά με τον τρόπο που λειτουργεί σήμερα μόνο τις μεγάλες επιχειρήσεις βοηθά να θυμάσαι. Ούτε τον καταναλωτή ούτε τον μικροεπιχειρηματια

Μα αυτό ακριβώς! Εγώ στέκομαι σ αυτούς που φωνάζουν για τις τιμές! Δεν αναγκάζει κανείς κανέναν το πως θα διαθέσει τα λεφτά του! Όλοι τις θελουμε τις κάρτες τις καινούριες αλλά πλέον η κατάσταση έχει γίνει πολύ δύσκολη για τους περισσότερους! Από το να κράζει κάποιος τις τιμές σ αυτές που βγήκαν τώρα  ας πάει στην προηγούμενη σειρά….Και αν κάποιος δεν θέλει τίποτα από τα δυο ας το γυρίσει σε κονσόλα…. Μην θελουμε την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο! Κάθε χρόνο τα ίδια Παντελή μου τα ίδια Παντελάκη  μου! Άσε του τύπου που ακούω συνεχως Μην αγοράσεις τώρα περίμενε βγαίνει η καινούργια σειρά καρτών! Η intel ανακοίνωσε νέους επεξεργαστές περίμενε μην πας σε ryzen! Μην πάρεις τώρα σειρά 3000 η amd ανακοινώνει νέες κάρτες…..Μ αυτή τη λογική ο πύργος θα είναι πάντα άδειος! Το σήμερα πρέπει να έχει σημασία και όχι το τι θα γίνει σε 3 και 4 μήνες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...