Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ τον άνθρωπο μια χαρά σωστό τον βρήκα και σοβαρό. Έχει και follow up βίντεο για όποιον ενδιαφέρεται που απαντάει σε κάποια επιπλέον πράγματα. Οι συνδρομητές δεν παίζουν κανέναν ρόλο εννοείτε, και ο JayZ2cents έχει εκατομμύριους πχ. αλλά είναι τρόμπας.

Απλά επειδή δεν κλαψουρίζει σαν τους άλλους, δεν κάνει σε ορισμένους φαίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Tι σημασία έχει αμα έχει και 1 συνδρομητή (την μάνα του).

Δεν σε καταλαβαίνω

Έχει σημασία ότι είναι αδιάφορη η γνώμη του. Μπορείς να μεταφέρεις σε δικό σου post το τι θέλει να πει εφόσον υιοθετείς τις όποιες απόψεις αναφέρονται σε αυτό το βίντεο, δε θα κάτσω να δω video από τον κάθε άσχετο που ανέβασε κάτι στο youtube

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AlexandrosKle είπε

Εγώ τον άνθρωπο μια χαρά σωστό τον βρήκα και σοβαρό. Έχει και follow up βίντεο για όποιον ενδιαφέρεται που απαντάει σε κάποια επιπλέον πράγματα. Οι συνδρομητές δεν παίζουν κανέναν ρόλο εννοείτε, και ο JayZ2cents έχει εκατομμύριους πχ. αλλά είναι τρόμπας.

Απλά επειδή δεν κλαψουρίζει σαν τους άλλους, δεν κάνει σε ορισμένους φαίνεται.

Δε θα κάτσω να δω video από έναν άσχετο. Κάντε ποστ να μας πείτε τι αναφέρει αφού είναι τόσο σπουδαίο και ενδιαφέρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, malakudi είπε

Έχει σημασία ότι είναι αδιάφορη η γνώμη του. Μπορείς να μεταφέρεις σε δικό σου post το τι θέλει να πει εφόσον υιοθετείς τις όποιες απόψεις αναφέρονται σε αυτό το βίντεο, δε θα κάτσω να δω video από τον κάθε άσχετο που ανέβασε κάτι στο youtube

Ρε μαν, σόρρυ κιόλας, αλλά δηλαδή να σου μεταφέρω εγώ την γνώμη του που έχω ακόμα λιγότερους συνδρομητές από αυτόν? :P 

Τεσπα, TLDR, λέει αυτό που έγραψα και εγώ 50 σελίδες πίσω. Έχει πέσει specoλαγνεια τρελή με το πόσο μεγάλο είναι το die, πόσους πυρήνες έχει και μπαρμπούτσαλα. 2 τα ενδεχόμενα, ή περιμένουμε να δούμε independent reviews για να βγάλουμε συμπέρασμα, ή πάμε με βάση τα όσα μας έδειξε η nvidia. Ε ωραία, με βάση τα όσα μας ένδειξε η nvidia, η fake 4080 που πρέπει κανονικά να ονομαστεί 4050 2GB είναι στα ίδια ή και περνάει από πάνω την 3090 και την 3090ti, έχει και DLSS3, και πιθανόν να είναι μπροστά και σε RT. ΑΝ ισχύουν αυτά, μια χαρά είναι η τιμή της. Τώρα αν έχει 10k cuda cores ή 8 cuda cores και ποιό είναι το κόστος κατασκευής της για την nvidia αλήθεια σου λέω, δεν με απασχολεί καθόλου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε μαν, σόρρυ κιόλας, αλλά δηλαδή να σου μεταφέρω εγώ την γνώμη του που έχω ακόμα λιγότερους συνδρομητές από αυτόν? :P 

Τεσπα, TLDR, λέει αυτό που έγραψα και εγώ 50 σελίδες πίσω. Έχει πέσει specoλαγνεια τρελή με το πόσο μεγάλο είναι το die, πόσους πυρήνες έχει και μπαρμπούτσαλα. 2 τα ενδεχόμενα, ή περιμένουμε να δούμε independent reviews για να βγάλουμε συμπέρασμα, ή πάμε με βάση τα όσα μας έδειξε η nvidia. Ε ωραία, με βάση τα όσα μας ένδειξε η nvidia, η fake 4080 που πρέπει κανονικά να ονομαστεί 4050 2GB είναι στα ίδια ή και περνάει από πάνω την 3090 και την 3090ti, έχει και DLSS3, και πιθανόν να είναι μπροστά και σε RT. ΑΝ ισχύουν αυτά, μια χαρά είναι η τιμή της. Τώρα αν έχει 10k cuda cores ή 8 cuda cores και ποιό είναι το κόστος κατασκευής της για την nvidia αλήθεια σου λέω, δεν με απασχολεί καθόλου. 

Ο ίδιος ο πέτσινος όταν παρουσιάζε τις ampere έλεγε μην κοιτάτε την τιμη της 3090, είναι ειδικές κάρτες για επαγγελματίες, οι gamers flagship εχουν την 3080 με 699$ usd
Με την 3080 θα γίνουν οι συγκρίσεις τιμολογιακά οπότε, όχι με την 3090.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hln3 είπε

Ο ίδιος ο πέτσινος όταν παρουσιάζε τις ampere έλεγε μην κοιτάτε την τιμη της 3090, είναι ειδικές κάρτες για επαγγελματίες, οι gamers flagship εχουν την 3080 με 699$ usd
Με την 3080 θα γίνουν οι συγκρίσεις τιμολογιακά οπότε, όχι με την 3090.

Τι με νοιάζει ρε συ τι είπε ο πέτσινος, αυτός να μου πουλήσει κάρτες θέλει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Herald είπε

Ρε μαν, σόρρυ κιόλας, αλλά δηλαδή να σου μεταφέρω εγώ την γνώμη του που έχω ακόμα λιγότερους συνδρομητές από αυτόν? :P 

Τεσπα, TLDR, λέει αυτό που έγραψα και εγώ 50 σελίδες πίσω. Έχει πέσει specoλαγνεια τρελή με το πόσο μεγάλο είναι το die, πόσους πυρήνες έχει και μπαρμπούτσαλα. 2 τα ενδεχόμενα, ή περιμένουμε να δούμε independent reviews για να βγάλουμε συμπέρασμα, ή πάμε με βάση τα όσα μας έδειξε η nvidia. Ε ωραία, με βάση τα όσα μας ένδειξε η nvidia, η fake 4080 που πρέπει κανονικά να ονομαστεί 4050 2GB είναι στα ίδια ή και περνάει από πάνω την 3090 και την 3090ti, έχει και DLSS3, και πιθανόν να είναι μπροστά και σε RT. ΑΝ ισχύουν αυτά, μια χαρά είναι η τιμή της. Τώρα αν έχει 10k cuda cores ή 8 cuda cores και ποιό είναι το κόστος κατασκευής της για την nvidia αλήθεια σου λέω, δεν με απασχολεί καθόλου. 

Ωραία, η άποψή μου σε αυτό είναι (και την ξαναείπα) πως έχουμε ξεχάσει τα βασικά. Από γενιά σε γενιά πρέπει να παίρνουμε παραπάνω απόδοση (από 30 ως 50% όπως συνέβαινε - είχα ανεβάσει και όλα τα νούμερα - δε τα ξαναγράφω) και αυτό να συμβαίνει στο ίδιο price point + πληθωρισμό. Ε η 4080 12GB δεν είναι πουθενά κοντά σε αυτή την "κανονικότητα". Έχει παραπάνω επιδόσεις αλλά με παραπάνω τιμή. Και επιπλέον, όταν ονομάζεις 2 τελείως διαφορετικές κάρτες με 20-30% διαφορά στην απόδοση, και τις δύο 4080, ναι είσαι στα όρια του scam.

Επεξ/σία από malakudi
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή την στιγμή η 3090Ti πωλείται $1149 αν δεν κάνω λάθος. Η 4080 12GB την βαράει στα αυτιά και κοστίζει 899

Where is the problem?

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morehp είπε

Αυτή την στιγμή η 3090Ti πωλείται $1149 αν δεν κάνω λάθος. Η 4080 12GB την βαράει στα αυτιά και κοστίζει 899

Where is the problem?

Στο όνομα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morehp είπε

Αυτή την στιγμή η 3090Ti πωλείται $1149 αν δεν κάνω λάθος. Η 4080 12GB την βαράει στα αυτιά και κοστίζει 899

Where is the problem?

Τι βαράει στα αυτιά; Ίδια απόδοση θα έχουν και λίγο πιο κάτω η 4080 12gb

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dsi44 είπε

το scam με την ονομασια αντι για 4060ti/4070

Ok το scam ποιος το όρισε για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι το σκεπτικό σου; Υπάρχει κάποιος άλλος εκτός από τον κατασκευαστή που αποφασίζει τι και πως θα ονομάσει τα προϊόντα του; Αν αναφέρεσε στο τι έχει συνηθίσει κάποιος να αναγνωρίζει είναι άλλο θέμα και λίγο δύσκολο να το κατατάξεις ως scam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...