Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρέχει σε 4090, ίσως το δώσουν και για κατέβασμα κάποια στιγμή. Πανωλεθρία στο Μιλάνο τα γραφικά.

Unity 6

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2289

  • Arkin

    1861

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τρέχει σε 4090, ίσως το δώσουν και για κατέβασμα κάποια στιγμή. Πανωλεθρία στο Μιλάνο τα γραφικά.

Unity 6

 

Σιγα να μην δούμε τέτοια γραφικά σε gameplay

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είδαμε τέτοια γραφικά και animation από unity, που δεν έχουμε δει σε unreal engine, έστω και cinematic, είναι αυτό που μου προκάλεσε το ενδιαφέρον περισσότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Σιγα να μην δούμε τέτοια γραφικά σε gameplay

Μόνο με amd gpu θα μπορέσεις να τα δεις.

Μέχρι τότε μείνε στο σκοτάδι 😆

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


το 2030 ισως με τη RTX9090 που θα κανει raytracing και την ακτινοβολια απο την Ανδρομεδα

Απο Σειριο σε παρακαλω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Σιγα να μην δούμε τέτοια γραφικά με ράντεον σε gameplay

fixed

 

3 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Μόνο με amd gpu θα μπορέσεις να τα δεις.

Μέχρι τότε μείνε στο σκοτάδι 😆

πυροβολάει το θηρίο εκτος από rt τώρα συναγωνίζεται με το xx70 και σε raster :P 

Spoiler

image.png.b088677336f532e873fd8112c3473785.png

 

Επεξ/σία από Tambas91
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

 

fixed

 

πυροβολάει το θηρίο εκτος από rt τώρα συναγωνίζεται με το xx70 και σε raster :P 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.b088677336f532e873fd8112c3473785.png

 

Aν και το ποστ μου ηταν χιουμοριστικο περι αμδ και οχι στοχευμενο στην 7900χτχ. Περα απο τον χαβα μια χαρα ειναι η καρτα ,ναι υπαρχουν παιχνιδια που ευνοουν την πρασινη (σαν το παραπανω)δεν αντιλεγω οπως και παιχνιδια που ευνοουν  την κοκκινη.

Τελος μην ξεχνας οτι οταν βγαινει νεα σειρα απο πρασινη ειμαι απο τους πρωτους που πανε να αγορασουν το τοπ της 😉

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Aν και το ποστ μου ηταν χιουμοριστικο περι αμδ και οχι στοχευμενο στην 7900χτχ. Περα απο τον χαβα μια χαρα ειναι η καρτα ,ναι υπαρχουν παιχνιδια που ευνοουν την πρασινη (σαν το παραπανω)δεν αντιλεγω οπως και παιχνιδια που ευνοουν  την κοκκινη.

Τελος μην ξεχνας οτι οταν βγαινει νεα σειρα απο πρασινη ειμαι απο τους πρωτους που πανε να αγορασουν το τοπ της 😉

1ον το avatar σου είναι κόκκινο - όπως και κάτι διαβολάκια στην υπογραφή. Τυχαίο;  Δεν νομίζω.

2ον σε έχουμε μάθει πχια: Παίρνεις 2-3 Χ090, τους αλλάζεις τα πετρέλαια με oc και αφού τις ξεζουμίζεις, τις πετάς στον κακόμοιρο το γιό σου, ο οποίος αγανακτισμένος (και με το δίκιο του), παρατά το gaming και δεν τις χρησιμοποιεί.

3ον Παίρνεις στο τέλος μια Radeon για την αφεντιά σου, την οποία προσέχεις σαν κόρη οφθαλμού. Profit...

Επεξ/σία από chrisde
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrisde είπε

1ον το avatar σου είναι κόκκινο - όπως και κάτι διαβολάκια στην υπογραφή. Τυχαίο;  Δεν νομίζω.

2ον σε έχουμε μάθει πχια: Παίρνεις 2-3 Χ090, τους αλλάζεις τα πετρέλαια με oc και αφού τις ξεζουμίζεις, τις πετάς στον κακόμοιρο το γιό σου, ο οποίος αγανακτισμένος (και με το δίκιο του), παρατά το gaming και δεν τις χρησιμοποιεί.

3ον Παίρνεις στο τέλος μια Radeon για την αφεντιά σου, την οποία προσέχεις σαν κόρη οφθαλμού. Profit...

Τα είπες όλα ....😆 

Ναι από αυτούς είμαι.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2024 στις 12:51 ΜΜ, Odyss3us είπε

σημερα (2024) εχουμε τα γραφικα του 2018 απο το Book of the Dead

https://unity.com/demos

 

Στις 24/9/2024 στις 9:49 ΜΜ, Odyss3us είπε


το 2030 ισως με τη RTX9090 που θα κανει raytracing και την ακτινοβολια απο την Ανδρομεδα

Μεταξύ μας αυτά που είδες στο δεμο θα μπορεί να το κάνει άνετα και η ρτχ 4090,αν οι devs κάτσουν και φτιάχνουν παιχνίδια κομμένα και ραμμένα για την κάρτα 👍

Δηλαδή μην νομίζεις πως στο ps6 θα δεις κάτι παραπάνω από την ρτχ 4090👍 το ps5 pro που με το ζόρι φτάνει την ρτχ 4070 είναι μεγάλο αγκάθι για το μέλλον,δύσκολα να δεις πάνω από 2χ σε gpu power στο ps6

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δύναμη του PS6 θα είναι στην καλύτερη σαν μια 4090. Το θέμα είναι ότι αν συνεχίσουν τα cross-gen, θα αργήσουμε να δούμε παιχνίδι που να μαξάρει τις δυνατότητές του.

Δηλαδή αν βγει το 2027-28, καλό 2030 με αποκλειστικό τίτλο της NaughtyDog ή της Santa Monica για ποιότητα Unity 6.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...