Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Και εγώ το χρησιμοποιώ το Night light από τις 20:00 και μετά. Είναι αδύνατον να διαβάσω βράδυ κείμενα με 6500k θερμοκρασία χρώματος!

Ειναι σωτήριο απλά δεν παίζεις χωρίς αυτό βράδυ εκτός αν κάποιοι αφήνουν το φως από πάνω οπότε κάπως βοηθάει. Και σε gaming ταινίες youtube απλά μπορείς να κλείσεις 5 6 ώρες χωρίς κανένα θέμα σε απόλυτα σκοτεινό δωμάτιο. 

Βάζεις και ακουστικά ασύρματα και έχεις το απόλυτο για βραδινα session. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Γι αυτό βάζουμε led οπίσθιο φωτισμό στην οθόνη είτε στην TV τα βράδια, επίσης υπάρχει και το dark mode στις σελίδες όταν διαβάζουμε κείμενα στο διαδίκτυο. just saying. Ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει night light είτε σε pc είτε σε κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Γι αυτό βάζουμε led οπίσθιο φωτισμό στην οθόνη είτε στην TV τα βράδια, επίσης υπάρχει και το dark mode στις σελίδες όταν διαβάζουμε κείμενα στο διαδίκτυο. just saying. Ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει night light είτε σε pc είτε σε κινητό.

Το dark mode στον chrome είναι μόνιμο με την oled τρομερό extension βοηθάει επισης πολυ. Για led ταινια στυλ ambient light σαν της Philips το έχω σκεφτεί αλλά θέλει να είναι σε τοίχο η οθόνη αλλιώς δεν έχει μεγάλη επίδραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το dark mode στον chrome είναι μόνιμο με την oled τρομερό extension βοηθάει επισης πολυ. Για led ταινια στυλ ambient light σαν της Philips το έχω σκεφτεί αλλά θέλει να είναι σε τοίχο η οθόνη αλλιώς δεν έχει μεγάλη επίδραση. 

ανάποδα τα λες, σε τοίχο δεν θα διαχέεται πολύ φως επειδή είναι πολύ μικρή η απόσταση, όσο μεγαλύτερη απόσταση έχει η TV από τον τοίχο τόσο περισσότερο φως διαχέεται στο δωμάτιο και δεν κουράζονται εύκολα τα μάτια. Δες στις φωτος, την μια tv την έχω στο σαλόνι σε απόσταση από τον τοίχο και την άλλη στο δωμάτιο με βάση στον τοίχο. Δες αυτή που δεν είναι στον τοίχο πόσο περισσότερο φως διαχέει στο δωμάτιο. Untitled.jpg.f55e29cf679db32df6a9ba83c321e257.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Saloufas είπε

ανάποδα τα λες, σε τοίχο δεν θα διαχέεται πολύ φως επειδή είναι πολύ μικρή η απόσταση, όσο μεγαλύτερη απόσταση έχει η TV από τον τοίχο τόσο περισσότερο φως διαχέεται στο δωμάτιο και δεν κουράζονται εύκολα τα μάτια. Δες στις φωτος, την μια tv την έχω στο σαλόνι σε απόσταση από τον τοίχο και την άλλη στο δωμάτιο με βάση στον τοίχο. Δες αυτή που δεν είναι στον τοίχο πόσο περισσότερο φως διαχέει στο δωμάτιο. Untitled.jpg.f55e29cf679db32df6a9ba83c321e257.jpg

Καταλαβαίνω τι λες εγώ μίλησα κυρίως για απόσταση οθόνης από τοίχο 2 μέτρα που εκεί πχ θα χάσει πολύ στις φώτο η μία είναι πολύ κοντά η πάνω είναι το ιδανικό σε τι απόσταση είναι στην πάνω? Θα δω αν μπορέσω να βάλω το γραφείο έτσι και με κάποιο μοντέλο από govee που διαχέει ανάλογο χρώμα με αυτό που δείχνει η οθόνη κάθε στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καταλαβαίνω τι λες εγώ μίλησα κυρίως για απόσταση οθόνης από τοίχο 2 μέτρα που εκεί πχ θα χάσει πολύ στις φώτο η μία είναι πολύ κοντά η πάνω είναι το ιδανικό σε τι απόσταση είναι στην πάνω? Θα δω αν μπορέσω να βάλω το γραφείο έτσι και με κάποιο μοντέλο από govee που διαχέει ανάλογο χρώμα με αυτό που δείχνει η οθόνη κάθε στιγμή. 

αν έχες τόση απόσταση από τον τοίχο είναι θέμα ναι, στην πάνω εμένα είναι 22cm από τον τοίχο. Να αλλάζει χρώματα τσιρκολί όπως το ambient Light της Philips πιστεύω θα είναι πιο κουραστικό για τα μάτια σε βραδινό gaming session, καλύτερα σταθερό φως imo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Saloufas είπε

αν έχες τόση απόσταση από τον τοίχο είναι θέμα ναι, στην πάνω εμένα είναι 22cm από τον τοίχο. Να αλλάζει χρώματα τσιρκολί όπως το ambient Light της Philips πιστεύω θα είναι πιο κουραστικό για τα μάτια σε βραδινό gaming session, καλύτερα σταθερό φως imo.

Ναι είμαι πολύ μακριά από τοίχο για αυτό δεν το έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. Στα 20 εκατοστά είναι το ιδανικό τόσο εννοουσα πριν το κολλημένο στον τοίχο δεν θα γίνει σωστά η διάχυση. Είχα δει παλιότερα ταινία σε Philips με τέτοιο ambilight και μου άρεσε αλλά Gaming όχι. Σταθερό φως είναι εύκολο και οικονομικό με μια led ταινια για να βγαίνει το χρώμα που δείχνει η οθόνη πάμε σε άλλες τιμές με πιο περίπλοκες διαδικασίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...