Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2280

  • Arkin

    1844

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Από 1Οκτωβρίου έχουμε RTX HDR Support For Multi-Monitor Setups

What's new in NVIDIA app 10.0.3

New features:

    New Driver Rollback
        NVIDIA app now offers the ability to roll-back to the previously installed driver. This option is available following the next driver installation.
    RTX HDR Support For Multi-Monitor Setups
        With the October 1st, 2024, or later, GeForce Game Ready Driver installed, RTX HDR is now available for PCs with multi-monitor setups.
    New Control Panel Features
        NVIDIA app now offers the ability to enable G-SYNC, under System > Displays.
    User Requests
        Users are now able to select or customize the font color in the statistics overlay, located under “Configure heads-up display”.
        NVIDIA app overlay now notifies users if protected content restricts ShadowPlay recording.  
        Graphics tab now offers the ability to remove manually added Programs, as well as retain sort and filter user preferences for Programs.
    Optimal settings support added for 7 new games including:
        Black Myth: Wukong
        Chained Together
        Dungeonborne
        F1® Manager 2024
        Once Human
        Star Wars™ Outlaws
        Stormgate

Squashed bugs!

    Fixed an issue where the Photo mode-ready filter was not showing all supported games.  
    Fixed an issue where the send feedback form was empty.  
    Fixed an issue where game filters stopped working on games such as Apex Legends, Genshin Impact, Doom 3, BioShock Infinite, Dead by Daylight, Rainbow 6 Siege, The Elder Scrolls Online, Portal, Grand Theft Auto V, and Team Fortress 2.
    Various stability fixes.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aetos1988 είπε

Έγινα και εγώ ''πέτσινος'' 😁 Μετά από ένα διάλυμα με την AMD RX 6600 

Rtx4070.jpg

Μεγιες μεγιες!!! 

Τι έγινε ρε κερατάδες γυρίσατε όλοι την πλάτη στην "θεία"?? Κανεις δεν θα παίζει πλέον με την θεία Λίζα στις GPUs?  Κάντε μαλακίες να στραβωσει και για τιμωρία τους 9χχχ3Ds να τους φτάσει τιμή στον Θεό.😁 

Spoiler

Θα σας λέει " τρελά σκληρά μου αγόρια 9χχχ3δς θέλετε σε νορμάλ τιμη?" Πέρα από χρήμα θα δώσετε και είδος...Τα κορμάκια σας θα ψάξω πόντο πόντο 😆

 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το περιεργο πλεον σε ενα τοσο καλα ενημερωμενο φορουμ θα ειναι να αγοραζει καποιος καρτα amd

η ανακοινωση θα συνοδευεται με ανοιγμα σαμπανιας τσιπουρου και μηνυμα τυπου: πηρα amd και ειμαι καλα.. (χικ) 😆

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Odyss3us said:

το περιεργο πλεον σε ενα τοσο καλα ενημερωμενο φορουμ θα ειναι να αγοραζει καποιος καρτα amd

η ανακοινωση θα συνοδευεται με ανοιγμα σαμπανιας τσιπουρου και μηνυμα τυπου: πηρα amd και ειμαι καλα.. (χικ) 😆

οτι να ναι. Εξαρταται απο ποια κατηγορια τιμης κοιτας. 4060 τι 8γβ πχ ειναι αθλια. Και με 16 αθλια ειναι σε σχεση με τον ανταγωνισμο. 4060 σκετη ειναι σχετικα καλη επιλογη. Οσο ανεβαινεις σε μπατζετ τοσο καλυτερη γινεται η πετσινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια 470ti super τι τροφοδοτικό θέλει ? Τα 650 φτάνουν? 

Έχει και αυτή 2Χ8 αντάπτορα ή θέλει 3χ8?

Για δώστε τα φώτα σας γιατί έχω μια καλή προσφορά (πολύ καλή) για ένα τελευταίο κομμάτι που βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, evkar είπε

μια 470ti super τι τροφοδοτικό θέλει ? Τα 650 φτάνουν? 

Έχει και αυτή 2Χ8 αντάπτορα ή θέλει 3χ8?

Για δώστε τα φώτα σας γιατί έχω μια καλή προσφορά (πολύ καλή) για ένα τελευταίο κομμάτι που βρήκα.

Με 650αρι εισαι παραπανω απο αψογα και με ενα μικρο UV εισαι αψογα και με 550 τροφοδοτικο. Με 4080super+5700x undevolt και τα 2 δεν εχω δει πανω απο 300watt ολος ο πυργος σε gaming με max τα παντα ολα οποτε μην ανησυχεις. 

2x8 θα εχουν ολες το πιθανοτερο δεν ξερω καμια τουμπανη υλοποιηση μηπως τις εβαλαν 3 αλλα δεν εχει νοημα. Εμενα η 4080super εχει 3 8 pin που δεν εχει νοημα και τα 2 εφτασαν μιας και σε stock δεν παει πανω απο 310watt που φτανουν τα 375 που δινουν τα 2 8pin+pcie. Οποτε θεωρω οτι μπορει και ολες οι 4070ti super να ειναι με 2 8pin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, evkar είπε

μια 470ti super τι τροφοδοτικό θέλει ? Τα 650 φτάνουν? 

Έχει και αυτή 2Χ8 αντάπτορα ή θέλει 3χ8?

Για δώστε τα φώτα σας γιατί έχω μια καλή προσφορά (πολύ καλή) για ένα τελευταίο κομμάτι που βρήκα.

Καποιες ειναι με 3x8pin ,στη σελιδα του κατασκευαστη θα λεει.

τα 650 λογικα φτανουν αρκει να μην ειναι ταλαιπωρημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το παιζω μια χαρα με DLSS 3 και τρεχει και βουτυρο. 

Ζητημα εαν μου εχει κανει frame drop σε 2 σημεια εν ωρα μαχης στις 16 ωρες που εχω εως τωρα.

Για rasterized τιτλος εχει πολυ καλο φωτισμο γιατι χρησιμοποιει indirect lighting.

Και δυνατο HDR..

Με 190 fps ξεκίνησε το Ragnarock,Dlss 3 Quality.

Το pc είναι το πρώτο της υπογραφης

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Westbaum είπε

Tί χάλι μαύρο είναι αυτό.Γραφικά last gen,no RT απ'ότι είδα στα settings

Θέλουν οι εταιρείες να σου πουν με τρόπο ότι η 4090 "γίνεται" obsolete 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...