Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι καθόλου clickbait όταν είδα πτώση στα 40FPS, όντως ΔΕΝ μπορεί να το τρέξει με σταθερό 60άρι σε native 4K.

Τα γραφικά δεν μου άρεσαν ούτε εμένα. Απλά φαίνεται πως οι developers επαναπαύονται με τα DLSS/FG..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2279

  • Arkin

    1843

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

38 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είναι καθόλου clickbait όταν είδα πτώση στα 40FPS, όντως ΔΕΝ μπορεί να το τρέξει με σταθερό 60άρι σε native 4K.

Τα γραφικά δεν μου άρεσαν ούτε εμένα. Απλά φαίνεται πως οι developers επαναπαύονται με τα DLSS/FG..

Γενικά είναι πολύ βαρύ άμα θες 4k60fps,ακόμα και στο ps5 έτρεχε σε 720p για να πιάνει τα 60 και αυτά δεν ήταν κλειδωμένα αλλά έπεφτε συχνά στα 50fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Saloufas said:

click bait ο τίτλος, στο περιεχόμενο λέει παίζει 70fps τις περισσότερες φορές και σε πιο απαιτητικές περιοχές πέφτει στα 50. Κλαιν μάιν δηλαδή, το θέμα είναι ότι τα γραφικά δεν δικαιολογούν με τίποτα αυτήν την απόδοση από το demo που δοκίμασα φαίνεται last gen τίτλος. Επίσης η pc version πουσάρει πιο πολλά γραφικά από τις κονσόλες? δεν βλέπω κάπου να αναφέρεται

Ποτε εγραψα "τις περισσοτερες φορες" 🤣🤣. Εγω βλεπω να γραφω "Υπαρχουν σκηνες που τρεχουν με 70+fps". Αμα κοιταξεις και τον ουρανο μπορει να χτυπησεις 100fps φαση :P . Γενικα υπαρχουν πολλα σημεια που τρεχουν κατω απο τα 60fps, δεν μιλαμε για ενα-δυο.

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, john2gr είπε

Ποτε εγραψα "τις περισσοτερες φορες" 🤣🤣. Εγω βλεπω να γραφω "Υπαρχουν σκηνες που τρεχουν με 70+fps". Αμα κοιταξεις και τον ουρανο μπορει να χτυπησεις 100fps φαση :P . Γενικα υπαρχουν πολλα σημεια που τρεχουν κατω απο τα 60fps, δεν μιλαμε για ενα-δυο.

λες στις πιο απαιτητικές σκηνές πέφτει μέχρι 50! ποιες είναι αυτές οι απαιτητικές στιγμές? σε πόλεις με πολλούς NPC's πχ όπως το Dragon's Dogma2? σε large scale μάχες? διευκρίνισε, γιατί αν είναι πχ όπως στο Dragon's Dogma 2 στις πόλεις να πέφτει αλλά σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι στο open world κομμάτι και μάχες να παίζει με average πάνω από 60 τότε κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος, εγώ έτσι το έλαβα πχ , όπως και να χει μιλάμε για ένα πολύ κακό port με last gen γραφικά, αλλά δεν περιμένεις σωστό port από τους άμπαλους τους Ιάπωνες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ήταν ωρε αδέρφια αυτές οι τελευταίες δηλώσεις του πέτσινου , η nvidia ασχολείται πλέον  μόνο με ΑΙ , και πρέπει όλοι να προσαρμοστούν.

Παντού θα χρησιμοποιούμε ΑΙ είπε ο τρισμέγιστος πέτσινος ,και στις κάρτες  με το επιχείρημα "ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΥΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ " , δηλ. άντε πάρτε μια γενιά ακόμη και μετά ,λόγω ΑΙ, πάμε σε 64μπιτο δίαυλο με 8 ραμ για όλους ή αν  με πρήξετε πολύ σταματάω τελείως την παραγωγή . Θα βγάζω και κάνα μοντέλλο στα 2κ για τους "ενθούστιατς" που λέμε στα states και άντε γεια. 

Κερδάμε αδέρφια , κερδάμε , με τις 3060 θα μείνουμε όλοι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, evkar είπε

Τι ήταν ωρε αδέρφια αυτές οι τελευταίες δηλώσεις του πέτσινου , η nvidia ασχολείται πλέον  μόνο με ΑΙ , και πρέπει όλοι να προσαρμοστούν.

Παντού θα χρησιμοποιούμε ΑΙ είπε ο τρισμέγιστος πέτσινος ,και στις κάρτες  με το επιχείρημα "ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΥΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ " , δηλ. άντε πάρτε μια γενιά ακόμη και μετά ,λόγω ΑΙ, πάμε σε 64μπιτο δίαυλο με 8 ραμ για όλους ή αν  με πρήξετε πολύ σταματάω τελείως την παραγωγή . Θα βγάζω και κάνα μοντέλλο στα 2κ για τους "ενθούστιατς" που λέμε στα states και άντε γεια. 

Κερδάμε αδέρφια , κερδάμε , με τις 3060 θα μείνουμε όλοι.  

Δεν πειράζει θα έχουμε την AMD να μας δίνει ραντεον :P

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Σώπα ρε μάγκα … εσυ έχεις λεφτά και φλεξαρεις 

Θες μια 7900χτχ? 24gb νram είναι αυτά!Γεμάτα , original ,αντρικά ,@@τα 😁

Για να φλεξαρεις και εσύ infinity raster !!! Raww poweerrr που λένε ...

Επεξ/σία από azazil1190
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Θες μια 7900χτχ? 24gb νram είναι αυτά!Γεμάτα , original ,αντρικά ,@@τα 😁

Για να φλεξαρεις και εσύ infinity raster !!! Raww poweerrr που λένε ...

Έχω intel cpu να βάλω και ραντεον gpu, πόσο κακό να κάνω ακόμα στον εαυτό μου;; Το επόμενο βήμα θα είναι να κόψω τις φλέβες μου :P

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tambas91 είπε

Έχω intel cpu να βάλω και ραντεον gpu, πόσο κακό να κάνω ακόμα στον εαυτό μου;; Το επόμενο βήμα θα είναι να κόψω τις φλέβες μου :P

Όπα!! Θες δλδ amd cpu??? Να τος ! Welcome to the ryzen 3d club again ! Eπόμενο κ τελικό βήμα να καταπιείς σπαθιά 😆

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...