Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 minutes ago, azazil1190 said:

Μεγιες αγορινα! Ήρθες στον θαυμαστό κ λαμπρό κόσμο της nvidia και εσύ! Έχει μεγάλη αγκαλιά ο Τζένσεν για όλους μας.Αλλα και μεγάλες βαθιές τσέπες επειδή τον αγαπάμε 😋 

Βάλε και καμία φωτό να δούμε την καρτουλα! Και πες και πως σου φαίνεται σε σχέση με την 7900χτχ σε all around

Ευχαριστω πολυ αδερφε μου! Νιωθω να χω αλλο αερα πλεον...το βραδυ αντι για τσιπουρα νομιζω θα παω σε gala🤔🤩

Πραγματα που γνωριζαμε ( εσυ καλυτερα απο τον καθενα εδω μεσα) και παρολα αυτα μου χτυπησαν, ειναι το efficiency/ θερμοκρασιες. Ειναι κρυα και 100 watt κατω 😵...το ειχαν παραδεχτει οτι εγινε μ@@@@@ με την αρχιτεκτονικη στην AMD στις 9αρες, but stll...

Και βεβαια αναλογικα η τιμη...δεν γινεται να εχουν σχεδον ιδια τιμη οι 2 καρτες...κανονικα θα πρεπε η XTX  να παιζει 800-850...Κατι πινουν εκει στην Amd τους τελευταιους μηνες....(να χουμε καμια τοσο μεγαλη εκπληξη με το RDNA 4? Καλο για ολους θα ναι..)

Μικρης σημασιας, αλλα ισχυει αυτο που εχετε επισημανει κι εσυ και ο @akoinonitosστο παρελθον οτι η εμπειρια με το control πανελ ειναι πιο.. mehhh. Αλλα εννοειται λειτουργικοτατο και πληρες

Τωρα στα games δεν εχω προλαβει, αλλα πρακτικα το dlss και το RT θελω να δοκιμασω που ειναι και η διαφορα τους...διαφορα που αυτη την περιοδο ΔΕΝ την πληρωνεις 300 και 400 ευρω παραπανω 🤩

 

Το σημαντικοτερο απο ολα ομως ειναι οτι ειναι για μενα η πρωτη καρτα με...4 FANS! 

Δες εδω κατασταση...😅

20240913_191720.jpg.7590d38888fae9fb40401f91b33c5acd.jpg

 

Για μισο χιλιοστο δεν ξυνει το fan shroud του κουτιου 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2279

  • Arkin

    1843

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

15 hours ago, Arkin said:

... την zotac trinity 4070ti που ειχα ειχε το μονο σπαστικο οτι στους 44 βαθμους ανοιγαν τα fans στο 30% και ξανα εκλειναν στους 39 οποτε ειχα ενα μικρο θεματακι με το ανοιξε κλεισε και δεν γινοταν και ρυθμιση απο afterburner...

Αν είναι όπως με την 3090 που έχω, πρέπει να βάλεις κάποια minimum RPM να δουλεύουν συνέχεια τα ανεμιστηράκια αλλιώς δεν παίρνουν μπρος...

Εμένα είναι περίπου 35% fanspeed to minimum (από 0C)και μετά ας έχεις flat το curve μέχρι τους 55C για ησυχία.

Επεξ/σία από Teddy77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, azazil1190 said:

Μεγιες αγορινα! Ήρθες στον θαυμαστό κ λαμπρό κόσμο της nvidia και εσύ! Έχει μεγάλη αγκαλιά ο Τζένσεν για όλους μας.Αλλα και μεγάλες βαθιές τσέπες επειδή τον αγαπάμε 😋 

Συνέχισε να γλείφεις τον Jensen εσύ να συνεχίσει να κάνει μαλακίες 🤬

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Westbaum είπε

Συνέχισε να γλείφεις τον Jensen εσύ να συνεχίσει να κάνει μαλακίες 🤬

 

Απλά δεν αγοράζουμε όταν υπάρχουν προϊόντα που μας χαλάνε για το Χ,ψ λόγο.

Spoiler

Εγώ πότε εγλειψα τον τζενσεν?? Ανώμαλος δεν είμαι...Το λιζακι όμως αξίζει γλείψιμο και είναι και το φυσιολογικό 😆

 

  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ πότε εγλειψα τον τζενσεν?? Ανώμαλος δεν είμαι...Το λιζακι όμως αξίζει γλείψιμο και είναι και το φυσιολογικό 😆

 

Μερακλής! 🥰

  • Like 1
  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Απλά δεν αγοράζουμε όταν υπάρχουν προϊόντα που μας χαλάνε για το Χ,ψ λόγο.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ πότε εγλειψα τον τζενσεν?? Ανώμαλος δεν είμαι...Το λιζακι όμως αξίζει γλείψιμο και είναι και το φυσιολογικό 😆

 

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Απλά δεν αγοράζουμε όταν υπάρχουν προϊόντα που μας χαλάνε για το Χ,ψ λόγο.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ πότε εγλειψα τον τζενσεν?? Ανώμαλος δεν είμαι...Το λιζακι όμως αξίζει γλείψιμο και είναι και το φυσιολογικό 😆

 

my-man-steve-harvey.gif

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Απλά δεν αγοράζουμε όταν υπάρχουν προϊόντα που μας χαλάνε για το Χ,ψ λόγο.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ πότε εγλειψα τον τζενσεν?? Ανώμαλος δεν είμαι...Το λιζακι όμως αξίζει γλείψιμο και είναι και το φυσιολογικό 😆

 

να περιμένεις τη σειρά σου φιλε...

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ε καλά, έφτασε rank 1 η εταιρεία του λόγω του AI, λογικό να λέει τέτοια κι ας μην τα πιστεύει. Γενικά το AI είναι πιο πολύ marketing για την ώρα, παρά ουσία..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nvidia app update.

Spoiler

New features:

  • New Control Panel Features
    • New display tab which identifies connected displays to your NVIDIA GPU, and allows you to change resolution, change display rotation, and view your display’s display connector type, G-SYNC and HDCP status.
    • New video tab with RTX video super resolution and RTX video HDR. RTX Video HDR now offers new customization sliders so you can customize RTX Video HDR to your preference.
  • ChatRTX Available under Discover
    • The ChatRTX tech demo is now available to download and install within the NVIDIA app. ChatRTX lets you personalize a GPT large language model (LLM) with your own content—docs, notes, images, or other data–to get contextually relevant answers. It runs locally on your RTX PC for fast and secure results.
  • User Feedback Requests
    • Added ability to sort your games and applications in the graphics tab.
    • Added ability to select different supported languages.
    • Added ability to select 1% low FPS in overlay statistics.
    • Updated “View Rig” to include driver version, Advanced Optimus status, and PC information like CPU and VRAM.
  • Optimal settings support added for 13 new games including:
    • Abiotic Factor
    • Bellwright
    • Bodycam
    • EA SPORTSTM F1 24
    • Gray Zone Warfare
    • Homeworld 3
    • Infection Free Zone
    • Manor Lords
    • Pax Dei
    • Senua's Saga: Hellblade II
    • Soulmask
    • The First Descendant
    • XDefiant

Squashed bugs!

  • Fixed an issue where game filter stopped working on games such as Apex Legends, Genshin Impact, Doom 3, BioShock Infinite, Dead by Daylight, Rainbow 6 Siege, The Elder Scrolls Online, Portal, Grand Theft Auto V, and Team Fortress 2.
  • Fixed an issue where the programs list is blank when it exceeds 160+ titles.
  • Fixed an issue where game filter styles are not saved after a driver update.
  • Shortened the time to install, update or uninstall NVIDIA app.
  • Fixed an issue where HDR screenshots show incorrect colors.
  • Fixed an issue with playback of 4K AV1 video.
  • Fixed an issue with screenshots when NVIDIA Image Scaling is enabled.
  • Various stability fixes.

Μετακομιζουμε σιγα σιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2024 στις 4:48 ΜΜ, azazil1190 είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ πότε εγλειψα τον τζενσεν?? Ανώμαλος δεν είμαι...Το λιζακι όμως αξίζει γλείψιμο και είναι και το φυσιολογικό 😆

 

Spoiler

Κάποιος woke θα μπορούσε να πει: " Και ποιος ορίζει τι είναι φυσιολογικό;"🌈🏳️‍🌈:D

 

21 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε καλά, έφτασε rank 1 η εταιρεία του λόγω του AI, λογικό να λέει τέτοια κι ας μην τα πιστεύει. Γενικά το AI είναι πιο πολύ marketing για την ώρα, παρά ουσία..

Μπορείς να κάνεις πολλά με το AI και υπάρχει τρομερή πρόοδος. Τώρα, αν κάποιος περιμένει την εποχή του Skynet, αυτό θα αργήσει μάλλον.

16 ώρες πριν, wargasm είπε

Nvidia app update.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

New features:

  • New Control Panel Features
    • New display tab which identifies connected displays to your NVIDIA GPU, and allows you to change resolution, change display rotation, and view your display’s display connector type, G-SYNC and HDCP status.
    • New video tab with RTX video super resolution and RTX video HDR. RTX Video HDR now offers new customization sliders so you can customize RTX Video HDR to your preference.
  • ChatRTX Available under Discover
    • The ChatRTX tech demo is now available to download and install within the NVIDIA app. ChatRTX lets you personalize a GPT large language model (LLM) with your own content—docs, notes, images, or other data–to get contextually relevant answers. It runs locally on your RTX PC for fast and secure results.
  • User Feedback Requests
    • Added ability to sort your games and applications in the graphics tab.
    • Added ability to select different supported languages.
    • Added ability to select 1% low FPS in overlay statistics.
    • Updated “View Rig” to include driver version, Advanced Optimus status, and PC information like CPU and VRAM.
  • Optimal settings support added for 13 new games including:
    • Abiotic Factor
    • Bellwright
    • Bodycam
    • EA SPORTSTM F1 24
    • Gray Zone Warfare
    • Homeworld 3
    • Infection Free Zone
    • Manor Lords
    • Pax Dei
    • Senua's Saga: Hellblade II
    • Soulmask
    • The First Descendant
    • XDefiant

Squashed bugs!

  • Fixed an issue where game filter stopped working on games such as Apex Legends, Genshin Impact, Doom 3, BioShock Infinite, Dead by Daylight, Rainbow 6 Siege, The Elder Scrolls Online, Portal, Grand Theft Auto V, and Team Fortress 2.
  • Fixed an issue where the programs list is blank when it exceeds 160+ titles.
  • Fixed an issue where game filter styles are not saved after a driver update.
  • Shortened the time to install, update or uninstall NVIDIA app.
  • Fixed an issue where HDR screenshots show incorrect colors.
  • Fixed an issue with playback of 4K AV1 video.
  • Fixed an issue with screenshots when NVIDIA Image Scaling is enabled.
  • Various stability fixes.

Μετακομιζουμε σιγα σιγα...

Μόνο όταν κυκλοφορήσει επίσημα θα το βάλω. Προς το παρόν τρώω στη μάπα το γνωστό και παραδοσιακό nVidia CP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
45 minutes ago, _Theo_ said:

Μόνο όταν κυκλοφορήσει επίσημα θα το βάλω. Προς το παρόν τρώω στη μάπα το γνωστό και παραδοσιακό nVidia CP.

Μπορείς να το έχεις μαζί με το παραδοσιακό, προς το παρόν παίρνει τη θέση του GFE.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μπορείς να το έχεις μαζί με το παραδοσιακό, προς το παρόν παίρνει τη θέση του GFE.

Δεν μπορω να καταλαβω γτ μην εχει ολες τις ρυθμισεις στο app και να πρεπει να πατας συντομευσεις για να πεταχτει ενα παραθυρο ωστε να ρυθμισεις οτι θες. Αν αντεγραφαν το adrenaline θα ηταν μια χαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
43 minutes ago, akoinonitos said:

Δεν μπορω να καταλαβω γτ μην εχει ολες τις ρυθμισεις στο app και να πρεπει να πατας συντομευσεις για να πεταχτει ενα παραθυρο ωστε να ρυθμισεις οτι θες. Αν αντεγραφαν το adrenaline θα ηταν μια χαρα

Αυτό φαντάζομαι ότι θέλουν να κάνουν, αλλά το πάνε πιο αργά κι από το θάνατο (από γηρατεια).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...