Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

**KostasSloukas#13 and scorpion8283 are now friends**

**ZarkoPaspalj and scorpion8283 are now friends**

**LuisFigo$$Real hit the like button**

**ArtemisMatsas has followed you**

**AlekaPapariga has blocked you**

😳

🤔 @Tambas91

20240913_180443.jpg.4389e1c772f836694591e3ad20247c32.jpg

Οπότε για ρελάνς περιμένουμε να δείξει "γωνία" από κουτί 7800Χ3δ, να αρχίσουμε μετά τα δράματα πάλι.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Πέτρος said:

Οπότε για ρελάνς περιμένουμε να δείξει "γωνία" από κουτί 7800Χ3δ, να αρχίσουμε μετά τα δράματα πάλι.

Οχι ενταξει @Πέτρος...ως εκει...με τον ιδιο εμεινα...😜

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Οχι ενταξει @Πέτρος...ως εκει...με τον ιδιο εμεινα...😜

 

Όχι, δεν κατάλαβες...αυτός (ξέρεις ποιος) να δείξει αντίστοιχα κουτί από 3δ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, scorpion8283 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

**KostasSloukas#13 and scorpion8283 are now friends**

**ZarkoPaspalj and scorpion8283 are now friends**

**LuisFigo$$Real hit the like button**

**ArtemisMatsas has followed you**

**AlekaPapariga has blocked you**

😳

🤔 @Tambas91

20240913_180443.jpg.4389e1c772f836694591e3ad20247c32.jpg

καλώς ήρθες στο team αδερφέ μου scorpion!!! nvidia είναι για σένα pam :P 

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Όχι, δεν κατάλαβες...αυτός (ξέρεις ποιος) να δείξει αντίστοιχα κουτί από 3δ.

τι θα σε εκπλήξει πιο πολύ άμα δεις εμενα με 3D ή τον herald?

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

καλώς ήρθες στο team αδερφέ μου scorpion!!! nvidia είναι για σένα pam :P 

τι θα σε εκπλήξει πιο πολύ άμα δεις εμενα με 3D ή τον herald?

Τί, θα πέσει τόσο χαμηλά? Αφού, σύμφωνα με κάποιους γνωστούς και μη εξαιρετέους, με "σωστό tuning" οι 12-13-14 τους πατάνε κάτω τους 3δ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Tambas91 said:

καλώς ήρθες στο team αδερφέ μου scorpion!!! nvidia είναι για σένα pam :P 

Ειπα να δω λιγο αυτα τα DLSS και τα RTια! Ευκαιρία ητανε με τοσο κοντινες τιμες XTX----4080 Super

@Πέτροςσ'χωρνα'με αδερφε...I ll be back 😎

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, scorpion8283 είπε

Ειπα να δω λιγο αυτα τα DLSS και τα RTια! Ευκαιρία ητανε με τοσο κοντινες τιμες XTX----4080 Super

@Πέτροςσ'χωρνα'με αδερφε...I ll be back 😎

 

ΩΩΩΩΩΩ πηρες 4080super ρε τρελα? Ελα ελα με γειες τωρα ειδα το ποστ ελα να μαζευομαστε πηραμε ακοινονητο πηραμε και σενα τωρα ενας aten εμεινε που παιζει να εχει nvidia αλλα να την κραζει και ο πετρος που ειναι το τελευταιο φρουριο της θειας λιζας εδω στο insomnia. Μαζι με σενα τους εχουμε ανετα πιστευω. 😛 

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Arkin said:

ΩΩΩΩΩΩ πηρες 4080super ρε τρελα? Ελα ελα με γειες τωρα ειδα το ποστ ελα να μαζευομαστε πηραμε ακοινονητο πηραμε και σενα τωρα ενας aten εμεινε που παιζει να εχει nvidia αλλα να την κραζει και ο πετρος που ειναι το τελευταιο φρουριο της θειας λιζας εδω στο insomnia. Μαζι με σενα τους εχουμε ανετα πιστευω. 😛 

Ευχαριστώ Γιωργάρα! 

Στειλε οποτε εχεις χρόνο δικά σου settings uv/oc να χω μια βάση...

Επίσης θα θελα και κατι αλλο...οοοοποτε μπορεσεις ενα γρηγορο run του demo του Wykong με ολα δεξια, path tracing κλπ αλλα η κάρτα ΣΤΟΚ τελείως...Με ενδιαφέρουν συγκεκριμενα τα MAX temps, γιατι θελω να δω τι παιζει με το coolerακι μου...

Αν δεν βαριεται και κανας αλλος με 4080 super θα το  εκτιμουσα οοοποτε... 

 

3 minutes ago, panakos_thess said:

τωρα πηρες και εσυ καρτα?τελος παντων μεγιες και καλη δυναμη!!!καλητερα να περημενες την 5ΧΧΧ

Σε ευχαριστω! Ειχα απο πριν...

σχεδον.....ανταλλαγη μου βγηκε (εταιρικο ΦΠΑ) με την XTX...οποτε ειπα να δοκιμασω.  

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Ευχαριστώ Γιωργάρα! 

Στειλε οποτε εχεις χρόνο δικά σου settings uv/oc να χω μια βάση...

Επίσης θα θελα και κατι αλλο...οοοοποτε μπορεσεις ενα γρηγορο run του demo του Wykong με ολα δεξια, path tracing κλπ αλλα η κάρτα ΣΤΟΚ τελείως...Με ενδιαφέρουν συγκεκριμενα τα MAX temps, γιατι θελω να δω τι παιζει με το coolerακι μου...

Αν δεν βαριεται και κανας αλλος με 4080 super θα το  εκτιμουσα οοοποτε... 

 

Να τη χαρεις στο 1000% δωσε της πονο δεν μασαει αν μπορει να την τραβηξει η cpu ειναι τρομερη.

UV/OC παιζω με αυτο απο Φλεβαρη που την πηρα 0.910voltage+ 2550 fixed 30% fans fixed και +1200 η vram. Επιδοσεις λιγο πανω απο stock χωρις το boost και ρευμα κοντα στα 200watt απο τα 300+ που παιζει κανονικα. 

Screenshot-1.png

 

Και τερμα OC profile +1550 vram και +180 στον πυρηνα παιζει οσο υπαρχει power limit μεχρι 2970 και σε καποια και στα 3000. Εμενα η manli ειναι με το επισημο bios που δεν εχει ανεβασμενο power limit οποτε στα max την κοβει το power limit Αλλιως θα επαιζα ανετα fixed 3000. Αλλα ειναι μονο για bench τετοια bios δεν scalaroun στα παιχνιδια αναλογικα οποτε παντα παιζω με efficiency/fps αθορυβη η καρτα δεν ακους τιποτα και χωρις ακουστικα. Κατεβαζω το benchmark και θα σε αναφερω θερμοκρασιες τελειως stock η καρτα. 
Screenshot-2.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, scorpion8283 said:

Ευχαριστώ Γιωργάρα! 

Στειλε οποτε εχεις χρόνο δικά σου settings uv/oc να χω μια βάση...

Επίσης θα θελα και κατι αλλο...οοοοποτε μπορεσεις ενα γρηγορο run του demo του Wykong με ολα δεξια, path tracing κλπ αλλα η κάρτα ΣΤΟΚ τελείως...Με ενδιαφέρουν συγκεκριμενα τα MAX temps, γιατι θελω να δω τι παιζει με το coolerακι μου...

Αν δεν βαριεται και κανας αλλος με 4080 super θα το  εκτιμουσα οοοποτε... 

 

Σε ευχαριστω! Ειχα απο πριν...

σχεδον.....ανταλλαγη μου βγηκε (εταιρικο ΦΠΑ) με την XTX...οποτε ειπα να δοκιμασω.  

Μεγιες Mate καλο καψιμο και Lets go

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Arkin said:

Να τη χαρεις στο 1000% δωσε της πονο δεν μασαει αν μπορει να την τραβηξει η cpu ειναι τρομερη.

UV/OC παιζω με αυτο απο Φλεβαρη που την πηρα 0.910voltage+ 2550 fixed 30% fans fixed και +1200 η vram. Επιδοσεις λιγο πανω απο stock χωρις το boost και ρευμα κοντα στα 200watt απο τα 300+ που παιζει κανονικα. 

Screenshot-1.png

 

Και τερμα OC profile +1550 vram και +180 στον πυρηνα παιζει οσο υπαρχει power limit μεχρι 2970 και σε καποια και στα 3000. Εμενα η manli ειναι με το επισημο bios που δεν εχει ανεβασμενο power limit οποτε στα max την κοβει το power limit Αλλιως θα επαιζα ανετα fixed 3000. Αλλα ειναι μονο για bench τετοια bios δεν scalaroun στα παιχνιδια αναλογικα οποτε παντα παιζω με efficiency/fps αθορυβη η καρτα δεν ακους τιποτα και χωρις ακουστικα. Κατεβαζω το benchmark και θα σε αναφερω θερμοκρασιες τελειως stock η καρτα. 
Screenshot-2.png

Πιστολι Γιωργαρα σε ευχαριστω πολυ ρε! 

 

21 minutes ago, panakos_thess said:

Μεγιες Mate καλο καψιμο και Lets go

Thx  αδερφε!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, scorpion8283 είπε

Πιστολι Γιωργαρα σε ευχαριστω πολυ ρε! 

 

Thx  αδερφε!!

Ετοιμο και το bench τελειως stock εκανε peak στους 73 βαθμους με τα fans κουτιου στις 400 στροφες ομως που τα εχω μονιμα. 2745 συχνοτητα πιανει το boost σε stock και τα fans της καρτας μαξαραν στο 48%. 285-290wat καταναλωση μονιμα και το ambient του δωματιου στους 29. Με το undervolt και στο 30% fans καρτας και 400 του κουτιου δεν περναει τους 66 67. 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Arkin said:

Ετοιμο και το bench τελειως stock εκανε peak στους 73 βαθμους με τα fans κουτιου στις 400 στροφες ομως που τα εχω μονιμα. 2745 συχνοτητα πιανει το boost σε stock και τα fans της καρτας μαξαραν στο 48%. 285-290wat καταναλωση μονιμα και το ambient του δωματιου στους 29. Με το undervolt και στο 30% fans καρτας και 400 του κουτιου δεν περναει τους 66 67. 

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

Δεν εχω λογια φιλαρακι .. ειλικρινα

Δεν εισαι με αιρκοντισιον ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...