Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Coscas είπε

Γιά τι χρονιές μιλάς; Το 1999, η ισοτιμια δραχμής δολλαρίου, πήγε στα 315$ (από 190 που ήταν το 1992) 

Αρα, 200x315, πάμε σωστά στις 63.000 δραχμές με βασικό μισθό τις 160.000. Δλδ το 40% του μισθου γιά αγορά της κορυφής gpu στον κόσμο. Τώρα, πόσους βασικούς θες γιά την 4090; Απλά τα πράγματα

Δεν ηταν ακριβως ετσι. Επερνες μεν την τοπ καρτα αλλα δεν επαιζε τιποτα 1 χρονο μετα. Την 4090 την περνεις και 5 χρονια μετα θα παιζεις ακομα τα παντα αξιολογα. Δεν ειναι το ιδιο για αυτο ανεφερα και αλλα πραγματα πχ κινητα που τοτε με 1000 ευρω επερνες κατι σαβουρες ενω σημερα το κρατας 5-6-7 χρονια και κανεις τελεια τη δουλεια σου. Και δεν χρειαζεται να πας στην 4090 πανε στην 4080 στο 1000 αρικο ενας μισθος ειναι και θα σε βγαλει πολλα χρονια και αυτη. Δεν ειναι τα πραγματα τοσο ασχημα στα τεχνολογικα αγαθα τουλαχιστον δεν ειναι παλιοτερα ηταν πολυ χειροτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Επερνες 8800gtx 600 ευρω για 720p 30fps με το ζορι

Αυτό σίγουρα δεν ίσχυε, έπαιζες μια χαρά 1080p με 50-60 fps τουλάχιστον. 

 

3 λεπτά πριν, Coscas είπε

Τώρα, πόσους βασικούς θες γιά την 4090; Απλά τα πράγματα

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Arkin said:

Δεν ηταν ακριβως ετσι. Επερνες μεν την τοπ καρτα αλλα δεν επαιζε τιποτα 1 χρονο μετα. Την 4090 την περνεις και 5 χρονια μετα θα παιζεις ακομα τα παντα αξιολογα. Δεν ειναι το ιδιο για αυτο ανεφερα και αλλα πραγματα πχ κινητα που τοτε με 1000 ευρω επερνες κατι σαβουρες ενω σημερα το κρατας 5-6-7 χρονια και κανεις τελεια τη δουλεια σου. Και δεν χρειαζεται να πας στην 4090 πανε στην 4080 στο 1000 αρικο ενας μισθος ειναι και θα σε βγαλει πολλα χρονια και αυτη. Δεν ειναι τα πραγματα τοσο ασχημα στα τεχνολογικα αγαθα τουλαχιστον δεν ειναι παλιοτερα ηταν πολυ χειροτερα. 

Πήγα στην κορυφαία gpu στον κόσμο. Και τοτε, υπήρχαν φθηνότερες gpu από την 256

Οσο γιά την αντοχη στον χρόνο, κατσε να βγούν οι νέες gpu και θα δείς πώς θα τρέξουν όλοι να αλλάξουν gpu

Φίλος με 4080, από πέρυσι θέλει να την αλλάξει 

Σιγουρα, η τεχνολογία προχωρά, αλλά απέδειξα ότι με ευρώ είμαστε πολύ χειρότερα. ΣΕ ΟΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Age4Greeks είπε

Αυτό σίγουρα δεν ίσχυε, έπαιζες μια χαρά 1080p με 50-60 fps τουλάχιστον. 

 

+1

Δυσκολα

Spoiler

13533.png

24 στα 2560x1600 αρα σκεψου βαρια βαρια 40 στα 1080p. 

Crysis 1200p οταν βγηκαν οι 8800gtx στα 26fps με high οχι ultra.

Spoiler

Crysis.png

Και ενα απο fear 1600x1200 και η 8800gtx βγαζει 51 με το ζορι. 

Spoiler

fear-2.gif

Καλα θα ηταν αλλα τοτε καθε χρονο ηθελες αλλη καρτα και παλι δεν εφτανε για οχι και τοσο υψηλες αναλυσεις. Σημερα θελουμε 200hz ultra path tracing με φωτο ρεαλιστικα γραφικα σε 4Κ και παλι μας τα δινουν με τις τεχνολογιες που εχουν βγαλει. 

3 λεπτά πριν, Coscas είπε

Πήγα στην κορυφαία gpu στον κόσμο. Και τοτε, υπήρχαν φθηνότερες gpu από την 256

Οσο γιά την αντοχη στον χρόνο, κατσε να βγούν οι νέες gpu και θα δείς πώς θα τρέξουν όλοι να αλλάξουν gpu

Φίλος με 4080, από πέρυσι θέλει να την αλλάξει 

Σιγουρα, η τεχνολογία προχωρά, αλλά απέδειξα ότι με ευρώ είμαστε πολύ χειρότερα. ΣΕ ΟΛΑ

Δεν ειδα πολλους να τρεχουν παντως σε 4000 εκτος απο μας εδω μεσα που ειναι το χομπι μας οι περισσοτεροι εχουν απο 2000 μεχρι 3000 σειρα και απο 5000 μεχρι 6000 σειρα απο amd και χαιρονται τα παιχνιδια τους. 

Ο φιλος σου θελει να αλλαξει την 4080 γιατι μπορει σε 1 παιχνιδι που θελει να παιξει 4Κ path tracing 150fps να μην τραβαει αλλα για μενα μαλλον πρεπει να κατεβασει τις απαιτησεις του ειδικα αν σκεφτουμε τι ζηταμε. Ειμαστε χειροτερα απλα οχι στην τεχνολογια η τεχνολογια πεφτει καθε χρονο αναλογικα. 32αρα τηλεοραση το 2007 ειχε 1400 ευρω σημερα περνεις 75αρα με 700. Ειμαστε offtopic αλλα οπως τοτε επερνες 8800gtx με 600 και επαιζες 720p 60fps σημερα περνεις 4070super/7800xt με 500 ευρω και απολαμβανεις 1440p 100hz gaming στα παντα. Και τοτε ειχαμε μονο raster ουτε ray tracing ουτε path tracing ξεραμε που απλα μας περασαν στο φωτορεαλισμο απο τη μια στιγμη στην αλλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οικονομία είναι σίγουρα χειρότερη τώρα σε σχέση με τότε αλλά είναι αλήθεια ότι τώρα το HW κρατάει πολύ περισσότερο γιατί τότε το DirectX(Και άρα τα γραφικά)έκανε άλματα και όντως στα 2 χρόνια ήταν για πέταμα η κάρτα.

Αυτό ίσχυε μέχρι και το Crysis 1 έτσι, η 6800Ultra που ήταν κάρτα 2 ετών έφαγε τρελή φόλα σε αυτό το παιχνίδι και ήταν για πέταμα.

Μετά άρχισαν τα console ports οπότε άλλαξε τελείως η κατάσταση με τα γραφικά όμως να προχωράνε με πολύ πιο αργούς ρυθμούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ντομάτες τα τεχνολογικά αγαθά για να λέμε "1 κιλό τότε είχε τόσο, σήμερα έχει άλλο τόσο, άρα...".

Εντελώς διαφορετική συζήτηση.

Η 4090 έχει 800 φορές τη μνήμη (χώρια τη διαφορά στην ταχύτητα της μνήμης) της προπρογιαγιάς της...τί συμπέρασμα και σύγκριση μπορούμε να έχουμε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Arkin said:

Δυσκολα

  Reveal hidden contents

13533.png

24 στα 2560x1600 αρα σκεψου βαρια βαρια 40 στα 1080p. 

Crysis 1200p οταν βγηκαν οι 8800gtx στα 26fps με high οχι ultra.

  Reveal hidden contents

Crysis.png

Και ενα απο fear 1600x1200 και η 8800gtx βγαζει 51 με το ζορι. 

  Reveal hidden contents

fear-2.gif

Καλα θα ηταν αλλα τοτε καθε χρονο ηθελες αλλη καρτα και παλι δεν εφτανε για οχι και τοσο υψηλες αναλυσεις. Σημερα θελουμε 200hz ultra path tracing με φωτο ρεαλιστικα γραφικα σε 4Κ και παλι μας τα δινουν με τις τεχνολογιες που εχουν βγαλει. 

Δεν ειδα πολλους να τρεχουν παντως σε 4000 εκτος απο μας εδω μεσα που ειναι το χομπι μας οι περισσοτεροι εχουν απο 2000 μεχρι 3000 σειρα και απο 5000 μεχρι 6000 σειρα απο amd και χαιρονται τα παιχνιδια τους. 

Ο φιλος σου θελει να αλλαξει την 4080 γιατι μπορει σε 1 παιχνιδι που θελει να παιξει 4Κ path tracing 150fps να μην τραβαει αλλα για μενα μαλλον πρεπει να κατεβασει τις απαιτησεις του ειδικα αν σκεφτουμε τι ζηταμε. Ειμαστε χειροτερα απλα οχι στην τεχνολογια η τεχνολογια πεφτει καθε χρονο αναλογικα. 32αρα τηλεοραση το 2007 ειχε 1400 ευρω σημερα περνεις 75αρα με 700. Ειμαστε offtopic αλλα οπως τοτε επερνες 8800gtx με 600 και επαιζες 720p 60fps σημερα περνεις 4070super/7800xt με 500 ευρω και απολαμβανεις 1440p 100hz gaming στα παντα. Και τοτε ειχαμε μονο raster ουτε ray tracing ουτε path tracing ξεραμε που απλα μας περασαν στο φωτορεαλισμο απο τη μια στιγμη στην αλλη. 

Ετσι με παρασύρατε κι΄εμένα ...χα χα και πήγα και αναβάθμισα (χωρίς να το έχω ανάγκη), σε 5600 και rtx 4060. Πήρα και 1 οθόνη 27", 2κ, 165Ηz και το 650άρι έφυγε γιά την πλάκα (1 βασικός δλδ..χα χα!)...Ας όψεται που στράβωσα 2 πινάκια στον 2600 και βρήκα ευκαιρία να αναβαθμίσω (μήπως έχουμε κανά σαϊνι εδώ να τα ισιώνει;). 

Εχεις απόλυτο δίκιο. Εδώ είναι πλασματικός κόσμος. Ο μέσος χρήστης, την παλεύει με παλιά pc και πολύ βασικες κάρτες και οθόνες (και καλά κάνει). Το πιστεύεις ότι αν εξαιρέσω τον 5600 και την 4060, ότι το μετάνοιωσα γιά την οθόνη; Να τα βράσω τα raster, ray tracing, path tracing και τα 1440p, όταν η παλιά μου TFT AOC στα 1680x1050, έπαιζε πιό ομαλά και ξεκούραστα

Και τότε όμως βρε συ, η 256, ήταν διαστημόπλοιο. Εγώ, δεν μπόρεσα να την πάρω (με ΤΝΤ την πάλευα). Οταν λίγο διαθόθηκαν και άλλο τα pc και έπεσαν οι τιμές και ανέβηκε η τεχνολογία, πήρα αν θυμάμαι καλά μιά ΜΧ400

 

1 minute ago, Πέτρος said:

Δεν είναι ντομάτες τα τεχνολογικά αγαθά για να λέμε "1 κιλό τότε είχε τόσο, σήμερα έχει άλλο τόσο, άρα...".

Εντελώς διαφορετική συζήτηση.

Η 4090 έχει 800 φορές τη μνήμη (χώρια τη διαφορά στην ταχύτητα της μνήμης) της προπρογιαγιάς της...τί συμπέρασμα και σύγκριση μπορούμε να έχουμε?

Απλά, ότι είναι η κορυφαία gpu στον κόσμο, όπως το 1999 ηταν η  geforce 256

Η μία έχει 2+ βασικούς μισθούς αξία και η άλλη είχε το 40% του βασικού μισθού

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η οικονομία είναι σίγουρα χειρότερη τώρα σε σχέση με τότε αλλά είναι αλήθεια ότι τώρα το HW κρατάει πολύ περισσότερο γιατί τότε το DirectX(Και άρα τα γραφικά)έκανε άλματα και όντως στα 2 χρόνια ήταν για πέταμα η κάρτα.

Αυτό ίσχυε μέχρι και το Crysis 1 έτσι, η 6800Ultra που ήταν κάρτα 2 ετών έφαγε τρελή φόλα σε αυτό το παιχνίδι και ήταν για πέταμα.

Μετά άρχισαν τα console ports οπότε άλλαξε τελείως η κατάσταση με τα γραφικά όμως να προχωράνε με πολύ πιο αργούς ρυθμούς.

Eτσι ακριβως σημερα με λιγοτερα χρηματα συγκριτικα με τοτε περνεις κατι πολυ ανωτερο που θα κρατησει πολυ περισσοτερα χρονια. Και παιζεις τα παντα αψογα ας μην ανοιξεις RT δεν εγινε κατι οι καρτες 600+ ευρω ειναι απλα για τους enthusiastics που απλα θελουμε το καλυτερο γιατι αγαπαμε το χομπι μας δεν θα κοιταξουμε τα 300-400 ευρω παραπανω η ακομα και τα 1500 πχ στην 4090.

 

7 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Δεν είναι ντομάτες τα τεχνολογικά αγαθά για να λέμε "1 κιλό τότε είχε τόσο, σήμερα έχει άλλο τόσο, άρα...".

Εντελώς διαφορετική συζήτηση.

Η 4090 έχει 800 φορές τη μνήμη (χώρια τη διαφορά στην ταχύτητα της μνήμης) της προπρογιαγιάς της...τί συμπέρασμα και σύγκριση μπορούμε να έχουμε?

Κυριως γινεται μια συγκριση του τοπ του τοτε αναλογικα με τα χρηματα που ειχε και το τοπ του σημερα. Ξεχναμε ομως οτι τοτε καθε χρονο η καρτα ηταν για πεταμα και επαιζες σε πολυ χαμηλοτερες αναλυσεις και frames ενω σημερα με 400-500 ευρω εχεις το απολυτο περα απο 4-5 τιτλους που δειχνουν το μελλον και ζητανε πολλα.

 

7 λεπτά πριν, Coscas είπε

Ετσι με παρασύρατε κι΄εμένα ...χα χα και πήγα και αναβάθμισα (χωρίς να το έχω ανάγκη), σε 5600 και rtx 4060. Πήρα και 1 οθόνη 27", 2κ, 165Ηz και το 650άρι έφυγε γιά την πλάκα (1 βασικός δλδ..χα χα!)...Ας όψεται που στράβωσα 2 πινάκια στον 2600 και βρήκα ευκαιρία να αναβαθμίσω (μήπως έχουμε κανά σαϊνι εδώ να τα ισιώνει;). 

Εχεις απόλυτο δίκιο. Εδώ είναι πλασματικός κόσμος. Ο μέσος χρήστης, την παλεύει με παλιά pc και πολύ βασικες κάρτες και οθόνες (και καλά κάνει). Το πιστεύεις ότι αν εξαιρέσω τον 5600 και την 4060, ότι το μετάνοιωσα γιά την οθόνη; Να τα βράσω τα raster, ray tracing, path tracing και τα 1440p, όταν η παλιά μου TFT AOC στα 1680x1050, έπαιζε πιό ομαλά και ξεκούραστα

Και τότε όμως βρε συ, η 256, ήταν διαστημόπλοιο. Εγώ, δεν μπόρεσα να την πάρω (με ΤΝΤ την πάλευα). Οταν λίγο διαθόθηκαν και άλλο τα pc και έπεσαν οι τιμές και ανέβηκε η τεχνολογία, πήρα αν θυμάμαι καλά μιά ΜΧ400

 

Καλα εκανες και αναβαθμισες εφοσον εισαι gamer καλα εκανες και χαιρεσαι το hardware που πηρες. Αν δεν παιζεις τοτε κακως τα αγορασες προφανως. Η 165αρα οθονη δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι χειροτερη απο την TFT με την αρχαια αναλυση ουτε μια στο εκατομμυριο. 

Διαστημοπλοιο ειναι η 4090 η 256 ηταν το παρακατω τσιπ που μονο διαστημοπλιο δεν το λες. MX440 ειχα και εγω η οποια δεν επαιζε τιποτα 1 χρονο μετα και πηγα σε FX5700 που επισης δεν ελεγε πολλα. Αλλα χρονια τοτε πανακριβη η τεχνολογια στο καθε τι. 5 παιχνιδια ειχαμε τοτε 30 χιλιαδες δραχμες το καθενα και τα παιζαμε συνεχεια ας ηταν 1-2 ωρες το καθενα. Σημερα εχουμε 1000 παιχνιδια που πηραμε απο 5 ευρω μεχρι 30 με τα περισσοτερα ΑΑΑ 50-60 ωρων και δεν ξερουμε τι να πρωτο παιξουμε. Με 650 πηρες μια χαρα συστημα με μια χαρα καρτα για 1440p 6core cpu και αψογη οθοναρα καποτε με 650 δεν επερνες ουτε ενα 2core cpu που την αλλη χρονια ηταν για πεταμα. 

Screenshot-1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Arkin είπε

24 στα 2560x1600 αρα σκεψου βαρια βαρια 40 στα 1080p. 

Crysis 1200p οταν βγηκαν οι 8800gtx στα 26fps με high οχι ultra.

Μου πήγες και μου πήρες το πιο βαρύ παιγνίδι που δεν το παίζανε κάρτες και 2 γενιές μετά...
δες εδώ το review,

https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-8800-gtx/

μια χαρά σήκωνε Full HD, και αν κατέβαζες και κανένα σετινγκ δε θα χάλαγε ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Arkin said:

Καλα εκανες και αναβαθμισες εφοσον εισαι gamer καλα εκανες και χαιρεσαι το hardware που πηρες. Αν δεν παιζεις τοτε κακως τα αγορασες προφανως. Η 165αρα οθονη δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι χειροτερη απο την TFT με την αρχαια αναλυση ουτε μια στο εκατομμυριο. 

Διαστημοπλοιο ειναι η 4090 η 256 ηταν το παρακατω τσιπ που μονο διαστημοπλιο δεν το λες. MX440 ειχα και εγω η οποια δεν επαιζε τιποτα 1 χρονο μετα και πηγα σε FX5700 που επισης δεν ελεγε πολλα. Αλλα χρονια τοτε πανακριβη η τεχνολογια στο καθε τι. 5 παιχνιδια ειχαμε τοτε 30 χιλιαδες δραχμες το καθενα και τα παιζαμε συνεχεια ας ηταν 1-2 ωρες το καθενα. Σημερα εχουμε 1000 παιχνιδια που πηραμε απο 5 ευρω μεχρι 30 με τα περισσοτερα ΑΑΑ 50-60 ωρων και δεν ξερουμε τι να πρωτο παιξουμε. Με 650 πηρες μια χαρα συστημα με μια χαρα καρτα για 1440p 6core cpu και αψογη οθοναρα καποτε με 650 δεν επερνες ουτε ενα 2core cpu που την αλλη χρονια ηταν για πεταμα. 

Screenshot-1.png

Δεν ξέρω...Τις έβαλα να παίζουν δίπλα δίπλα και στα 1080p, ήταν ολόϊδιες (μη σου πω λίγο καλύτερη η ΑΟC). Το μόνο που μέ χάλαγε, ήταν το μέγεθος (19") 

Στα 1440p, ok. Αλλά, δεν βλέπω τεράστιες διαφορές από τα 1080p. Το HDR10, με θαμπώνει και οι πολλές ίντσες, δεν μου λενε τπτ. Ασε που παρατηρω blurring σε βίντεο στο ΥΤ, που η Αοc δεν τα κανει. Ρύθμισα Motion Blur Reduction και τπτ.  Οι παλιές οθόνες, τα έκαναν αυτά σε χαμηλό refresh rate. Αυτη...έχει 165 Hz. Μήπως τονίζει τις ατέλειες; Γιατί σε καλής ποιότητας εικόνα , δεν το κάνει

Και είμαι και σε κάποια ηλικία που δεν τα βλέπω και σαν 20άρης. Τα έντονα contrast , το HDR και η φωτεινότητα, κουράζουν. Δεν ξέρω...Ισως να βολευόμουν και με 24άρα οθόνη στα 1080p σε πολλά Hz. αν και δεν βλεπω τα Hz να ομαλοποιούν το blur

Aσε που περίμενα να δώ "παπάδες" στο Odyssey , στο RDR2 και στο Assetto Corsa

Ειλικρινά, παρόμοια γραφικά έβλεπα στην AOC, πλήν μεγέθους

Βέβαια, στο Ghost of Tsushima, όλα πλέον πάνε ομαλά και σαν νεράκι 

Eχω κάνει τα πάντα στις ρυθμισεις και υπάρχουν 2 λύσεις. Η να την συνηθίσω, ή να την πουλήσω και να παρω καμμία 24άρα 1080p. Aρκεί να μην έχω blur σε βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coscas είπε

Ετσι με παρασύρατε κι΄εμένα ...χα χα και πήγα και αναβάθμισα (χωρίς να το έχω ανάγκη), σε 5600 και rtx 4060.

ποιος σε παρέσυρε να πάρεις μια κάρτα που στο εδώ θέμα όλοι λένε τα χειρότερα(4060/ti) και ειδικά για 1440p οθόνη??

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Fulgore said:

ποιος σε παρέσυρε να πάρεις μια κάρτα που στο εδώ θέμα όλοι λένε τα χειρότερα(4060/ti) και ειδικά για 1440p οθόνη??

 

Μιά χαρά είναι η κάρτα και είμαι 100% ικανοποιημένος. Και το "παρέσυραν" ήταν αστείο. Δεν είμαι από εκείνους που παρασύρεται. Αλλιώς θα πήγαινα να πάρω καμμιά AMD

Το πρβλμ είναι στην οθόνη

1 hour ago, Arkin said:

Με 650 πηρες μια χαρα συστημα με μια χαρα καρτα για 1440p 6core cpu και αψογη οθοναρα καποτε με 650 δεν επερνες ουτε ενα 2core cpu που την αλλη χρονια ηταν για πεταμα. 

Spoiler

620

Ξέρεις ποιό ήταν το μεγαλύτερο γέλιο; Εβαλα τον 5600 σε μητρική Msi b450m pro m2!!!

Στην υποστήριξη cpus της Msi b450m pro m2, δεν τον έχει. Είδα στο usebenchmark ότι τον είχαν βάλει άλλοι. Κάνουμε με έναν φίλο που μου την έδωσε και του έδωσα την δικιά μου με τον 2600 (την Msi b450m vdh plus), bios update και voila!

Τρέχει άψογα

Λες να μας βάλουν στο Quiness; Χα χα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Fulgore said:

Μια χαρά κάρτα η 4060 για 1440p gaming και το γράφουν και 2 άτομα κιολας......

 

Κοίτα, μια χαρά για 1440p δεν είναι...

Αλλά μπορεί να το πάρει κανείς υπό το πρίσμα του ότι έτσι κι αλλιώς σε 1080p βάζεις dlss quality οπωσδήποτε για να πιάσεις 60 σε νέους τίτλους (sw outlaws).

Οπότε μπορείς απλά να παίξεις σε 1440p dlss performance (πάλι 720p internal) με ένα έξτρα κόστος (5-10% ??) και να έχεις πολύ πολύ ανώτερη εικόνα από το 1080p dlss quality.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, Fulgore said:

Μια χαρά κάρτα η 4060 για 1440p gaming και το γράφουν και 2 άτομα κιολας......

 

Ε τι να κάνουμε...Βλέπεις ακόμα δεν μας απαγόρεψαν να το γράφουμε

120fps σε Ghost of Tsushima με όλα full

120fps σε Odyssey, RDR2 και 200 σε Assetto Corsa

Δεν παίζουμε όλοι unoptimized games που γονατίζουν 4080...για να πουλάνε στα θύματα

Αμα ζοριστώ, παω στα 1080p. Μιά χαρά τα παίζει χωρίς θολούρες

Επεξ/σία από Coscas
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...