Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα με ίδιες ρυθμίσεις, 59 avg / 49 min έβγαλα vs 56/47 τα δικά του.

Βέβαια εγώ είμαι με 555.99, δεν έχω τους καινούριους, αλλά δεν νομίζω να κάνει καμιά αξιοσημείωτη διαφορά.

Λογικά αυτό που λες είναι

47 minutes ago, akoinonitos said:

μαλλον υπαρχει η διαφορα λογω drivers η εδοσης benchmark tool

Με γεια η κάρτα btw!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σαν αυτό έλεγες @akoinonitosπερί των 192bit bus στην 4070S σε 1440p+ που συμπεριφέρεται "ύποπτα" με stutterακια, σωστά;! 

*Forbidden West

 

 

Screenshot_2024-08-25-18-12-15-413_app.rvx.android.youtube.jpg

Screenshot_2024-08-25-18-16-28-288_app.rvx.android.youtube.jpg

Εμενα δεν ηταν ετσι μανταρα αλλα εχεις πολλα stutters με το που γυρναγες καμερα, εδω σε αυτον ειναι μανταρα. Γενικα 4070 super και  ti τις ξεγραφεις απο προθεση αγορας αν σε ενδιαφερει να την κρατησεις.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και έτσι, στο βίντεο γίνεται πανικός. Αυτό που συμβαίνει στο FW είναι ότι το frametime είναι ίσιο και ανά σταθερά χρονικά διαστήματα κάνει ένα μικρό spike του τύπου μισό εκατοστό πάνω από την ευθεία γραμμή. Αλλά κάποια είναι λίγο πιο μεγάλα και τα καταλαβαίνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2024 στις 11:21 ΠΜ, just getting started είπε

Δοκίμασα με ίδιες ρυθμίσεις, 59 avg / 49 min έβγαλα vs 56/47 τα δικά του.

Βέβαια εγώ είμαι με 555.99, δεν έχω τους καινούριους, αλλά δεν νομίζω να κάνει καμιά αξιοσημείωτη διαφορά.

Λογικά αυτό που λες είναι

Με γεια η κάρτα btw!

@akoinonitos Τι κάρτα πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, just_a_dude said:

Όχι και έτσι, στο βίντεο γίνεται πανικός. Αυτό που συμβαίνει στο FW είναι ότι το frametime είναι ίσιο και ανά σταθερά χρονικά διαστήματα κάνει ένα μικρό spike του τύπου μισό εκατοστό πάνω από την ευθεία γραμμή. Αλλά κάποια είναι λίγο πιο μεγάλα και τα καταλαβαίνεις.

Ο τυπάς του βίντεο παίζει να έχει καμία παλιά σπασμένη έκδοση που είχε bug με το reflex και τα frame times + GPU usage ήταν για τα ανάθεμα.

Για κανένα λόγο δεν συμπεριφέρεται έτσι το παιχνίδι σε αυτές τις κάρτες.

Το stutter που είχε αναφέρει ο akoinonitos ήταν όπως τα λες εντελώς διαφορετικό (και πολύ λιγότερο αντιληπτό).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just getting started είπε

Ο τυπάς του βίντεο παίζει να έχει καμία παλιά σπασμένη έκδοση που είχε bug με το reflex και τα frame times + GPU usage ήταν για τα ανάθεμα.

Για κανένα λόγο δεν συμπεριφέρεται έτσι το παιχνίδι σε αυτές τις κάρτες.

Το stutter που είχε αναφέρει ο akoinonitos ήταν όπως τα λες εντελώς διαφορετικό (και πολύ λιγότερο αντιληπτό).

Δεν ξέρω τι τρέχει με το βίντεο αλλά ακόμη και με τον 5600Χ στην έκδοση με το χαλασμένο reflex δεν είχα τέτοια χάλια. Καλό ήταν το frametime αλλά έπεφτε το gpu usage απλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Για πες εντυπώσεις από PNY. Reference pcb; Coil whine ;

Ε ενταξει δεν λεει και τπτ σαν υλοποιηση ,πλαστικη καρτα :P

reference  pcb εχει ναι

Coil εχει οχι κατι τρελο αλλα την ακους οταν ανεβαινουν τα fps.

Aπο θερμοκρασιες μαλλον ειναι η χειροτερη στοκ ,αλλα αν της φτιαξεις λιγο το  fun curve που ειναι χαμηλο και με λιγο undervolt μενει στους 60+ με τα φανς στο 50% περιπου.

 

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Γυαλιστερέ προδότη,σε χαλαγε η σκληρή κόκκινη η αντρική ε? 😋 

Μεγιες κ καλοδουλευτη! 

Νικο η ευκολια του adrenaline δεν συγκρινεται. Μαλλον εκανα λαθος αγορα. Ηδη μου εχει  σπασει τα νευρα  με τις τελιτσες στο ab :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ε ενταξει δνε λεει και τπτ σαν υλοποιηση ,πλαστικη καρτα :P

reference  pcb εχει ναι

Coil εχει οχι κατι τρελο αλλα την ακους οταν ανεβαινουν τα fps.

Aπο θερμοκρασιες μαλλον ειναι η χειροτερη στοκ ,αλλα αν της φτιαξεις λιγο το  fun curve που ειναι χαμηλο και με λιγο undervolt μενει στους 60+ με τα φανς στο 50% περιπου.

 

Είναι πολλά τα fps κρυφό γυαλιστερέ 😄 

Μια χαρά οι θερμοκρασίες που αναφέρεις και μάλιστα για καλοκαίρι.Εχει αρκετή ζέστη ακόμα,φαντάσου πως μέσα στο σπίτι έχω 27-28c χωρίς ac.Με αυτό άντε να πέσει στους 25c. Οι κάρτες όλες αυτές δουλεύουν νορμάλ θερμοκρασίες μόνο με 20-22c ambient εάν θες να μαξαρεις και pl 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Είναι πολλά τα fps κρυφό γυαλιστερέ 😄 

Μια χαρά οι θερμοκρασίες που αναφέρεις και μάλιστα για καλοκαίρι.Εχει αρκετή ζέστη. Οι κάρτες όλες αυτές δουλεύουν νορμάλ θερμοκρασίες μόνο με 20-22c ambient εάν θες να μαξαρεις και pl 

Το pl ειναι maxed out στο bios της δεν εχει παραπανω:lol:

Με εβαλε ο Μπαμπης και περασα της asus ενα 360αρι αλλα εχει κλειδωμενο και το voltage και δεν κανει τπτ. Δεν ειναι για πολλα αυτη η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...