Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως τεσταρει ο HU? 1440P Cinematic 75% Resolution Scale FG+ RT very high. Και δινει 87fps average στην 4080super.

Screenshot-2.png

 

Tεσταρα μολις και εγω με ιδιες ακριβως ρυθμισεις. 102fps average και 89fps low απο τα 73 του HU. 17% διαφορα στα average για πιο λογο? 

Screenshot-1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Πως τεσταρει ο HU? 1440P Cinematic 75% Resolution Scale FG+ RT very high. Και δινει 87fps average στην 4080super.

Screenshot-2.png

 

Tεσταρα μολις και εγω με ιδιες ακριβως ρυθμισεις. 102fps average και 89fps low απο τα 73 του HU. 17% διαφορα στα average για πιο λογο? 

Screenshot-1.png

Driver ίσως? Τώρα που βρήκε τον 560.87.. (εγώ βρίσκω μέχρι 560.81). Επίσης το benchmark έκανε κάποιο update νομίζω, ίσως αυτοί έκαναν τα τεστ πριν το update. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 33Bird33 είπε

Driver ίσως? Τώρα που βρήκε τον 560.87.. (εγώ βρίσκω μέχρι 560.81). Επίσης το benchmark έκανε κάποιο update νομίζω, ίσως αυτοί έκαναν τα τεστ πριν το update. 

Και πριν που εκανα το benchmark και με τη νεα εκδοση τα ιδια νουμερα εβγαλα 102fps δηλαδη. Ειναι τεραστια η διαφορα με τα 87. Ο driver 560.81 ειναι ο τελευταιος ναι αυτοι ισως εχουν τιποτα beta απο τη nvidia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Arkin είπε

Και πριν που εκανα το benchmark και με τη νεα εκδοση τα ιδια νουμερα εβγαλα 102fps δηλαδη. Ειναι τεραστια η διαφορα με τα 87. Ο driver 560.81 ειναι ο τελευταιος ναι αυτοι ισως εχουν τιποτα beta απο τη nvidia. 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις; Είναι λίγο κουλό επειδή έχεις τον 5700x και οι HU έχουν τον 7800X3D...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Πως τεσταρει ο HU? 1440P Cinematic 75% Resolution Scale FG+ RT very high. Και δινει 87fps average στην 4080super.

Screenshot-2.png

 

Tεσταρα μολις και εγω με ιδιες ακριβως ρυθμισεις. 102fps average και 89fps low απο τα 73 του HU. 17% διαφορα στα average για πιο λογο? 

Screenshot-1.png

FG? Το έχουν κι εκεί on?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

FG? Το έχουν κι εκεί on?

Έτσι γράφει πάνω και φαίνεται και από τα νούμερα, π.χ. 4060ti στα επίπεδα 3080ti. Οπότε το FSR FG mod θα είναι must σε αυτό το game, εφόσον δουλεύει σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Έτσι γράφει πάνω και φαίνεται και από τα νούμερα, π.χ. 4060ti στα επίπεδα 3080ti. Οπότε το FSR FG mod θα είναι must σε αυτό το game, εφόσον δουλεύει σωστά.

Στραβομάρα, πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aetos1988 είπε

Είσαι σίγουρος ότι έχεις ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις; Είναι λίγο κουλό επειδή έχεις τον 5700x και οι HU έχουν τον 7800X3D...

Έτσι φαίνεται όλα ίδια όπως τα έχω και τρέχουν το benchmark κανονικά. Είναι gpu bound το παιχνίδι δεν παίζει ρόλο η cpu σε αυτές τις αναλύσεις μόνιμα 99% η κάρτα. 

 

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

FG? Το έχουν κι εκεί on?

Κανονικά όλα ίδια και η διαφορά τεράστια δεν ξέρω τι γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εγώ βλέπω 12.5% καλύτερα νούμερα με τις ίδιες ρυθμίσεις που έχει το HU. Ίσως είναι λόγω drivers ή/και έκδοση του benchmark.

Και με το λιζάκι τα ίδια από 11% μέχρι 16% πάνω με τις ίδιες ρυθμίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και απο μενα ενα σε 1440π με 75% (για καποιο λογο το 75 μου το κανει μονο του 74 στο τελος του μπεντς μονο στα 1440π),και ενα με 100% 

και τελος σε 4κ με 75% με daily μηχανημα

 

 

75.jpg

100.jpg

75 4κ.jpg

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...