Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, just_a_dude said:

80-90 χωρίς FG και 110-120 με FG. Οτιδήποτε πιο κάτω μου φαίνεται αργό πλέον. Εγώ θα το skipάρω για την ώρα το Black Myth και θα το παίξω όταν πάρω καλύτερη κάρτα. Που στην τελική αν αποδειχθεί ότι είναι παρέλαση bosses με τίποτα στο ενδιάμεσο θα το skipάρω γενικώς.

κοιτα απο οτι βλεπουμε οντως εχει πολλα boss fights αλλα που ειναι το κακο?οντως η 4070 και ολες απο κατω ειναι καρτες για πεταμα!!η μονη που αξιζει ειναι η 4090 αν και η 5090 θα την σκιζει στα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Για δοκιμασε να βαλεις cap στο μονιτορ σου Arkin στα 30 και εαν δεν σου πεταχτουν τα ματια εξω στο πρωτο 5λεπτο εμενα να με φτυσεις... 

Εχω να πιασω controller 8 χρονια οποτε ξερω οτι θα ειναι χαλια με ποντικι πληκτρολογιο και τελειως unplayable. Η βαση των 50 + FG ειναι η χαμηλοτερη απαιτηση που πρεπει να εχουμε με ποντικι/πληκτρολογιο. Οσο πετυχαινεις αυτο εχεις μια smooth εμπειρια. Οχι σαν αυτη των native 150fps αλλα αξιολογη και παιζεις μια χαρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

50 + fg είναι μια χαρά. Τα 30 όμως είναι χάλια παντού. με χειριστήριο, με ποντίκι, με πληκτρολόγιο, με trackpad και δεν ξέρω 'γω τι. Αυτά τα 30fps cinematic και δεν ξέρω 'γω τι είναι για να παραμυθιάζουν τους κονσολάδες όταν δεν τραβάνε τα μοτόρια. Αν είναι να παίζω με 30fps θα αγοράζα ένα second hand series s με 2 κατοστάρικα.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Arkin said:

Εχω να πιασω controller 8 χρονια οποτε ξερω οτι θα ειναι χαλια με ποντικι πληκτρολογιο και τελειως unplayable. Η βαση των 50 + FG ειναι η χαμηλοτερη απαιτηση που πρεπει να εχουμε με ποντικι/πληκτρολογιο. Οσο πετυχαινεις αυτο εχεις μια smooth εμπειρια. Οχι σαν αυτη των native 150fps αλλα αξιολογη και παιζεις μια χαρα. 

ποιος τρελος παιζει M/K τετοια παιχνιδια?LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

ποιος τρελος παιζει M/K τετοια παιχνιδια?LOL

Εγω εγω. Εγω παιξαμε crash bandicoot το πρωτο πλατινα με εξαιρετικους χρονους με mouse keyboard σε rpg θα κολλησουμε? Μακρια απο controller να γυρνας την καμερα και να κανει καμια ωρα να κανει 360 μοιρες φουρλα. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Arkin said:

Εγω εγω. Εγω παιξαμε crash bandicoot το πρωτο πλατινα με εξαιρετικους χρονους με mouse keyboard σε rpg θα κολλησουμε? Μακρια απο controller να γυρνας την καμερα και να κανει καμια ωρα να κανει 360 μοιρες φουρλα. 

μα το ρυθμιζεις αυτο με το 360 ποσο γρηγορα θες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

50 + fg είναι μια χαρά. Τα 30 όμως είναι χάλια παντού. με χειριστήριο, με ποντίκι, με πληκτρολόγιο, με trackpad και δεν ξέρω 'γω τι. Αυτά τα 30fps cinematic και δεν ξέρω 'γω τι είναι για να παραμυθιάζουν τους κονσολάδες όταν δεν τραβάνε τα μοτόρια. Αν είναι να παίζω με 30fps θα αγοράζα ένα second hand series s με 2 κατοστάρικα.

Βρε θυμασαι καποτε εποχες snes n64 στα ποσα ηταν τοτε το mario 64 η το ocarina of time? 20-25 fps? Τα παιζαμε και ειμασταν και μεσα στη τρελη χαρα. Αλλες ηλικιες βεβαια 7-10 χρονων ουτε fps μας πειραζαν ουτε τιποτα ευχαριστιομασταν το gameplay οσο δεν πηγαινε. 

Μόλις τώρα, panakos_thess είπε

μα το ρυθμιζεις αυτο με το 360 ποσο γρηγορα θες κλπ

Δεν εχεις σε καμια περιπτωση την ιδια αποκριση και ακριβεια με controller ομως. Xbox controller ειχα αγορασει και το εδωσα σε φιλο δεν μπορω να παιξω πια ετσι καλως η κακως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panakos_thess είπε

μπορεις να κανεις Overclock με Polling rate ευκολα στο controller και εχει δυνατη αποκριση!!!τωρα βεβαια εγω τετοια παιχνιδια souls like παιζω με controller 

Βρε δεν θα μαλωσουμε κιολας οτι βολευει τον καθενα αυτο ελειπε οτι ευχαριστει τον καθενα επιλογες να εχουμε θελουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άλλες απαιτήσεις τότε, άλλες τώρα. Τότε ήταν πιο αθώα η εποχή και ήμασταν ικανοποιημένοι με πολύ λιγότερα.

και δεν υπήρχε και άλλη επιλογή. Τώρα υπάρχει hardware για ψηλά fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, noFEARgr said:

Αν παιζεις με καλωδιο και οχι με bluetooth δεν νομιζω να υπαρχει καποια διαφορα απο keyboard and mouse ιδιαιτερη στο latency 

εγω το ξερω το πας το polling rate 1000 και γεια σας,για αυτους που παιζουν fps shooting το λεω με controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...