Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Psycho_Warhead said:

Όπως περίμενα, το ''sweet spot'' ας πούμε είναι 4Κ με DLSS 85% για να κρατάς min 60FPS. Τελική ανάλυση 3264 * 1836.

Wukong-85.png

εκανες restart το παιχνιδι αφου εβαλες το RT?επεισης βλεπω και εσυ με 26100 χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Όπως περίμενα, το ''sweet spot'' ας πούμε είναι 4Κ με DLSS 85% για να κρατάς min 60FPS. Τελική ανάλυση 3264 * 1836.

Wukong-85.png

Το latency θα ειναι πολυ μεγαλο για τετοιο base fps.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panakos_thess said:

σας το εβαλα Ακριβως στο λεπτο RT VS OFF εγω βλεπω το νερο ποιο ωραιο στο OFF για πειτε...


το RT ειναι πιο realistic οχι απαραιτητα και eye-candy,

στη συγκεκριμενη ανοιχτη σκηνη οι αντανακλασεις φαινονται με μεγαλυτερο contrast στο off αφου δε λαμβανει υποψη τις σκιασεις που συμβαινουν στο χωρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panakos_thess είπε

σας το εβαλα Ακριβως στο λεπτο RT VS OFF εγω βλεπω το νερο ποιο ωραιο στο OFF για πειτε...

To νερό γενικά δείχνει να έχει distortion, τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τέτοιο παιχνίδι λίγα settings σου δίνει να αλλάξεις νομίζω

14900Κ / RTX 4090 Aorus Master / 1440p (100 Resolution) / RT Full / Frame Gen off

50ms latency νομίζω είχε.

Μου έριξε και ένα out of memory την πρώτη φορά που το έτρεξα στο 97% στο shader compilation, αλλά μετά δε το ξαναέκανε τις 15 φορές που το έτρεξα.

image.jpeg.957c5427e03547a4446d61d6309d4139.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, 33Bird33 said:

To νερό γενικά δείχνει να έχει distortion, τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τέτοιο παιχνίδι λίγα settings σου δίνει να αλλάξεις νομίζω

14900Κ / RTX 4090 Aorus Master / 1440p (100 Resolution) / RT Full / Frame Gen off

50ms latency νομίζω είχε.

Μου έριξε και ένα out of memory την πρώτη φορά που το έτρεξα στο 97% στο shader compilation, αλλά μετά δε το ξαναέκανε τις 15 φορές που το έτρεξα.

image.jpeg.957c5427e03547a4446d61d6309d4139.jpeg

Παιδες οταν τρεχετε το bench θελει restart αν αλλαξετε το RT απο off/on αλλιως ειναι να μην περνει την ρυθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Παιδες οταν τρεχετε το bench θελει restart αν αλλαξετε το RT απο off/on αλλιως ειναι να μην περνει την ρυθμιση

Σωστά σου το γράφει όμως στο benchmark result αν το έτρεξε με RT ή όχι

Επεξ/σία από 33Bird33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το latency θα ειναι πολυ μεγαλο για τετοιο base fps.... 

Μια χαρά θα είναι, με controller θα παιχτεί. Το TW3 το έπαιξα με base FPS τα 40 αλλά λόγω controller δεν είχα κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μια χαρά θα είναι, με controller θα παιχτεί. Το TW3 το έπαιξα με base FPS τα 40 αλλά λόγω controller δεν είχα κανένα θέμα.

Προφανως με controller παιζεις και με 30 χωρις προβλημα λογο της καθυστερησης που εχει το ιδιο γυρνας την καμερα και καταλαβαινεις οτι θελει χρονο μεχρι να ανταποκριθει. Δεν υπαρχει η αμεσοτητα mouse/keyboard αλλα εκει θες και αρκετα παραπανω base fps ωστε να εχεις το απολυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε να βαλεις cap στο μονιτορ σου Arkin στα 30 και εαν δεν σου πεταχτουν τα ματια εξω στο πρωτο 5λεπτο εμενα να με φτυσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80-90 χωρίς FG και 110-120 με FG. Οτιδήποτε πιο κάτω μου φαίνεται αργό πλέον. Εγώ θα το skipάρω για την ώρα το Black Myth και θα το παίξω όταν πάρω καλύτερη κάρτα. Που στην τελική αν αποδειχθεί ότι είναι παρέλαση bosses με τίποτα στο ενδιάμεσο θα το skipάρω γενικώς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...