Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Psycho_Warhead said:

Δεν θα αλλάξει κάτι με νεότερους drivers, απλά για marketing θα βγουν όπως πάντα. Το παιχνίδι έχει και shader και traversal stutters λένε..

Ναι το ειδα και εγω!!!!αν και θα φτιαξει πλεον δεν παιζεις day one παιχνιδια,για να το απολαυσεις θελει λιγο να περημενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2269

  • Arkin

    1825

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Στην καλύτερη να φτιάξουν τα shader stutters βάζοντας shader compilation στο menu, τα traversal είναι θέμα engine και δεν πρόκειται να φτιαχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Στην καλύτερη να φτιάξουν τα shader stutters βάζοντας shader compilation στο menu, τα traversal είναι θέμα engine και δεν πρόκειται να φτιαχτούν.

ΤΟ benchmark μου φενεται λιγο θολο η ειναι ιδεα μου?θολο εννοω λες και εχει πολυ film grain

Παντως αν κρινω με τα Benchmarks που ανεβασε η nvidia με το benchmark tool ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ οτι να ναι

Black-Myth-Wukong-geforce-rtx-3840x2160-nvidia-dlss-desktop-gpu-performance.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Psycho_Warhead said:

Η διαφορά είναι τέτοια γιατί στις 40 series έχει FG ενώ στις 30 series όχι(Δεν υποστηρίζεται).

Επρεπε να το γραφει οχι να βαζει οτι να νε νουμερα παντως εγω οταν εβαλα FSR3 με frame generation ανοιγε

Κατσε γιατι το παιχνιδι απο οτι βλεπω ειναι ΚΑΡΑ NVIDIA φαση γιατι καπου ειδε το ματι μου 7900XTX με RT να τρεχει 7fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Arkin said:

Απιστευτα γραφικα αλλα θεοβαρο στα max ολα. 100% super resolution cinematic τα παντα full ray tracing 3440x1440 fg on. 

Screenshot-3.png

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Screenshot-3.png
Screenshot-4.png
Screenshot-5.png
Screenshot-6.png

βλεπω εβαλες και εσυ την 24H2 δεν εχεις το τελευταιο Cumulative?

Νομιζω με FG πρεπει να εχεις παραπανω!!το τσεκαρες καλα?

10 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Δεν χρειάζεται να μαγειρέψει κάτι ο κορυφαίος στην αγορά. Αυτά τα έκανε κάποτε που έτρωγε φόλα απ' την ATi.

o κορυφαιος ΚΛΕΦΤΗΣ θες να πεις και ψεφταρος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Psycho_Warhead said:

Τα 49FPS απ' ότι βλέπω είναι με DLAA, όχι με DLSS Q. Είναι θεόβαρο το ''Cinematic'', σκέψου η NVIDIA τέσταρε με ''Very High''.

το High σε very High εχει το περισσοτερο hit perfom απο οτι ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

βλεπω εβαλες και εσυ την 24H2 δεν εχεις το τελευταιο Cumulative?

Νομιζω με FG πρεπει να εχεις παραπανω!!το τσεκαρες καλα?

o κορυφαιος ΚΛΕΦΤΗΣ θες να πεις και ψεφταρος!!!

 

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα 49FPS απ' ότι βλέπω είναι με DLAA, όχι με DLSS Q. Είναι θεόβαρο το ''Cinematic'', σκέψου η NVIDIA τέσταρε με ''Very High''.

Ειναι με DLAA το 100% super resolution παρολο που εχω DLSS σημαινει DLAA. Θελει πχ 83% ωστε να παιζει dlss quality οποτε λαθος μου που ανεφερα το DLSS. 24Η2 εχω ναι κανα μηνα μια χαρα παει ακομα δεν ηρθε το update της Τριτης το περιμενω μεχρι το βραδυ. 

Δειχνει παντως πανεμορφο με max ολα δοκιμαζω και με DLSS quality και επανερχομαι. 

 

Τωρα μαλιστα και μαλλον ετσι θα το παιξω. 83fps average dlss quality cinematic full ray tracing. Μεχρι 64% super resolution ειναι dlss quality μετα πεφτει balanced και στο 50% νομιζω παει performance. Κρυσταλλο η εικονα το ιδιο με native αψογο το DLSS και το FG. 

Screenshot-1.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...