Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

ξυπνα Έλλην!!! 

οι αριστεροί έχουν κάνει παρέλαση διπλα και εσύ μου ποστάρεις dlss και πράσινα άλογα.. δε θα αφήσουν τίποτα όρθιο σου λέω

  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2277

  • Arkin

    1837

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/7/2024 στις 9:41 ΜΜ, LouCi4er είπε

Όσες περιπτώσεις έχω διαβάσει,όλες ήταν με τα καλώδια 12VHPWR των τροφοδοτικών.Με το 🐙 δεν είχε κανένας θέμα.

Το τροφοδοτικό μου έχει δικό του 12vhpwr καλώδιο και το έβαλα γιατί πάνω στη κάρτα κουμπώνει κάθετα 

Επίσης έχω μόνο τρία καλώδια για το χταπόδι αντί τέσσερα που θέλει 

 

Να αλλάξω σε τρία καλώδια με χταπόδι η να αφήσω το 12v που είναι και πιο ωραίο και δεν πιάνει χώρο; Το χταπόδι διάβασα πως αν λυγίζει υπάρχει πρόβλημα και είναι αναγκαίο κακό το να λυγίσουν τα καλώδια αλλιώς δεν χωράει με το πλαϊνό καπάκι του κουτιού 

 

Στις 19/7/2024 στις 9:41 ΜΜ, LouCi4er είπε

 🐙

 

Στις 19/7/2024 στις 9:41 ΜΜ, LouCi4er είπε

Όσες περιπτώσεις έχω διαβάσει,όλες ήταν με τα καλώδια 12VHPWR των τροφοδοτικών.Με το 🐙 δεν είχε κανένας θέμα.

 

 

Στις 19/7/2024 στις 9:41 ΜΜ, LouCi4er είπε

Όσες περιπτώσεις έχω διαβάσει,όλες ήταν με τα καλώδια 12VHPWR των τροφοδοτικών.Με το 🐙

 

Στις 16/7/2024 στις 7:58 ΠΜ, valantis123 είπε

Ναι 4 έχει κομπλέ είσαι.

Βέβαια θα μπορούσες να πάρεις και τροφοδοτικό με το 16πινο το καινούργιο αλλά δεν πειράζει άστο είναι για αυτούς που βάζουν τα κουτιά πάνω στα γραφεία και τα χαζεύουν, εσυ βάλε το χταπόδι για ρεύμα στην κάρτα και ασε το κουτί εκεί κάτω στην γωνία μέχρι να γίνει κειμήλιο 😁

Έχει τελικά το 16πινο και το έβαλα 

Αισθητικά είναι πολύ καλύτερο 

Επίσης έχω τρία καλώδια άσχετα που έχει τέσσερις υποδοχές το τροφοδοτικό οπότε στο χταπόδι θα πήγαιναν τρία και όχι τέσσερα 

Επεξ/σία από Gdros07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα δεν μπορω να καταλαβω πως ακριβως ειναι στο κουτι σου η διαταξη αλλα αν εχεις θεμα χωρου και βολευει το χταποδι,αφησε αυτο.Σιγουρεψου μονο πως εχει κουμπωσει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Τωρα δεν μπορω να καταλαβω πως ακριβως ειναι στο κουτι σου η διαταξη αλλα αν εχεις θεμα χωρου και βολευει το χταποδι,αφησε αυτο.Σιγουρεψου μονο πως εχει κουμπωσει καλα.

Σόρρυ για το σπαμ είμαι από το κινητό 

Το χταπόδι ακόμα και η Nvidia λέει να μην λυγίζει κ σε μένα αναγκαστικά θα γίνει αυτό για να κλείσει το καπάκι.... Μια η λέω μου φαίνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gdros07 είπε

Το τροφοδοτικό μου έχει δικό του 12vhpwr καλώδιο και το έβαλα γιατί πάνω στη κάρτα κουμπώνει κάθετα 

Επίσης έχω τρία καλώδια άσχετα που έχει τέσσερις υποδοχές το τροφοδοτικό οπότε στο χταπόδι θα πήγαιναν τρία και όχι τέσσερα 

Ίσως είναι καλή ιδέα προληπτικά, εφόσον έβαλες 12vhpwr από PSU, να τοποθετήσεις ένα ανεμιστήρα να ψύχει το 16pin πάνω στο PSU. Ένα από τα αδύνατα σημεία του connector είναι η αυξημένη ροή ρεύματος από μικρές επιφάνειες καλωδίων, που αυξάνει θερμοκρασία τοπικά.

Το χταπόδι με 3 καλώδια θα δουλεύει απροβλημάτιστα, αν όχι καλύτερα αφού ίσως να παρέχει παραπάνω τάση από το 16pin του PSU που είναι fixed 450watt. Με τα 4 καλώδια θα είχες παραπάνω ασφάλεια νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο γραφικα θα ειναι πολυ δυνατο massive ειναι εχει δωσει division 2 avatar και τα 2 πανεμορφα. Απλα θα εχει 500 ιδια πραγματα να κανεις για να βγουν οι ωρες. Αν ο κοσμος ειναι δυνατος θα το παιξουμε και αυτο εκει πιστευω θα ειναι solid οπως σχεδον καθε ubisoft παιχνιδι. Απο ιστορια δεν νομιζω να πλησιασει τα 2 star wars της respawn. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα cyberpunk όλα δεξιά μαζί με path tracing,dlss quality και fg. Πιάνω 60 με 65 frames σταθερά σε ανάλυση 3440χ1440 με 13700k και 4070ti. Τι όμορφο παιχνίδι! Ειδικά βράδυ είναι υπέροχη η night city. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, αποστόλης said:

Έβαλα cyberpunk όλα δεξιά μαζί με path tracing,dlss quality και fg. Πιάνω 60 με 65 frames σταθερά σε ανάλυση 3440χ1440 με 13700k και 4070ti. Τι όμορφο παιχνίδι! Ειδικά βράδυ είναι υπέροχη η night city. 

 

Mια χαρα. Απο input lag πως εισαι? Ποσα frames βγαζεις χωρις FG?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, αποστόλης είπε

Χωρίς fg άστο. 30 fps περίπου. Input lag πώς βλέπουμε;

Alt+x. Καπου στο 50-60 ειναι το latency με 4070ti path tracing 3440x1440 στο 2077 και εγω εκει στα 60-65fps ημουν με dlss quality+fg. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

60-65 με fg έχουν τραγικό input latency. όχι μόνο στο CP77, αλλά παντού.

Στις μαχες ηταν απαγορευτικο στο 2077 με τοσο latency με την 4080super επεσα κοντα στα 25-30 με 90+fps με path tracing και ειναι κομπλε και στις μαχες. Γενικα θεοβαρο ομως οποτε παλι καλα ειμαστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...