Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για τις 4000, πάντως η 3090 tuf που έχω, δεν κάνει κιχ. Είχε πέρασει και από τα χέρια μου μια 3080 strix, ούτε αυτή είχε θέμα. Γενικά δεν μου έχει τύχει με καμία κάρτα coil whine, ίσως είμαι τυχερός ή ήταν λίγο και δεν το καταλάβαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2277

  • Arkin

    1837

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

26 minutes ago, xartemporas said:

Δεν ξέρω για τις 4000, πάντως η 3090 tuf που έχω, δεν κάνει κιχ. Είχε πέρασει και από τα χέρια μου μια 3080 strix, ούτε αυτή είχε θέμα. Γενικά δεν μου έχει τύχει με καμία κάρτα coil whine, ίσως είμαι τυχερός ή ήταν λίγο και δεν το καταλάβαινα.

της τελευταιες που ειχα στο pc μου 3070 msi trio ειχε λιγο,Colorful Vulcan 3070ti ΚΑΘΟΛΟΥ,MSI 3080 SUPRIM X ΚΑΘΟΛΟΥ,ASUS TUF 3090 ΚΑΘΟΛΟΥ,3060ti Ventus πολυ πραμα απο coil whine!!!απο φιλους ASUS STRIX 4070TI super δεν εχω ακουσει χειροτερο τσιριγμα!και αλλες αλλα τιποτα το σημαντικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθω εναν τυπο στο youtube που ασχολειται με επισκευες καρτων γραφικων και λεει οτι της Gigabyte ειναι απο τις χειροτερες υλοποιησεις.Δεν βαζει σχεδον ποτε ασφαλειες και με το παραμικρο short την ακουει ο πυρηνας.Προτιμαει τις υλοποιησεις της MSI,οσον αφορα τις nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Παρακολουθω εναν τυπο στο youtube που ασχολειται με επισκευες καρτων γραφικων και λεει οτι της Gigabyte ειναι απο τις χειροτερες υλοποιησεις.Δεν βαζει σχεδον ποτε ασφαλειες και με το παραμικρο short την ακουει ο πυρηνας.Προτιμαει τις υλοποιησεις της MSI,οσον αφορα τις nvidia.

Ωραιος τυπας ο νορθγουεστ, αλλα εχει πει τα παντα σχεδόν για όλες τις εταιρίες, Η γιδιαμπαιτ εχει κανει καλη δουλεια στις 4000.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλεια του ειναι να τις φτιαχνει, ολοι κανουν μαιμουδιες για να κρατήσουν το κόστος όσο ποιο χαμηλά γινεται, και όταν δε το κανουν, σου χρεώνουν τρελό premium tax.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

We march for Macragge and we shall know no fear!
Koιτα να δεις που θα με βαλουν να κολλησω και να βαψω 2 ντουλαπες με κουτια Ultramarines.

Spoiler

353842100_6434048613322505_6193678784762464373_n.jpg

Spoiler

356568905_6441683942558972_8535512301163762448_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/7/2024 στις 12:22 ΠΜ, akoinonitos είπε

εξαρταται και πως παιζει ο καθενας για να ακουσει αν εχει μια καρτα coil ,αν μονιμα cap σε 120-140 fps ξερω γω δυσκολο να ακουσεις 

Ολοι μιλάνε τοσο πολυ για coil whine εδω κ μια 10-15ετια (είμαι σε forums για 3d/gpu stuff απο το 1999..) και εγω καθομαι εδω εδω σα χαζος και λεω μήπως εγώ είμαι κουφός;..

Για να πω την αληθεια το 14 είχα μια 970 που αχνο-ακουγα κατι οταν τη πρωτοπήρα αλλα εξαφανίστηκε μετά απο λίγο σε σημείο που και γω το χα ξεχάσει. 2070s/3080/4090 since και όλες χωρίς κανένα θέμα. Τί να πω, ίσως να παίζει ρόλο και το PSU, όλες αυτές έχουν παίξει απο 2 PSU's μόνο, 1 χιλίαρι evga G2 και ένα seasonic prime ult χιλιάρι επίσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλεον δινεται μεγαλη βαση στο upscaling, και ειναι απο τα καλυτερα features που εχουν βγει γενικα. Με το dlss κτλπ μια χαρα την βγαζω ακομα με την 3090.Tα πιο βαρια(witcher με rt, cyberpunk, hogwarts κτλπ) τα επαιξα με balanced και μια χαρα τα ευχαριστηθηκα.Δεν πολυ ασχολουμαι με τα settings, απλα βαζω dlss oταν χρειαζεται.

Επεξ/σία από xartemporas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...