Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Θα φοβάσαι λίγο να ανοίξεις ray tracing η fg που ανεβάζουν τη vram κατακόρυφα. Από την άλλη εντάξει βάζεις dlss balanced και παίζεις τα πάντα με 12 σε 1440p. Ίδιο με native δείχνει αν δεν το ψιρισεις πάρα πολύ. 

ε ναι αλλά θα μπορούσε να βάλει 16GB και να τελειώναμε. 600 ευρώ κάρτα με 12 ο καρμίρης, έλεος. Τέλος πάντων, δεν τον μάθαμε τώρα τον πέτσινο. Θα δούμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

ε ναι αλλά θα μπορούσε να βάλει 16GB και να τελειώναμε. 600 ευρώ κάρτα με 12 ο καρμίρης, έλεος. Τέλος πάντων, δεν τον μάθαμε τώρα τον πέτσινο. Θα δούμε.

Να πας σε amd να βρεις την υγεία σου κύριε μου😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

ε ναι αλλά θα μπορούσε να βάλει 16GB και να τελειώναμε. 600 ευρώ κάρτα με 12 ο καρμίρης, έλεος. Τέλος πάντων, δεν τον μάθαμε τώρα τον πέτσινο. Θα δούμε.

Βρε και 1000 ευρώ κάρτες είναι με 16 δεν έβαλε 20. Αφού τον ξέρουμε ότι είναι τσιγκούνης στη vram ανέκαθεν ήταν. Είναι και ένας τρόπος να forsarei σε upgrade path. Βρήκε και το dlss fg τώρα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, just_a_dude said:

Εσείς με 16GB και πάνω άνετα κάνετε skip τις 5000 αν είναι μούφα. Εγώ με τα 12 φοβάμαι μήπως κρατάει η gpu αλλά χαιρετήσει η vram. Τον πέτσινο μου μέσα...

Ισχύει. Και εγώ με 4070ti προβλέπω να ζοριζεται και να πηγαίνω σε 5080. Ελπίζω να έχει 20gb vram. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Να πας σε amd να βρεις την υγεία σου κύριε μου😋

Σοβαρά πάντως αν πέρυσι τον Μάιο που πήρα κάρτα υπήρχε η 7800ΧΤ θα την σκεφτόμουν φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Σοβαρά πάντως αν πέρυσι τον Μάιο που πήρα κάρτα υπήρχε η 7800ΧΤ θα την σκεφτόμουν φυσικά.

Δεν μου κάθεται καλά σαν κάρτα η 7800χτ πέρα από την πλακα. Στην ουσία είναι μια 6800xt τουμπανιασμενη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Δεν μου κάθεται καλά σαν κάρτα η 7800χτ πέρα από την πλακα. Στην ουσία είναι μια 6800xt τουμπανιασμενη.

Ήταν τόσο καλή η 6800xt που ακούγεται σαν κοπλιμέντο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εσείς με 16GB και πάνω άνετα κάνετε skip τις 5000 αν είναι μούφα. Εγώ με τα 12 φοβάμαι μήπως κρατάει η gpu αλλά χαιρετήσει η vram. Τον πέτσινο μου μέσα...

Δύσκολο να είναι μούφα. Έίχαν τόσα χρόνια να δουλέψουν arch upgrades, θα έχουν και γρηγορότερες μνήμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hln3 είπε

Δύσκολο να είναι μούφα. Έίχαν τόσα χρόνια να δουλέψουν arch upgrades, θα έχουν και γρηγορότερες μνήμες...

μουφα εννοώ να είναι σε φάση η 5070 30% πάνω από την 4070. Άσε που μου βρωμάει ότι θα έχει πάλι 12GB λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

μουφα εννοώ να είναι σε φάση η 5070 30% πάνω από την 4070. Άσε που μου βρωμάει ότι θα έχει πάλι 12GB λολ.

5090 or bust. The more you buy the more you save!

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tzavardin είπε

Ήταν τόσο καλή η 6800xt που ακούγεται σαν κοπλιμέντο. 

Καλή ήταν αλλά πριν 4 χρόνια που βγήκε … μετά ξανά έβγαλε την ίδια κάρτα με μικρότερη τιμή για να αύξηση το msrp από την 7900xtx που αυτή έπρεπε να είναι η 7800χτ … αστεία πράγματα από amd … από πέτσινο το περιμέναμε γιατί τον παίρνει να κάνει τέτοιες κλοουνιες ακολούθησε και η μόνα Λίζα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Εσείς με 16GB και πάνω άνετα κάνετε skip τις 5000 αν είναι μούφα. Εγώ με τα 12 φοβάμαι μήπως κρατάει η gpu αλλά χαιρετήσει η vram. Τον πέτσινο μου μέσα...

Δεν νομίζω να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα. Εκτός και αν κυκλοφορήσει κάποιο πολύ απαιτητικό game στο οποίο γενικότερα θα υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Δεν νομίζω να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα. Εκτός και αν κυκλοφορήσει κάποιο πολύ απαιτητικό game στο οποίο γενικότερα θα υπάρχει θέμα.

στα games με σοβαρά visuals τώρα είμαι τσίμα τσίμα, 10 και κάτι used.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...