Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ηρθε η 4070 Super Ventus 2X OC ε και σε μενα εχει ψηλες θερρμοκρασιες αν και ειμαι σε δωματιο χωρις κλιματιστικο και εχω ιδρωσει.

 

 

Screenshot 2024-06-17 at 18-36-25 FurMark2 Score.png

Screenshot 2024-06-17 at 18-38-58 FurMark2 Score.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι το Last of Us μου παιζει με την καρτα του επεξεργαστη τι εχω κανει;

Ακυρο το εφτιαξα.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, LLLEFTERIS said:

Μου ηρθε η 4070 Super Ventus 2X OC ε και σε μενα εχει ψηλες θερρμοκρασιες αν και ειμαι σε δωματιο χωρις κλιματιστικο και εχω ιδρωσει.

Γενικά και εγώ που είμαι χωρίς κλιματιστικό (2 κλιματιστικά στο σπίτι κανένα δεν φτάνει να φέρει αέρα στο γραφείο) τον θόρυβο δεν τον γλιτώνω, εκτός και αν βάλω κόφτη στα ~70 καρέ και πέσει η κατανάλωση στα <120 watt.

Και από ότι βλέπω οι 4070super παίζουν στα περίπου 10500 σκορ στα 1440p, οπότε δεν έχεις καμιά ιδιαίτερη απόκλιση.

Οκ οι θερμοκρασίες είναι λίγο ψηλά... Αλλά επίσης άλλο το furmark, άλλο το gaming. Σε τι κουτί την έχεις? Τι διάταξη οι ανεμιστήρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Χωρίς AC το καλοκαίρι δεν παλεύεται το gaming, καλύτερα να πας έξω για μπύρες.

Συμφωνώ,ανάλογα και το σπίτι βέβαια.Στο σπίτι της γυναίκας μου όταν πάμε,έχει μέσα μόνιμα αυτές τις μέρες 32 βαθμούς,ούτε να κοιμηθούμε δεν μπορουμε,φαντάσου να παίζεις τι ταλαιπωρία θα φας.Σε αυτό που μένουμε εμείς,έχουμε χωρίς κλιματιστικό 26 βαθμους.Βαραω με την 7900GRE 2ωρακι με 58 πυρήνα και ανεμιστήρες στο 50% και 304W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, just getting started είπε

Γενικά και εγώ που είμαι χωρίς κλιματιστικό (2 κλιματιστικά στο σπίτι κανένα δεν φτάνει να φέρει αέρα στο γραφείο) τον θόρυβο δεν τον γλιτώνω, εκτός και αν βάλω κόφτη στα ~70 καρέ και πέσει η κατανάλωση στα <120 watt.

Και από ότι βλέπω οι 4070super παίζουν στα περίπου 10500 σκορ στα 1440p, οπότε δεν έχεις καμιά ιδιαίτερη απόκλιση.

Οκ οι θερμοκρασίες είναι λίγο ψηλά... Αλλά επίσης άλλο το furmark, άλλο το gaming. Σε τι κουτί την έχεις? Τι διάταξη οι ανεμιστήρες?

Lian Li O11 Air Mini

Μπροστα ειναι η 280 υδροψυξη πισω ο 120αρης του κουτιου δυο 140αρηδες κατω να βαζουν αερα μεσα στο κουτι και δυο 140αρηδες πανω να βγαζουν αερα απο το κουτι.

Εκτος απο της υδροψυξης που ειναι Arctic ο 12αρης και οι 4 140αρηδες ειναι της Lian Li αυτοι που εχει μεσα το κουτι.

Απλα το κουτι οταν το αγοραζεις εχει τον 120αρη πισω και δυο 140αρηδες και βρηκα και πηρα ακομα δυο 140αρηδες.

Αλλα ακομα και σε Bench ειναι αθορυβος εντελως ο υπολογιστης κοιμασαι διπλα του.

Σε δυο παιχνιδια το Last Of Us και το Forza Horizon εφτασα τους 62 βαθμους δεν πηγε παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Lian Li O11 Air Mini

Μπροστα ειναι η 280 υδροψυξη πισω ο 120αρης του κουτιου δυο 140αρηδες κατω να βαζουν αερα μεσα στο κουτι και δυο 140αρηδες πανω να βγαζουν αερα απο το κουτι.

Εκτος απο της υδροψυξης που ειναι Arctic ο 12αρης και οι 4 140αρηδες ειναι της Lian Li αυτοι που εχει μεσα το κουτι.

Απλα το κουτι οταν το αγοραζεις εχει τον 120αρη πισω και δυο 140αρηδες και βρηκα και πηρα ακομα δυο 140αρηδες.

Αλλα ακομα και σε Bench ειναι αθορυβος εντελως ο υπολογιστης κοιμασαι διπλα του.

Σε δυο παιχνιδια το Last Of Us και το Forza Horizon εφτασα τους 62 βαθμους δεν πηγε παραπανω.

Ε εντάξει μια χαρά είσαι τότε από θερμοκρασίες. Και η διάταξη κομπλέ αφού φέρνεις φρέσκο αέρα από κάτω στη GPU.

Παρακολούθησε το λίγο και σε άλλα παιχνίδια και μην σε νοιάζει και πολύ το furmark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Furmark μου ειχε καψει μια AMD 8GB δεν θυμαμαι νομιζω R9 390 Sapphire παλι καλα που ειχα εγγυηση.

Ο υπολογιστης το 95% ειναι για να χαζευω σελιδες στο ιντερνετ αντε κανα δυο φορες τον μηνα να κανω καμια επεξεργασια βιντεο και κανα ΣΚ να αφησω τον μικρο να παιξει καμια ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οριακα τα 16gb ram σε αρκετα παιχνιδια. Καλα στο hogwarts εχω δει μεχρι 29GB μετα απο πολυωρη χρηση και πολλα fast travel. 

Screenshot_2.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Arkin said:

Οριακα τα 16gb ram σε αρκετα παιχνιδια. Καλα στο hogwarts εχω δει μεχρι 29GB μετα απο πολυωρη χρηση και πολλα fast travel. 

Screenshot_2.png

Αν μέτραγε με καμία 8GB Vram η και με 12GB Vram GPU θα βλέπαμε άλλα νούμερα στην RAM usage.

Επεξ/σία από Aten-Ra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...