Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Με εντελώς χαλαρή διάθεση...

Ρε μαν, του άλλου που έγραφε κάτι τέτοια του κάηκε το καλώδιο τροφοδοσίας, παραλίγο να πάρει τη gpu στο χέρι. Εσένα, σου κλείσανε το μαγαζί.

Μυαλό δεν βάζετε? Μην γράφετε τέτοια πράματα για την ΑΜΔ, η κατάρα της θειας δεν έχει γιατρειά.

Εχω χασει επεισοδια;
Kριμα και ηθελα να παρω ενα Z906 στα 200€ να υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2293

  • Arkin

    1880

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Oχι ρε παιδια τι 12% η ΑΜD...
Στη Γερμανια ξερω ενα μαγαζι που πουλαει 1000αδες καρτες καθε μηνα, δεν μπορει παντου ετσι θα ειναι.

Ρε αδερφέ θα μας πεις τι έγινε με τη μαγαζαρα το jmc για το οποίο εσταζες 🍯

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μα γιατι αφου ο movie ελεγε οτι ειναι μαγαζαρα και δεν προκειται να βαρεσει πιστολι ,ουτε εκλεβε!

Και ηταν και δεικτης τιμων πανευρωπαικα! 

 

 

Spoiler

Ολα ισχυουν μεχρι αποδειξεως του αντιθετου.
Εφοσον ειχα κανει τοσες αγορες και δεν αντιμετοπισα ποτε προβλημα(το ιδιο και πολλοι εδω μεσα) απλα περιεγραφα την εμπειρια μου.
Αν τωρα εγινε κατι στη πορεια δεν μπορω να το ξερω, μολις το εμαθα βασικα.

 

3 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Ρε αδερφέ θα μας πεις τι έγινε με τη μαγαζαρα το jmc για το οποίο εσταζες 🍯

Οσο με εξυπηρετουσε και εκανα τη δουλεια μου χωρις κανενα θεμα ενω παραλληλα εξοικονομουσα χρηματα απο τις αγορες μου(κοντα στα 1000€) ηταν μια χαρα μαγαζι.
Δεν ξερω τι εγινε ,μολις το εμαθα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μα γιατι αφου ο movie ελεγε οτι ειναι μαγαζαρα και δεν προκειται να βαρεσει πιστολι ,ουτε εκλεβε!

Και ηταν και δεικτης τιμων πανευρωπαικα! 

 

 

Spoiler

Είπες βαριές κουβέντες συμφορουμιτη .. δεν έκλεβε ο άνθρωπος, απλά οι άλλοι του δίναν τα λεφτά τους και ξέχναγε να στείλει σε μερικούς τις παραγγελίες … :P

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

image.png.e83fdfd9ca2ecb1963f1aa2fbb661180.png

Εγω παντως οταν γραφω θελω να πιανω καλα την επιφανεια που γραφω αλλιως δεν μπορω να γραψω καλα :P :lol:

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φταίει το 16pin power design τελικά.

Στο video αναφέρει ότι διέρχεται πολύ ρεύμα από ελάχιστη επιφάνεια και από τα χιλιάδες adaptors που πούλησαν έχουν 3 failed και ήταν όλα WaterCooled. Ο λόγος είναι ότι με την υδρόψυξη καταργείται η ροή του αέρα που θα είχε από τα fans το 16pin και η θερμοκρασία στα pins ανεβαίνει στους 100°C.

Transcript: "If you have air cooled card this will typically run at about 50 to 60° celcius depending on your card configuration air flow. If you run a water cooled card, exact same card you just transform into water cooling, it will probably increase to about 90 to 100° C."

Λογικά ίδιο πρόβλημα είναι τα καμένα 16pin στο PSU, αφού δεν έχουν απαραίτητα ανεμιστήρα να δροσίζει με αέρα την modular έξοδο. (Ενδέχεται τα 3x8pin που δίνουν με τις κάρτες να είναι καλύτερα από την PSU άποψη, 1 point of failure, αντί για 2).

Επεξ/σία από aki
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έστειλα στο support εχθές και μου απάντησαν...

"Thank you for your interest in the PC Game Pass GeForce Reward. As noted in our disclaimer this reward was limited in quantity. Due to high demand, we've reached our capacity for the 3-Month PC Game Pass Promotion."

Τώρα που κοίταξα το έκανε και εμένα popup στο application το link ήταν κάτω αλλά μετά απο μερικές προσπάθειες μου βγήκε! thnks!

 

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Arkin said:

Τα τραβαει πως να το κανουμε

0e9fa080-23e5-11ef-af4d-8dad44b09ce4.jpg

Σαν να βλέπω τίτλο σε άρθρο:  Οι PuAδες (της ψευτιάς μπίζνα) τον μισούν ! 😋 

( η απόδειξη ότι status, frame, money πιο θελκτικα ατού )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, fotaras76 said:

Δεν έχουν όλοι (ή και δε δίνουν κάποιοι άλλοι) 500+ ευρώ για gpu, βγείτε μερικοί από τον μικρόκοσμο σας.

 

Τι σχεση σχεση εχει αυτο που λες?😵‍💫 Ποιον μικροκοσμο? Και για 100 και για 200 και για 500 ευρω, αν καποιος θελει να κανει παζαρια, κανει. 

Αν καποιος δεχεται να κοψει, κοβει.

Απλα ευγενικα και  αν τα βρουν τα βρηκανε...

Εγω πχ δεν κανω ποτε παζαρια. Αν μου κανει η τιμη αγοραζω. Αν δεν μου κανει παω αλλου. 

Επισης δεν καθομαι να συζητησω για παζαρια που μπορει να μου κανουν, αν καποιος μου κανει αλλη προσφορα, παντα ευγενικα με ενα ευχαριστω τελειωνει η κουβεντα. ( απο την αλλη συνηθως πουλαω πολυυυ φθηνα οποτε δεν μου κανουν παζαρια 🥴)

Τελοσπαντων, δεν εχει νοημα η κουβεντα αυτη, ο καθενας μιλαει με βαση τις  προσωπικες του εμπειριες. Αν σ αρεσει αγοραζεις. Αν δεχεσαι την τιμη πουλας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...