Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, Arkin είπε

Η nvidia δινει 3 μηνες δωρεαν game pass για οσους εχουν nvidia καρτα απο 1000 series και πανω. Στο nvidia app πατε αριστερα στο redeem και θα σας το εμφανισει. Ειναι για νεους χρηστες στην υπηρεσια. Με εδωσε κωδικο εμενα αλλα δεν μπορω να το ενεργοποιησω μιας και ειχα game pass παλιοτερα. 

Screenshot-2.png

Εμένα το πήρε κανονικά! Δοκίμασε ξανά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρασα νέους drivers που είχα να τους αλλάξω από το Δεκέμβρη και το μετάνιωσα.

Όποτε ανοίγω το performance overlay, όλα τα metrics εκτός των fps και latency είναι κολλημένα και προκαλεί ακραία κακό frame pacing/stutter όσο το έχω ανοιχτό.

Καμιά ιδέα? Ή πάω κατευθείαν για ddu? (Βαριέμαι να ξανά περάσω ρυθμίσεις στο control panel)

Edit: είναι στα known issues, οπότε δεν έχει νόημα να δοκιμάσω κάτι, touch luck... ;(

Επεξ/σία από just getting started
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just getting started είπε

Πέρασα νέους drivers που είχα να τους αλλάξω από το Δεκέμβρη και το μετάνιωσα.

Όποτε ανοίγω το performance overlay, όλα τα metrics εκτός των fps και latency είναι κολλημένα και προκαλεί ακραία κακό frame pacing/stutter όσο το έχω ανοιχτό.

Καμιά ιδέα? Ή πάω κατευθείαν για ddu? (Βαριέμαι να ξανά περάσω ρυθμίσεις στο control panel)

Edit: είναι στα known issues, οπότε δεν έχει νόημα να δοκιμάσω κάτι, touch luck... ;(

Δεν είμαι γνώστης και φανατικός gamer, αλλά δοκίμασε να ανοίξεις το overlay όταν αρχίσεις το παιχνίδι σου. Δηλαδή ή κάρτα να έχει αρχίσει να δουλεύει σε 3D.  Εμένα έτσι δουλεύει πάντα. Μερικές φορές αν το ανοίξω πρίν αρχίσω το παιχνίδι, μερικές μετρήσεις δεν δουλεύουν πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

''Nvidia's desktop GPU dominance grows to 88% as market returns to normal. AMD falls back to last year's 12 percent, Intel nearly disappears from the map''.......

https://www.techspot.com/news/103293-nvidia-desktop-gpu-market-dominance-grows-88-sector.html

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, kostiger said:

''Nvidia's desktop GPU dominance grows to 88% as market returns to normal. AMD falls back to last year's 12 percent, Intel nearly disappears from the map''.......

https://www.techspot.com/news/103293-nvidia-desktop-gpu-market-dominance-grows-88-sector.html

Αναμενόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ρε παιδια τι 12% η ΑΜD...
Στη Γερμανια ξερω ενα μαγαζι που πουλαει 1000αδες καρτες καθε μηνα, δεν μπορει παντου ετσι θα ειναι.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Oχι ρε παιδια τι 12% η ΑΜD...
Στη Γερμανια ξερω ενα μαγαζι που πουλαει 1000αδες καρτες καθε μηνα, δεν μπορει παντου ετσι θα ειναι.

Με εντελώς χαλαρή διάθεση...

Ρε μαν, του άλλου που έγραφε κάτι τέτοια του κάηκε το καλώδιο τροφοδοσίας, παραλίγο να πάρει τη gpu στο χέρι. Εσένα, σου κλείσανε το μαγαζί.

Μυαλό δεν βάζετε? Μην γράφετε τέτοια πράματα για την ΑΜΔ, η κατάρα της θειας δεν έχει γιατρειά.

  • Haha 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Πέτρος said:

Με εντελώς χαλαρή διάθεση...

Ρε μαν, του άλλου που έγραφε κάτι τέτοια του κάηκε το καλώδιο τροφοδοσίας, παραλίγο να πάρει τη gpu στο χέρι. Εσένα, σου κλείσανε το μαγαζί.

Μυαλό δεν βάζετε? Μην γράφετε τέτοια πράματα για την ΑΜΔ, η κατάρα της θειας δεν έχει γιατρειά.

Όχι ρε συ, δεν το κλείσανε το jmc, απογραφή κάνουν.... 😆

Εγώ ευτυχώς τα πήρα πίσω τα λεφτά μου, μετάνιωσα την ώρα κ στιγμή που πήγα κ έκανα παραγγελία από εκεί..

Επεξ/σία από xartemporas
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Όχι ρε συ, δεν το κλείσανε το jmc, απογραφή κάνουν.... 😆

Εγώ ευτυχώς τα πήρα πίσω τα λεφτά μου, μετάνιωσα την ώρα κ στιγμή που πήγα κ έκανα παραγγελία από εκεί..

Spoiler

Μα γιατι αφου ο movie ελεγε οτι ειναι μαγαζαρα και δεν προκειται να βαρεσει πιστολι ,ουτε εκλεβε!

Και ηταν και δεικτης τιμων πανευρωπαικα! 

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Haha 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...