Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

 

Η κάρτα  είναι μια χαρά την έβαλα με τον αντάπτορα που είχε μέσα και ως τώρα δείχνει να δουλεύει κανονικά …

IMG_2417.jpeg.b654345158d9a1bf7ced1aa66800efae.jpegIMG_2420.jpeg.cef6824e0e47e9962b79a0868b4cf556.jpeg

Ευτυχώς που είναι οκ η καρτα!

Στείλε ένα mail και φωτό του καλωδίου στην bquiet. 

Εφόσον είχες κουμπώσει σωστά και στις δύο άκρες ήταν καθαρά ατυχία η προβληματικο καλώδιο,(αστοχία)άσχετα εάν είναι το μαμά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2293

  • Arkin

    1880

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό όπως και να έχει και από ότι είπες ήταν καλά κουμπωμενο.. Τον ίδιο κονεκτορα θα έχουν και οι 5000?

Επίσης αν δεν κάνω λάθος από bequiet καλώδιο το ίδιο έπαθες και εσυ @chrisde ;

@Tambas91 άσε το χταπόδι για να είσαι σίγουρος.

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μυρίζομαι μάπα καλώδιο του PSU. Έχεις την 600W έκδοση ?

Νομίζω 450 είναι αλλά εγώ τη δουλεύω πάντα με pl 80% δηλαδή κάπου 360 με 380 watt δούλευε σε max φορτίο 

το καλώδιο ήταν κουμπωμένο τέρμα και διπλό τσεκαρισμένο απ όταν είχαν βγει φήμες ότι συμβαίνει αυτό… επίσης το tower δε το κουνάω σχεδόν ποτε γιατί είναι 300 κιλά πως είναι δυνατόν να συμβεί αυτό σχεδόν ένα χρόνο που έχω το psu? Τα πιο βαριά παιχνίδια που έπαιζα ήταν kcd και subnautica δηλαδή η κάρτα με το ζόρι δούλευε στο 60-70 %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό όπως και να έχει και από ότι είπες ήταν καλά κουμπωμενο.. Τον ίδιο κοννεκτορα θα έχουν και οι 5000?

Επίσης αν δεν κάνω λάθος από bequiet καλώδιο το ίδιο έπαθες και εσυ @chrisde ;

@Tambas91 άσε το χταπόδι για να είσαι σίγουρος.

Antec, μαμά εννοείται, αλλά εμένα δεν έχει κάτι εμφανισιακά, δεν έχει καεί, απλά κάνει τα κουλά που ανέφερα πριν, προφανώς κάποια επαφή χάνεται (με τον καιρό, τι διάολο γλυστράει; - πραγματικά δεν μπορώ να το κατανοήσω πλήρως)

Πραγματικά δεν μου πήγε καν το μυαλό ότι θα το πάθαινε ο φίλος από την πλευρά του τροφοδοτικού, fuck... Σωστά λένε τα παιδιά δεν φταίει η κάρτα, καθαρά θέμα/πρόβλημα psu. Αθώος ο πέτσινος λόγω ελλιπών αποδεικτικών στοιχείων παρακαλώ. Tambas άμα θες αλλάζουμε κάρτες για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο, μια ζωή την έχουμε κρίμα να περνάμε στο άγχος, σκέψου το.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chrisde είπε

Tambas άμα θες αλλάζουμε κάρτες για να χεις το κεφάλι σου ήσυχο, μια ζωή την έχουμε κρίμα να περνάμε στο άγχος, σκέψου το.:P

Αφού ο άνθρωπος το λέει ότι δεν θέλει το κ.λόβυσμα...τη δική μου να πάρει, με τα αντρίκια τα 8πινα απάνω.

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντένη Μαρκορά - Χριστέ μου! τι ντεκαντάνς!

23 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Αφού ο άνθρωπος το λέει ότι δεν θέλει το κ.λόβυσμα...τη δική μου να πάρει, με τα αντρίκια τα 8πινα απάνω.

Ακόμα amd έχεις εσύ, με αυτά τα πανάρχαια τα 8πινά πως τα λένε; Χριστέ μου, τι ντακαντάνς... Για τελευταία φορά, εσύ θα πάρεις την κάρτα του Ακοινώνητου, τέλος.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τροφοδοτικο θελει μια 4070S μικρη με δυο ανεμιστηρες;

Την σηκωνει το RM750X 2021 edition?

Τα υπολοιπα ειναι MAG Z790 32GB 6400 DDR5 14700k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Τι τροφοδοτικο θελει μια 4070S μικρη με δυο ανεμιστηρες;

Την σηκωνει το RM750X 2021 edition?

Από watt την σηκώνει αλλά θέλει psu με 16-pin 12VHPWR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fotaras76 είπε

Από watt την σηκώνει αλλά θέλει psu με 16-pin 12VHPWR

Καλωδιο θελω θα παρω.

https://www.skroutz.gr/s/40475179/Corsair-Premium-Individually-Sleeved-12-4pin-PCIe-Gen-5-12VHPWR-600W-Type-4-Mayro-CP-8920331.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tambas91 είπε

Νομίζω 450 είναι αλλά εγώ τη δουλεύω πάντα με pl 80% δηλαδή κάπου 360 με 380 watt δούλευε σε max φορτίο 

το καλώδιο ήταν κουμπωμένο τέρμα και διπλό τσεκαρισμένο απ όταν είχαν βγει φήμες ότι συμβαίνει αυτό… επίσης το tower δε το κουνάω σχεδόν ποτε γιατί είναι 300 κιλά πως είναι δυνατόν να συμβεί αυτό σχεδόν ένα χρόνο που έχω το psu? Τα πιο βαριά παιχνίδια που έπαιζα ήταν kcd και subnautica δηλαδή η κάρτα με το ζόρι δούλευε στο 60-70 %

στη φωτο που εναβασες 600watt λεει ο κονεκτορας ρε.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τσεκαρε στην ιστοσελίδα της Corsair αν καλύπτει το τροφοδοτικό που έχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

στη φωτο που εναβασες 600watt λεει ο κονεκτορας ρε.

Όλα τα καλώδια αυτά 600W γράφουν το θέμα είναι ποιο bios έχει η κάρτα, αν είναι με τα 450W ή τα 600W αλλά έτσι κι αλλιώς λέει την δούλευε με power limit οπότε εγώ λέω μούφα ποιότητας καλώδιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Tambas91 είπε

ευχαριστώ Χρηστάρα!

Όχι γενικά είχα καιρό να πειράξω το pc από τότε που άλλαξα τις μνήμες… 

λοιπον έκανα πάλι format τα διέγραψα όλα χωρίς την κάρτα πάνω, το pc δούλεψε απροβλημάτιστα και λέω κάτσε να ξεκούμπωσω το καλώδιο τις gpu και να το βάλω πάλι και βλέπω αυτό 

IMG_2414.jpeg.afb0bf054989dfbf9d1f664246da8de3.jpeg

… δε ξέρω αν φαίνεται καλα αλλά μου μοιάζει ταλαιπωρημένο και για να πω την αλήθεια δε θυμάμαι να ήταν έτσι .. γενικά φοβαμαι να το βάλω έτσι … και για να σας προλάβω ήταν καλα κουμπωμένο….

Άλλαξε psu.... Στο ξεβρακωσε το καλωδιο και από τις δύο πλευρές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Όλα τα καλώδια αυτά 600W γράφουν το θέμα είναι ποιο bios έχει η κάρτα, αν είναι με τα 450W ή τα 600W αλλά έτσι κι αλλιώς λέει την δούλευε με power limit οπότε εγώ λέω μούφα ποιότητας καλώδιο.

To power limit δεν σταματάει τα spikes ομως. Προσπάθησα να δουλέψω rtx 3080 με pl 200 watt σε 550w psu (με την cpu κλειδωμένη στα 60w) και δεν πήγε πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...