Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.computerbase.de/2024-03/dragons-dogma-2-horizon-forbidden-west-cpu-benchmark/
The GeForce RTX 4090 is used as the graphics card in the benchmarks. At the same time, the resolution is reduced to 1,280 × 720 and DLSS “Ultra Performance” is also added in order to take the GPU out of the game as much as possible.


Final words

Both Dragon's Dogma 2 and Horizon Forbidden West have a large open world, but the games couldn't be further apart in terms of appearance and performance. While Horizon Forbidden West has become nothing less than a graphical smash, Dragon's Dogma 2 looks like a title from the last decade. In places it can be quite chic, but overall there is a stark contrast.

Μια και μιλούσαμε για αυτά τα 2 games προχθές..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Westbaum είπε

https://www.computerbase.de/2024-03/dragons-dogma-2-horizon-forbidden-west-cpu-benchmark/
The GeForce RTX 4090 is used as the graphics card in the benchmarks. At the same time, the resolution is reduced to 1,280 × 720 and DLSS “Ultra Performance” is also added in order to take the GPU out of the game as much as possible.


Final words

Both Dragon's Dogma 2 and Horizon Forbidden West have a large open world, but the games couldn't be further apart in terms of appearance and performance. While Horizon Forbidden West has become nothing less than a graphical smash, Dragon's Dogma 2 looks like a title from the last decade. In places it can be quite chic, but overall there is a stark contrast.

Μια και μιλούσαμε για αυτά τα 2 games προχθές..

 

Οκ το περίμενα ότι 14900/7800χ3δ και 7950χ3δ θα ήταν τα τοπ cpu αλλά η έκπληξη στα παραπάνω είναι ο 5800χ3δ ο οποίος σπρώχνει ακόμα.

1 ώρα πριν, Westbaum είπε

Έτρεξα το Callisto Protocol,όλα max,4k,RT no upscalling και τα patches βελτίωσαν την perf +25% κοιτώντας βίντεο yt πριν 1 χρόνο που είναι στα ~65-68fps.Nice
IMG-1741.jpg

Να γιατί με τους άχρηστους.

https://www.dsogaming.com/news/krafton-has-removed-denuvo-from-the-callisto-protocol/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Για 4Κ ειδικά, ακόμα και 4090 να έχεις ο 5800X3D είναι τζετ ακόμα. Για πιο κάτω και για competitive πας σε καλύτερο αν θες.

Καλά εννοείται.Σε 3840χ1600p uw που τον έχω στου μικρού το σύστημα πάει σφαίρα .Και με την 4090 πήγαινε μια χαρά αλλά ακόμα καλύτερα με την 7900

Για μένα εννοείται ο τοπ για gaming είναι ο 7800χ3δ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Στον @pirmen56πες τα που νομίζει ακόμα ότι η Intel έχει το game performance crown :P

Κοίτα οι 12 αλλά περισσότερο οι 13/14 εάν τους σενιαρεις με uv/oc k rams σεταρισμα τότε διαπρέπουν σε σε low k avg .Εάν τους αφήσεις στοκ με απλά ένα xmp τότε ναι εκεί χάνουν από τους 3δ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Στον @pirmen56πες τα που νομίζει ακόμα ότι η Intel έχει το game performance crown :P

Ρε psycho εγώ νόμιζα είσαι από τους πιο δεξιούς εδώ μέσα … μη μου χαλάς την εικόνα που έχω φτιάξει …

  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ενημέρωση στο w10 store για το nvidia control panel.

Κάνει ενημέρωση και τον driver? Να το αποφύγω μην γίνει καμιά πατάτα και να κάνω χειροκίνητα driver update από το GeForce experience?

Ή είναι ξεχωριστή ενημέρωση η εφαρμογή του panel από τον driver?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, just getting started είπε

Μου ήρθε ενημέρωση στο w10 store για το nvidia control panel.

Κάνει ενημέρωση και τον driver? Να το αποφύγω μην γίνει καμιά πατάτα και να κάνω χειροκίνητα driver update από το GeForce experience?

Ή είναι ξεχωριστή ενημέρωση η εφαρμογή του panel από τον driver?

Είναι μόνο το control panel. Αυτό απαιτείται από τα windows για να έχεις DCH driver, όπου κάθε user interface (μόνο, όχι ο driver) πρέπει να έρχεται μέσα από το store.

What Is a DCH Driver & How Does It Differ from a Standard Driver? - MiniTool

Αναφορά σε κείμενο

Any user interface (UI) components associated with a universal driver must be packaged as a hardware support app (HSA) or preinstalled on the OEM device. A HAS is an optional device-specific app that is paired with a driver. The app can be a UWP or desktop bridge app. You have to distribute and update a HAS via the Microsoft Store.

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, xartemporas είπε

 

Καλό μου φαίνεται... Βρήκε και την ενσωματωμένη χωρίς να έχω κάποιον driver.

image.png.3f307353a2ea1f2db4349de6b403f1a1.png

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...