Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, kkatzos είπε

Μέχρι και το FSR 2.2 που το έβαλαν με το patch δείχνει πολύ καλό τώρα.

Αλλά ... έλεος ρε Rockstar. Αν πας να αλλάξεις upscaler/TAA ενώ είσαι μέσα στο παιχνίδι κρασάρει. Κάθε φορά 🤣

4-5 φορες αλλαξα απο ΤΑΑ σε DLSS για να συγκρινω δεν ειχα καποιο crash fsr δεν εβαλα ομως εκει λογικα θα ειναι το θεμα με το crash. 

 

4 ώρες πριν, akoinonitos είπε

εδω δεν μπορουν να βαλουν ενα preset να βαζει τα settings στο ultra, πρεπει να καθεσαι  να τα βαζεις ενα ενα με το χερι

Ναι το ultra preset που εχουν εχει καποια high και στα unlocked settings θελει με το χερακι καποια ανεβασμα. Ενταξει μισο λεπτο δουλεια ειναι αλλα παιζει να ειναι το μονο παιχνιδι που βαζεις max στο preset και δεν ειναι μπαινουν ολα max. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

4-5 φορες αλλαξα απο ΤΑΑ σε DLSS για να συγκρινω δεν ειχα καποιο crash fsr δεν εβαλα ομως εκει λογικα θα ειναι το θεμα με το crash. 

 

Ναι το ultra preset που εχουν εχει καποια high και στα unlocked settings θελει με το χερακι καποια ανεβασμα. Ενταξει μισο λεπτο δουλεια ειναι αλλα παιζει να ειναι το μονο παιχνιδι που βαζεις max στο preset και δεν ειναι μπαινουν ολα max. 

Βασικα σε εμενα δεν δουλευει καθολου το slider που εχει ,το βαζω τερμα και μενουν  στο low ,δεν ξερω αν το εφταιξαν στο χθεσινο update 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Tambas91 είπε

καλά ναι γούστα είναι αυτά... εμένα με τρελαίνει το lore του συγκεκριμένου γι αυτό κατάφερα να το παίξω ολόκληρο το προηγούμενο, αλλα είναι τέρμα ubisoftιλα και κάπου χάνεται η ωραία ιστορία σε αυτόν τον κακό σχεδιασμό...

έχοντας πιάσει το προηγούμενο σχετικά πρόσφατα με πιάνει κρύος ιδρώτας να το παίξω, ενώ άμα είχε την ωραία ιστορία τον linear παιχνιδιών που φτιάχνει η sony θα το έπαιρνα τώρα με κλειστά ματια

Άμα κάνεις τα main quest μόνο δεν γίνεται linear; Σε φοβίζει το Open world κομμάτι δηλαδή; Αν δεν ανεβάσεις την δυσκολία πολύ δεν χρειάζεται καν grinding.

Είναι αρκετά βελτιωμένο στο gameplay κομμάτι σε σχέση με το 1ο, σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ότι είναι το ίδιο. Το πρόβλημα ήταν το στόρυ του που εμένα μου φάνηκε πολύ μέτριο σε σχέση με το 1ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, xartemporas said:

Aυτή είναι η 12αρα... Αθλια τιμή

Παίρνεις μια 4070 super στα 550~ και καθάρισες

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jts είπε

Άμα κάνεις τα main quest μόνο δεν γίνεται linear; Σε φοβίζει το Open world κομμάτι δηλαδή; Αν δεν ανεβάσεις την δυσκολία πολύ δεν χρειάζεται καν grinding.

Είναι αρκετά βελτιωμένο στο gameplay κομμάτι σε σχέση με το 1ο, σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα ότι είναι το ίδιο. Το πρόβλημα ήταν το στόρυ του που εμένα μου φάνηκε πολύ μέτριο σε σχέση με το 1ο.

γενικά τα open world μου αρέσουν, το game το έπαιξα στο δεύτερο δυσκολότερο επίπεδο..

τώρα αν το πας ευθεία το main νομίζω κάπως σώζεται απλά εγώ θέλοντας να εξερευνήσω όσο το δυνατόν περισσότερο γίνετε και να δω όλες τις στοές με τον αρχαίο κόσμο κτλπ το έκανα σχεδόν 100% πράγμα που με κούρασε...

πάντως η sony νομίζω αν διαπρέπει σε κάτι είναι οι ωραίες ιστορίες που αφηγείται..  αυτά τα open world είναι πιο τριτοδεύτερα (horizon,days gone)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Tambas91 είπε

γενικά τα open world μου αρέσουν, το game το έπαιξα στο δεύτερο δυσκολότερο επίπεδο..

τώρα αν το πας ευθεία το main νομίζω κάπως σώζεται απλά εγώ θέλοντας να εξερευνήσω όσο το δυνατόν περισσότερο γίνετε και να δω όλες τις στοές με τον αρχαίο κόσμο κτλπ το έκανα σχεδόν 100% πράγμα που με κούρασε...

πάντως η sony νομίζω αν διαπρέπει σε κάτι είναι οι ωραίες ιστορίες που αφηγείται..  αυτά τα open world είναι πιο τριτοδεύτερα (horizon,days gone)

Καλά αν θες 100% ισχύει ότι θέλει πολύ λιώσιμο και θα σε κουράσει. Γενικά πιστεύω ότι αν η εκτέλεση ήταν τύπου God of War, κυρίως η ατμόσφαιρα και το character design για μένα, όχι τόσο το linear κομμάτι, τότε θα μπορούσα να το βάλω και τοπ 3 στα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει. Γιατί η γενική ιδέα του στόρυ στο horizon θεωρώ έχει πολύ ενδιαφέρον ως sci-fi ιστορία και νομίζω είναι αρκετά πρωτότυπη.

Επεξ/σία από Jts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Jts είπε

Γενικά πιστεύω ότι αν η εκτέλεση ήταν τύπου God of War

Συμφωνώ 100%… το Gow που είναι semi open world που δίνει έμφαση στην ιστορία με διαλείμματα να γυρίσεις τον κόσμο του, ενώ το Hzd το ακριβώς αντίθετο βάζοντας σε σε ένα τριπάκι να μαζεύεις ξύλα πέτρες και να ελευθερώνεις φυλάκια με λίγη ιστορία στο ενδιάμεσο … 

αν τουλάχιστον είχε κάτι το ιδιαίτερο να βρεις όπως unique items κτλπ όπως τα elder scrolls και τα fallout θα μου άρεσε … τώρα μιλάμε είναι λες και παίζω assassin creed με robots …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Aυτή είναι η 12αρα... Αθλια τιμή

Παίρνεις μια 4070 super στα 550~ και καθάρισες

Παιδιά όταν μιλάμε για τιμές καρτών γραφικών, να μιλάμε πιο γενικά στο τι παίζει από τιμές καταστημάτων.

Το ότι ένα κατάστημα στο bestprice έχει γενικά χαμηλές τιμές, δεν σημαίνει ούτε ότι όλοι αγοράζουν από αυτό, ούτε ότι και τα υπόλοιπα καταστήματα σε τιμές είναι πάνω κάτω στα ίδια.

Στο Skroutz πχ οι 4070 super ξεκινάνε από τα 630-650 δηλαδή κοντά 100ευρώ πάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...