Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Δείχνει πολύ καλό port, η Nixxes είναι σοβαρή εταιρεία όχι σαν τους άμπαλους της Iron Galaxy.

Εχει παρει και το κολαι τωρα ενταξει. Μετα τα tomb raider αλλα και τα spiderman ξερει τη δουλεια της αψογα για αυτο και η sony την εμπιστευετε 100%. Θυμασαι πως ειχε βγει το πρωτο horizon ενα μαυρο χαλι. Μετα απο 9 patch ηταν ανεκτο και μετα το επιασε η nixxes εβαλε dlss κτλ και το εφτιαξε οσο δεν παει με ακομα 1-2 Patches. Σοβαρο studio για porting ελπιζουμε η sony να τα δινει ολα εκει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

Δυνατά φαίνονται τα textures. Τολμώ να πω επιπέδου Avatar και TLOU, ή έστω πολύ κοντά σε αυτά.

Το χτυπαμε στο 40αρι λες που παιζει σημερα να το παιξουμε αυριο με το καλο η να περιμενουμε 4-5 να κανει κανα drop στο 30αρι να δουμε και τα οποια issues? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το χτυπαμε στο 40αρι λες που παιζει σημερα να το παιξουμε αυριο με το καλο η να περιμενουμε 4-5 να κανει κανα drop στο 30αρι να δουμε και τα οποια issues? 

Εγώ θα περιμένω (μάλλον :P) γιατί έχω μαζέψει αρκετά games που πρέπει να τερματίσω.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εγώ θα περιμένω (μάλλον :P) γιατί έχω μαζέψει αρκετά games που πρέπει να τερματίσω.

Βρε αστα αυτα εγω θελω να τερματισω 800 παιχνιδια και ολο αγοραζω νεα. Αφου την ξερεις τη δουλεια. Θα περιμενω καμια βδομαδα το πολυ και θα το χτυπησω αν δεν αντεξω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Δυνατά φαίνονται τα textures. Τολμώ να πω επιπέδου Avatar και TLOU, ή έστω πολύ κοντά σε αυτά.

καλά σαγόνια θα ρίχνει ειδικά στα oled με HDR σε αυτά είναι μανούλα η sony, το θέμα είναι ότι είναι το ίδιο παιχνίδι με άλλο όνομα...  κρίμα να μη το έχουν κάνει linear σα το tlou

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

καλά σαγόνια θα ρίχνει ειδικά στα oled με HDR σε αυτά είναι μανούλα η sony, το θέμα είναι ότι είναι το ίδιο παιχνίδι με άλλο όνομα...  κρίμα να μη το έχουν κάνει linear σα το tlou

ναι όντως, αλλά είναι ανάλογα τον άνθρωπο. Εγώ αυτό το lore και το battle system το γουστάρω άπειρα. Μόνο και μόνο που θα έχει νέα τέρατα και νέο κόσμο για εξερεύνηση μου φτάνει. Βέβαια για 40αρι που έχει τώρα δεν ξέρω, λογικά θα έχει και πολύ ubisoft-ιλα. Όταν πάει στο 30αρι το έχω πάρει.

Βλέπω έχει Dynamic Res με DLSS. Όταν δηλαδή είσαι πάνω από 60 θα τρέχει native (DLAA δηλαδή) και αν πάει να πέσει κάτω από 60 θα βάζει DLSS με όποιο mode είναι απαραίτητο (quality, balanced, κτλ). Noicceeee

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

ναι όντως, αλλά είναι ανάλογα τον άνθρωπο. Εγώ αυτό το lore και το battle system το γουστάρω άπειρα. Μόνο και μόνο που θα έχει νέα τέρατα και νέο κόσμο για εξερεύνηση μου φτάνει. Βέβαια για 40αρι που έχει τώρα δεν ξέρω, λογικά θα έχει και πολύ ubisoft-ιλα. Όταν πάει στο 30αρι το έχω πάρει.

καλά ναι γούστα είναι αυτά... εμένα με τρελαίνει το lore του συγκεκριμένου γι αυτό κατάφερα να το παίξω ολόκληρο το προηγούμενο, αλλα είναι τέρμα ubisoftιλα και κάπου χάνεται η ωραία ιστορία σε αυτόν τον κακό σχεδιασμό...

έχοντας πιάσει το προηγούμενο σχετικά πρόσφατα με πιάνει κρύος ιδρώτας να το παίξω, ενώ άμα είχε την ωραία ιστορία τον linear παιχνιδιών που φτιάχνει η sony θα το έπαιρνα τώρα με κλειστά ματια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PS5 το παράτησα, θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία τώρα στο PC μιας και δεν υπάρχει και κάτι άλλο αυτό το διάστημα..Το Alone in the Dark μας λάμησε με το stuttering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παλεύεται ο Alex του DF.

Δεν μου κάνει εντύπωση γιατι το DF με το ζόρι ασχολείται τα τελευταία χρόνια με PC hardware γενικότερα.

Επειδή ασχολούνται περισσότερο με τις κονσόλες πλέον, το περνάνε αυτό και σε PC μεριά, όπως αυτές οι περίεργες αναλύσεις που βάζει ο άλλος. Τι 1800p ρε Alex, έλεος.Του έχει κολλήσει το dynamic resolution των κονσολών.

Next up, let's talk about graphics cards with 8GB of VRAM - a setup that hobbled many recent PS5 to PC ports on launch. At 1440p, both the RTX 2070 Super and RTX 3070 had no issues with frame-rate drops due to VRAM running out. I also tried bumping up the resolution to 1800p with the RTX 3070 and found that after a cutscene, during a cutscene, or after fast traveling, I could see big frame-rate drops and swings as VRAM was overfilled and the game started paging to system memory. 

Μύρισε τα νύχια σου πόσο κατανάλωση VRAM έχουν αυτές οι κάρτες ή κάθησε δές όλο το video για να δεις σε ποιο σημείο ο άλλος αναφέρει για κατανάλωση κοντά στα 7.5 με 8gb.

Βλέπεις πχ τα video του Daniel Own που ασχολείται για χαβαλέ και είναι spot on στο κομμάτι του performance.

Μια από τα ίδια και σε hardware unboxed, techpowerup ή και Oc3d, βλέπεις πολύ καλύτερα τα περί απόδοσης, Vram κατανάλωσης, απόδοσης καρτών κλπ.

Αυτούς πάλι περιμένουμε για να δούμε πως αποδίδει το παιχνιδι στις πρόσφατες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Alex είναι καθαρά για PC analysis πάντως, δεν κάνει ποτέ console analysis. Κατά τα άλλα εγώ μια χαρά τον βρίσκω, λίγο βαρετό στην ομιλία αλλά έχει γνώσεις και τονίζει τα όποια θέματα έχει ένα port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Aυριο στις 5 το απογευμα νμζ εχει launch στο Steam το Horizon,προλαβαινετε...

Το εβαλα τωρα να κατεβαινει αλλα δεν εχω oled  να παιξω μην χε...ω την dell :lol:

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, akoinonitos said:

Το εβαλα τωρα να κατεβαινει αλλα δεν εχω oled  να παιξω μην χε...ω την dell :lol:

Βαλτο στην καταψυξη τοτε μεχρι να σου ερθει...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...