Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Και εχει και direct storage ετσι. 

Και είναι και παιχνιδάρα, όχι tech demo και αηδίες. Ένα το Witcher 3 και ένα το Forwoken

Y.Γ. Δεν με νοιάζει για το Forwoken, απλά το ανέφερα για να ανάψουν λίγο τα αίματα. Ά ρε herald, γήρνα πίσο ή έστο τηλεφόνα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, just_a_dude said:

Εγώ που είμαι ψείρας είδα λιγουλάκι ghosting στα φύλλα που πετούσαν στον αέρα, αλλά γενικά jaw drop. Μακάρι να είναι και καλό game.

RT στο Diablo IV https://videocardz.com/newz/diablo-iv-ray-tracing-patch-coming-march-26-portal-rtx-gets-dlss-3-5

Ε μη ξεχνάς και το σκατοcompression του YouTube 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Arkin said:

Και εχει και direct storage ετσι. 

Διάβασα ένα based σχόλιο νομίζω σε DSOG ή videocardz, πως στο pc δεν δουλεύει όπως ακριβώς νομίζουμε το DirectStorage, η υλοποίηση δεν έχει γίνει 100% σωστά όπως θα έπρεπε με παρόμοια λειτουργία όπως στις κονσολιτσες και φταίνε τα ίδια τα Windows. Βέβαια αυτός είχε και στοιχεία που υποστηρίζουν τον ισχυρισμό. Αν βρω το σχόλιο θα το ανεβάσω εδώ.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεστ δικο μου απο το νεο update του Portal RTX. Δινει ενα 4-5% στο performance και κανει ενα κλικ πιο ομορφο το ray tracing την ποιοτητα του. Ωραια πινελια και τα 6 νεα cubes που εβαλαν επαιξα λιγακι μαζι τους εχουν λεπτομερεια και ειναι πολυ ομορφα. 

Με dlss quality+fg+rr τα παρακατω. Το παιχνιδι σε σημεια ειναι πιο βαρυ και απο alan wake και 2077 και περιμενουμε πως και πως το Half Life 2 RTX

Screenshot-2.png
Screenshot-3.png
Screenshot-4.png
Screenshot-5.png
Screenshot-6.png

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να ξεκινανε games μεσω του nvidia app με τα καινουργια φιλτρα κλπ κλπ ΧΩΡΙΣ να ανοιγει το steam? Τα πιο πολλα παιχνιδια μου ειναι εκτος steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, αποστόλης είπε

Υπαρχει τροπος να ξεκινανε games μεσω του nvidia app με τα καινουργια φιλτρα κλπ κλπ ΧΩΡΙΣ να ανοιγει το steam? Τα πιο πολλα παιχνιδια μου ειναι εκτος steam

Γινεται ναι απο εδω. Πας επανω στο παιχνιδι και σε βγαζει settings η play. Πατας play και ετοιμος.

Screenshot-7.png

 

Στο graphics αν δεν σε βγαζει καποιο παιχνιδι μπορεις να το κανεις add και στο εμφανιζει κανονικα. 

Screenshot-8.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Arkin said:

Γινεται ναι απο εδω. Πας επανω στο παιχνιδι και σε βγαζει settings η play. Πατας play και ετοιμος.

Screenshot-7.png

 

Στο graphics αν δεν σε βγαζει καποιο παιχνιδι μπορεις να το κανεις add και στο εμφανιζει κανονικα. 

Screenshot-8.png

Εκει παω. Στο "settings/play" οταν παταω Play μου τα ξεκιναει μεσω Steam ενω αυτα που θελω να δοκιμασω τα εχω ολα εκτος steam

Επεξ/σία από αποστόλης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, αποστόλης είπε

Εκει παω. Στο "settings/play" οταν παταω Play μου τα ξεκιναει μεσω Steam ενω αυτα που θελω να δοκιμασω τα εχω ολα "locally" 

Κατσε δεν ειναι στο steam το παιχνιδι και πατας να παιξεις αυτο και σου ανοιγει το steam? Αν ναι ειναι πολυ περιεργο αυτο πχ το watchdogs 2 αν πατησω μου ανοιγει το uplay που το εχω αγορασμενο εκει. Δεν στεκει να ανοιγει το steam οταν τρεχεις παιχνιδι που δεν το εχεις αγορασμενο εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Arkin said:

Κατσε δεν ειναι στο steam το παιχνιδι και πατας να παιξεις αυτο και σου ανοιγει το steam? Αν ναι ειναι πολυ περιεργο αυτο πχ το watchdogs 2 αν πατησω μου ανοιγει το uplay που το εχω αγορασμενο εκει. Δεν στεκει να ανοιγει το steam οταν τρεχεις παιχνιδι που δεν το εχεις αγορασμενο εκει. 

Και ομως ετσι γινεται δυστυχως! Εχεις δοκιμασει τα dynamic vibrance/rtx hdr? Λενε τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, αποστόλης είπε

Και ομως ετσι γινεται δυστυχως! Εχεις δοκιμασει τα dynamic vibrance/rtx hdr? Λενε τιποτα?

Ειναι πολυ περιεργο αυτο δεν υπαρχει νοημα δηλαδη γιατι να ανοιγει το steam εφοσον το .exe του παιχνιδιου ειναι απο αλλου. Τα RTX HDR οχι λογο μη HDR monitor το dynamic vibrance κυριως ανεβαζει το gamma και τονιζει την εικονα δεν μου αρεσε προσωπικα. Προτιμω εννοειται το digital vibrance απο το control panel τσιμπατο απο 50% στο 65% και εισαι ετοιμος πολυ πιο ζωντανα χρωματα απλα οχι παραπανω απο 70% γιατι μετα εχουμε αντιθετα αποτελεσματα. 

 

Screenshot_2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, αποστόλης είπε

Και ομως ετσι γινεται δυστυχως! Εχεις δοκιμασει τα dynamic vibrance/rtx hdr? Λενε τιποτα?

το dynamic vibrance μάπα είναι εμενα δε μου αρέσει καθόλου το rtx HDR απ την άλλη κάνει παπάδες... πολύ καλύτερο από το Auto τον windows

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

image.png.6a4a2583274f1878a1c147eb14ca33e1.png


Αυτά τα leaks θα έβαζαν το PS5 PRO>4060ΤΙ σε raster,αλλά τo 2x/3x σε RT από PS5 είναι εντυπωσιακό,και θα του δώσει νέα πνοή σε επερχόμενους ΑΑΑ τίτλους.Αν κρατήσουν την τιμή σε λογικά πλαίσια +$100 πάνω από PS5 θα είναι δελεαστική πρόταση μέχρι να έρθει το PS6 ~2028.

Άντε να δούμε κάνα καινούργιο game με καλό RT implementation να τεστάρει την 4090,να πούμε πως πιάσαν τα λεφτά τόπο πριν την 5090🥹
 

image.png.d320ca0da9672dd814484e9b7de43c54.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι πολύ το +45% απ' το base PS5 αλλά το ''PSSR'' θα είναι καλή φάση πιστεύω. Θα πρέπει να ενεργοποιηθεί και στις κονσόλες το frame generation για να την παλέψουν..SONY-PSSR.jpg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...