Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1851

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

17 minutes ago, just_a_dude said:

11gb το update

νομίζω ότι πέρα από το RR που δεν το πολυκαταλαβαίνεις, έχουν βελτιώσει τα γραφικά - ενώ πριν ήταν εντελώς φανερές οι ακμές των πολυγώνων (όλα ήταν κουτιά βασικά) τώρα έχουν μπει πολλά chamfers παντού (είναι αυτό το smoothing/καμπυλότητα στα σημεία που διπλώνουν τα πολύγωνα, δεν γνωρίζω τον Ελληνικό όρο - λοξότμηση το μεταφράζει το google 😂). Δεν θυμάμαι να υπήρχαν πιο πριν ή ίσως δεν ήταν τόσο τονισμένες (οι λοξοτμήσεις)

Untitled-2.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

[...] νομίζω ότι πέρα από το RR που δεν το πολυκαταλαβαίνεις, έχουν βελτιώσει τα γραφικά - ενώ πριν ήταν εντελώς φανερές οι ακμές των πολυγώνων (όλα ήταν κουτιά βασικά) τώρα έχουν μπει πολλά chamfers παντού [...]

Μπορεί να πρόσθεσαν POM (Parallax Occlusion Mapping) γιατί κάτι είδα ότι χρησιμοποιούν στο HL2 Remix. Καλή φάση.

image.png.f37685e63181fd65f765a4e8bf4d093d.png

Τεράστια βελτίωση στην ποιότητα με το RR, αναρωτιέμαι πως θα είναι στην κίνηση. Θα το τσεκάρω το βράδυ, τους πήρε μόνο ~5 μήνες να βάλουν το RR στο παιχνίδι με το οποίο το έκαναν demo (μαζί με το CP77).

Επεξ/σία από aki
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι ψείρας είδα λιγουλάκι ghosting στα φύλλα που πετούσαν στον αέρα, αλλά γενικά jaw drop. Μακάρι να είναι και καλό game.

RT στο Diablo IV https://videocardz.com/newz/diablo-iv-ray-tracing-patch-coming-march-26-portal-rtx-gets-dlss-3-5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Μπράβο πολύ καλό νέο αν και το έχω πλατιναρει το παιχνίδι ελπίζω το portal prelude rtx που θα πιάσω να πάρει το ίδιο update. 

1 ώρα πριν, this.is.elia είπε

11gb το update

νομίζω ότι πέρα από το RR που δεν το πολυκαταλαβαίνεις, έχουν βελτιώσει τα γραφικά - ενώ πριν ήταν εντελώς φανερές οι ακμές των πολυγώνων (όλα ήταν κουτιά βασικά) τώρα έχουν μπει πολλά chamfers παντού (είναι αυτό το smoothing/καμπυλότητα στα σημεία που διπλώνουν τα πολύγωνα, δεν γνωρίζω τον Ελληνικό όρο - λοξότμηση το μεταφράζει το google 😂). Δεν θυμάμαι να υπήρχαν πιο πριν ή ίσως δεν ήταν τόσο τονισμένες (οι λοξοτμήσεις)

Untitled-2.jpg

 

48 λεπτά πριν, aki είπε

Μπορεί να πρόσθεσαν POM (Parallax Occlusion Mapping) γιατί κάτι είδα ότι χρησιμοποιούν στο HL2 Remix. Καλή φάση.

image.png.f37685e63181fd65f765a4e8bf4d093d.png

Τεράστια βελτίωση στην ποιότητα με το RR, αναρωτιέμαι πως θα είναι στην κίνηση. Θα το τσεκάρω το βράδυ, τους πήρε μόνο ~5 μήνες να βάλουν το RR στο παιχνίδι με το οποίο το έκαναν demo (μαζί με το CP77).

Ωραία πράγματα θα τεσταριστει το βράδυ εκτενώς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πανωλεθρία στο Μιλάνο τα visuals

 

Τech Demo , "Δεν μου αρεσει το Ray Tracing" , δεν εχουν ολα τα games RT, εγω παιζω Raster.
Oλες οι κοκκινες σκεψεις μαζεμενες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τech Demo , "Δεν μου αρεσει το Ray Tracing" , δεν εχουν ολα τα games RT, εγω παιζω Raster.
Oλες οι κοκκινες σκεψεις μαζεμενες. 

Μια χαρά παίζουν και οι κόκκινες. Όταν κυκλοφορήσουν οι RX8000 θα ψάχνεις σπηλιά για να κρυφτείς:P:P

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Μια χαρά παίζουν και οι κόκκινες. Όταν κυκλοφορήσουν οι RX8000 θα ψάχνεις σπηλιά για να κρυφτείς:P:P

Kαλα ας φτασουν με το καλο το RT της 4070Ti μηπως δουμε και κανενα κοκκινο τιτλο με καλυτερο RT αντι για 5% διαφορες με Raster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Πανωλεθρία στο Μιλάνο τα visuals

 

Έχει ατελείωτα κουλά το "trailer".

Πανέμορφα τα αργά, κινηματογραφικά "πλάνα" για RTX ON διαφήμιση, αλλά η θολούρα στο background (ειδικά στο έδαφος και στη χλωρίδα στη μάχη) και το pop-in σε πόσα σημεία έβγαζε μάτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...