Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, xartemporas said:

Nvidia’s RTX 4090 is now more popular than any AMD graphics card

https://www.pcgamesn.com/nvidia/rtx-4090-steam-popularity-vs-amd-graphics-cards

image.jpeg.98b90f8ddf42c85978241a4b3832b155.jpeg


koutsoumbas likes mode on 😍 ❤️🧡💕
f6NNRKr.jpeg

εγω φταιω τωρα; 😆

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1847

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα αφού στο Mindfactory πουλάει αβέρτα ο ανταγωνισμός, που είναι αυτές οι κάρτες? 🤔

 

οι 7800xt πουλάνε σα ζεστά ψωμάκια αλλα οι κάτοχοι τις κρύβουν απ το steam να μη τους τις ματιάσουμε :P 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ειρωνια διαβαζω εδω απο τα πετσινα αγορια που μεχρι χθες δεν γνωριζαν πως μετραει το steam.

Εγκυρη πηγη το steam που μπορει ευκολα να μετρησει την ιδια καρτα 2 και 3 φορες αν εχει αλλαξει χερια.

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Πολυ ειρωνια διαβαζω εδω απο τα πετσινα αγορια που μεχρι χθες δεν γνωριζαν πως μετραει το steam.

Εγκυρη πηγη το steam που μπορει ευκολα να μετρησει την ιδια καρτα 2 και 3 φορες αν εχει αλλαξει χερια.

μα αυτό θα συνέβαινε ακόμη και αν μια AMD άλλαζε χέρια 2-3 φορές Και σε κάθε περίπτωση δεν την μετράει 2-3 φορές ταυτόχρονα στον ίδιο μήνα. Γιατί πες εμένα τώρα μου μετράει την 4070. Αν αύριο την πουλήσω, τον Απρίλη θα την μετρήσει στον επόμενο ιδιοκτήτη αλλά όχι και σε εμένα γιατί τότε θα έχω άλλη κάρτα, όχι την 4070 που είχα πριν. Μια φορά θα φαίνεται η κάρτα στο σύστημα. Είναι μηνιαία τα στοιχεία, όχι συγκεντρωτικά. 

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

μα αυτό θα συνέβαινε ακόμη και αν μια AMD άλλαζε χέρια 2-3 φορές Και σε κάθε περίπτωση δεν την μετράει 2-3 φορές ταυτόχρονα στον ίδιο μήνα. Γιατί πες εμένα τώρα μου μετράει την 4070. Αν αύριο την πουλήσω, τον Απρίλη θα την μετρήσει στον επόμενο ιδιοκτήτη αλλά όχι και σε εμένα γιατί τότε θα έχω άλλη κάρτα, όχι την 4070 που είχα πριν. Μια φορά θα φαίνεται η κάρτα στο σύστημα. Είναι μηνιαία τα στοιχεία, όχι συγκεντρωτικά. 

Τι μετραει το steam μηνιαια? αρα πουλανε ακομα 1060 τα μαγαζια.

θα σε ρωτησει παλι τον αλλο μηνα το steam τι καρτα εχεις? Αρα κατι εχει μαζι μου γτ δεν με εχει ρωτησει ποτε :P

Μαλλον τους nvidia users τους ρωταει καθε μηνα 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβώς επειδή είναι μηνιαία αλλά τυχαία και όχι συγκεντρωτικά υπάρχει πρόβλημα.

Εμένα δεν με ρώτησε ποτέ από τότε που πήρα κάρτα, δεν ξέρει ότι έχω 4070. Νομίζει ότι έχω ακόμα rx 470.

Θεωρητικά αν την είχα πουλήσει και ρωτούσε τον αγοραστή θα είχε στο poll 2 rx 470 και 0 4070 μεταξύ μας, ενώ στην πραγματικότητα είναι 1 και 1.

10 minutes ago, just_a_dude said:

μα αυτό θα συνέβαινε ακόμη και αν μια AMD άλλαζε χέρια 2-3 φορές Και σε κάθε περίπτωση δεν την μετράει 2-3 φορές ταυτόχρονα στον ίδιο μήνα. Γιατί πες εμένα τώρα μου μετράει την 4070. Αν αύριο την πουλήσω, τον Απρίλη θα την μετρήσει στον επόμενο ιδιοκτήτη αλλά όχι και σε εμένα γιατί τότε θα έχω άλλη κάρτα, όχι την 4070 που είχα πριν. Μια φορά θα φαίνεται η κάρτα στο σύστημα. Είναι μηνιαία τα στοιχεία, όχι συγκεντρωτικά. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Τι μετραει το steam μηνιαια? αρα πουλανε ακομα 1060 τα μαγαζια.

θα σε ρωτησει παλι τον αλλο μηνα το steam τι καρτα εχεις? Αρα κατι εχει μαζι μου γτ δεν με εχει ρωτησει ποτε :P

Μαλλον τους nvidia users τους ρωταει καθε μηνα 

μη νομίζεις ότι και εμένα με ρωτάει συνεχώς. τον Φλεβάρη με ρώτησε, αλλά η προηγούμενη φορά ήταν μήνες πριν. Για τις 1060 είναι από μεταχειρησμένα.

Απλά αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα αυτά είναι ενδείξεις, προφανώς δεν ξέρουμε ακριβώς τα sales figures, και εντάξει δεν υπάρχει κάποια συνομοσία να είναι όλα εναντίον της AMD. Σίγουρα η NVIDIA πουλάει παραπάνω συνολικά αλλά αυτό δεν έχει καμιά σημασία στο ποια κάρτα θα διαλέξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Μα ακριβώς επειδή είναι μηνιαία αλλά τυχαία και όχι συγκεντρωτικά υπάρχει πρόβλημα.

Εμένα δεν με ρώτησε ποτέ από τότε που πήρα κάρτα, δεν ξέρει ότι έχω 4070. Νομίζει ότι έχω ακόμα rx 470.

Θεωρητικά αν την είχα πουλήσει και ρωτούσε τον αγοραστή θα είχε στο poll 2 rx 470 και 0 4070 μεταξύ μας, ενώ στην πραγματικότητα είναι 1 και 1.

 

Α γεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Α γεια σου

απλά αυτό που λέω είναι ότι αυτό το γεγονός δεν μας χαλάει την γενικότητα. Γιατί μπορεί να συμβεί και στις 2 μάρκες. Δεν μερολυπτεί υπερ της μιας ή της άλλης.

Στατιστικά είναι, όχι απόλυτα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

απλά αυτό που λέω είναι ότι αυτό το γεγονός δεν μας χαλάει την γενικότητα. Γιατί μπορεί να συμβεί και στις 2 μάρκες. Δεν μερολυπτεί υπερ της μιας ή της άλλης.

Στατιστικά είναι, όχι απόλυτα νούμερα.

Καλα δες ποσοι πουλησαν απλες για να παρουν σουπερ. Και ποσοι πουλησαν 4090 για να μην εχουν χασουρα.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, just getting started είπε

Μα ακριβώς επειδή είναι μηνιαία αλλά τυχαία και όχι συγκεντρωτικά υπάρχει πρόβλημα.

Εμένα δεν με ρώτησε ποτέ από τότε που πήρα κάρτα, δεν ξέρει ότι έχω 4070. Νομίζει ότι έχω ακόμα rx 470.

Θεωρητικά αν την είχα πουλήσει και ρωτούσε τον αγοραστή θα είχε στο poll 2 rx 470 και 0 4070 μεταξύ μας, ενώ στην πραγματικότητα είναι 1 και 1.

δεν θα είχε 2 470 γιατί αν την πουλήσεις τότε στον επόμενο μήνα δεν θα την μετρήσει από εσένα. Πράγματι αν δεν έρθει το survey στον επόμενο αγοραστή τότε στον επόμενο μήνα η 470 δεν θα μετρηθεί ποτέ. Αλλά μιλάμε για μια βάση εκατομμυρίων χρηστών, οπότε ακόμη και όλοι να μην έχουν το survey κάθε μήνα, ακόμη και τότε το μέγεθος του πληθυσμού που λαμβάνει το survey είναι αντιπροσωπευτικό. Ή τουλάχιστον good enough για στατιστικούς λόγους.

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Καλα δες ποσοι πουλησαν απλες για να παρουν σουπερ. Και ποσοι πουλησαν 4090 για να μην εχουν χασουρα.

ε θα φανεί αυτό, απλά επειδή δεν παίρνουν όλοι το survey κάθε μήνα υπάρχει αυτή η καθυστέρηση. Πιστεύω πάντως και η 7800ΧΤ θα εμφανιστεί κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

απλά αυτό που λέω είναι ότι αυτό το γεγονός δεν μας χαλάει την γενικότητα. Γιατί μπορεί να συμβεί και στις 2 μάρκες. Δεν μερολυπτεί υπερ της μιας ή της άλλης.

Στατιστικά είναι, όχι απόλυτα νούμερα.

εδώ πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι συμφωνώ με το φίλο μου τον ακοινώνητο... αν μετράει 2 φορες τις μεταχειρισμένες ποιο τρελάθηκε να αγοράσει δεύτερη φορα AMD :P 

πέρα απ την πλακα όμως και αυτό να συμβαίνει με τα μεταχειρισμένα η 7800xt είναι καινούργια κάρτα, άμα είχε τόση πέραση θα έπρεπε να υπάρχει κάπου όπως υπάρχει η 7900xtx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...