Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίος Γιώργο, με γεια! Μπαμ μπαμ την έφερε, καλό λιώσιμο! Θα πας σε 4Κ ή θα αραξεις με το ultra wide;

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με γειά Αρκιν. Για να δούμε θα μας βγάλει ασπροπρόσωπους η Manli χωρίς υπαρκτό coil whine ξανά ή απλά "έτυχε" στις 3070? 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Ωραίος Γιώργο, με γεια! Μπαμ μπαμ την έφερε, καλό λιώσιμο! Θα πας σε 4Κ ή θα αραξεις με το ultra wide;

 

14 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μεγιά Αρκιν. Για να δούμε θα μας βγάλει ασπροπρόσωπη η Manli χωρίς υπαρκτό coil whine ξανά ή απλά "έτυχε" στις 3070? 

Να είστε καλά παιδιά. Ultrawide all the way αν κάποτε βγάλουν 4Κ UW 100αρι θα πάω προς τα εκεί. Κουμπωνω και επανέρχομαι να δούμε και για το coil whine. 

Πολύ στιβαρή κατασκευή δεν το περίμενα δείχνει ποιοτική μέταλλο στο backplate και ποιοτικοτατο πλαστικό από πάνω. Το foxstore εξαιρετικό όπως και η τιμή. 

 

IMG_20240214_180916.jpg

25 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

με γεια το κατρονι!! πολύ καλύτερη επιλογή από τη super...

Να είσαι καλά. Εννοείται πολυ καλύτερη επιλογή από 4070ti super δεν το συζητάμε. Να δω και σοβαρή αύξηση από την 4070ti.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ultrawide all the way αν κάποτε βγάλουν 4Κ UW 100αρι θα πάω προς τα εκεί.

κομπλέ. το uw που έχεις αν δεν κάνω λάθος είναι 3440 x 1440; Μια χαρά ανάλυση είναι. Ένα καλύτερο cpu θες και η 4080S τέζα θα σε πάει, σε φάση κάνεις skip τις 5000 άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Arkin said:

 

Να είστε καλά παιδιά. Ultrawide all the way αν κάποτε βγάλουν 4Κ UW 100αρι θα πάω προς τα εκεί. Κουμπωνω και επανέρχομαι να δούμε και για το coil whine. 

Πολύ στιβαρή κατασκευή δεν το περίμενα δείχνει ποιοτική μέταλλο στο backplate και ποιοτικοτατο πλαστικό από πάνω. Το foxstore εξαιρετικό όπως και η τιμή. 

 

IMG_20240214_180916.jpg

Να είσαι καλά. Εννοείται πολυ καλύτερη επιλογή από 4070ti super δεν το συζητάμε. Να δω και σοβαρή αύξηση από την 4070ti.

Τρέξε ένα Alan με PT/RT DLSSQ (χωρίς FG) στα 1440P και πόσταρε temp/fps,άσε το fan στο auto.To παιχνίδι τεστάρει στο max τις θερμοκρασίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Μόνο πράσινη ανδριλα λεμε. 

IMG-20240214-171746.jpg

Αντρικά πράγματα. Με γειες Γιώργη και από εδώ!

@akoinonitos @Πέτρος περιμένουμε λέμε!

Επεξ/σία από Armoral
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Armoral είπε

Αντρικά πράγματα. Με γειες Γιώργη και από εδώ!

@akoinonitos @Πέτρος περιμένουμε λέμε!

Spoiler

Οσο και να προσπαθεις λυπαμαι αλλα προεχει τo monitor , ο πετσινος δεν θα παρει φραγκο απο εμενα φετος :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, akoinonitos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Οσο και να προσπαθεις λυπαμαι αλλα προεχει τo monitor , ο πετσινος δεν θα παρει φραγκο απο εμενα φετος :P

 

Αν δεν πάρεις κάρτα δεν έχει Monitor.

Που θα πάρεις monitor 800 ευρώ για να παίζεις με την led stip μπάρα της 7800xt. Τα λεφτά στην κάρτα, το monitor αργότερα.

Spoiler

Μου αρέσει που κανονίζω τα οικονομικά σου. Τελικά εμείς οι πρασινοφρουροί είμαστε πολύ καταπιεστικοί να ουμε.

 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθα και εγω αργησα λιγακι ετσι. Με παιδεψε δεν πηγε καν το μυαλο μου. Την κουμπωνω ολα καλα βαζω τα 2 8pin στον ανταπτορα λεω ποσο να θελει 2x150+75 θα φτανουν. Δεν εδινε εικονα με τιποτα. Ανοιγω απο πισω το καπακι του κουτιου ελεγχω κουμπωματα κτλ παλι τιποτα. Ωχ λεω παει DOA. Κουμπωνω ενα ακομα 8pin και βουαλα ανοιξε η οθονη και ολα δουλεψαν ρολοι. Ανοιγει το PC βλεπω κατι τεραστια εικονιδια κατεβαζω τελευταιο driver. Ανοιγω GPUZ δεν αναγνωριζετε η καρτα κατεβασε λεει τη νεα εκδοση. Με τα πολλα ολα ρολοι η καρτα τουλαχιστον σε idle με τα fans τελειως κλειστα ειναι ψυγειο. Δεν ακουγετε τιποτα απολυτως ουτε coil ουτε κατι. Κατεβαζω cyberpunk 2077 να δουμε τι ψαρια πιανει και αυριο alan wake για την ωρα ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενος. Πολυ ομορφο το RGB της ισως δοκιμασω να την βαλω σε vertical δειχνει παρα πολυ ομορφα τα led εχει 7 χρωματα δεν ξερω αν με το προγραμμα της manli θα μπορεσω να τα ελεγξω η απλα κανουν roll συνεχεια και κλεινουν απλα τελειως off αλλα θα το τσεκαρω αμεσα. 

Screenshot-2.png

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ηρθα και εγω αργησα λιγακι ετσι. Με παιδεψε δεν πηγε καν το μυαλο μου. Την κουμπωνω ολα καλα βαζω τα 2 8pin στον ανταπτορα λεω ποσο να θελει 2x150+75 θα φτανουν. Δεν εδινε εικονα με τιποτα. Ανοιγω απο πισω το καπακι του κουτιου ελεγχω κουμπωματα κτλ παλι τιποτα. Ωχ λεω παει DOA. Κουμπωνω ενα ακομα 8pin και βουαλα ανοιξε η οθονη και ολα δουλεψαν ρολοι. Ανοιγει το PC βλεπω κατι τεραστια εικονιδια κατεβαζω τελευταιο driver. Ανοιγω GPUZ δεν αναγνωριζετε η καρτα κατεβασε λεει τη νεα εκδοση. Με τα πολλα ολα ρολοι η καρτα τουλαχιστον σε idle με τα fans τελειως κλειστα ειναι ψυγειο. Δεν ακουγετε τιποτα απολυτως ουτε coil ουτε κατι. Κατεβαζω cyberpunk 2077 να δουμε τι ψαρια πιανει και αυριο alan wake για την ωρα ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενος. Πολυ ομορφο το RGB της ισως δοκιμασω να την βαλω σε vertical δειχνει παρα πολυ ομορφα τα led εχει 7 χρωματα δεν ξερω αν με το προγραμμα της manli θα μπορεσω να τα ελεγξω η απλα κανουν roll συνεχεια και κλεινουν απλα τελειως off αλλα θα το τσεκαρω αμεσα. 

Screenshot-2.png

Δώσε εικόνα, μη σου πω video, από RGB στο λαό.

Ξέρεις ότι ο @chrisde ανέβηκε τρελά επίπεδο από όταν αγόρασε RTX 4080 και μετά. Από πριν ήταν δηλαδή, αλλά αυτή η αγορά τον απογείωσε λέμε. Τι reshade classes έχει κάνει, τι παίζει το Nvidia control panel στα δάχτυλα, τι έχει βάλει την κάρτα και αποδίδει 50% παραπάνω με 100 watt κατανάλωση, έχει ξεφύγει σου λέω.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

κομπλέ. το uw που έχεις αν δεν κάνω λάθος είναι 3440 x 1440; Μια χαρά ανάλυση είναι. Ένα καλύτερο cpu θες και η 4080S τέζα θα σε πάει, σε φάση κάνεις skip τις 5000 άνετα.

3440x1440 Γιαννη ναι με καλυπτει παρα πολυ και σε ευκρινεια ολα δειχνουν παρα πολυ crispy και δεν ειναι τρελη αναλυση σαν το 4Κ να θελει τρελη οδηγηση. CPU εχω κλεισει για arrow ισως καποιον 15700k εχω το 1000αρικι ετοιμο να τα σταξω αλλα δεν θα ξανα κοιταξω για 5-6 χρονια οπως τον 8700k. Για επερχομενη gpu θα δουμε σε τιποτα 5070ti αν δωσει επιδοσεις 4090 για του χρονου προφανως. 

 

1 ώρα πριν, Westbaum είπε

Τρέξε ένα Alan με PT/RT DLSSQ (χωρίς FG) στα 1440P και πόσταρε temp/fps,άσε το fan στο auto.To παιχνίδι τεστάρει στο max τις θερμοκρασίες.

Ολα με τη σειρα αυτη τη στιγμη εχω στο pc μονο death stranding watch dogs 2 severed steel και horizon 4 οποτε εβαλα το 2077 και ερχεται και το alan wake. 

 

52 λεπτά πριν, Armoral είπε

Αντρικά πράγματα. Με γειες Γιώργη και από εδώ!

@akoinonitos @Πέτρος περιμένουμε λέμε!

Να εισαι καλα Νικο και απο εδω τρεξιμο σημερα ολη μερα οπως σε ειπα αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να την αφησω για αυριο την καρτα. 

 

Δεν μου ανοιγει το resizable bar το ειδα στο gpuz λεω ισως ειναι bug αλλα βλεπω και στο control panel τα ιδια. Το εκανα off απο το bios ανοιξα pc και ξανα on αλλα ακομα μου λεει off. Στην 4070ti ηταν on κανονικα. Δεν το ενεργοποιησαν ακομα στις 4080super η θελει κατι αλλο?

 

Screenshot_2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν μου ανοιγει το resizable bar το ειδα στο gpuz λεω ισως ειναι bug αλλα βλεπω και στο control panel τα ιδια. Το εκανα off απο το bios ανοιξα pc και ξανα on αλλα ακομα μου λεει off. Στην 4070ti ηταν on κανονικα. Δεν το ενεργοποιησαν ακομα στις 4080super η θελει κατι αλλο?

Screenshot_2.png

Έκανες Uninstall τους drivers με κάποιο DDU εργαλείο;

Μήπως είναι εκεί το πρόβλημα, γιατί αυτό μοιάζει σοβαρό πρόβλημα και αποκλείεται να είναι στις 4080 Super μόνο. Μεγειές!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aki είπε

Έκανες Uninstall τους drivers με κάποιο DDU εργαλείο;

Μήπως είναι εκεί το πρόβλημα, γιατί αυτό μοιάζει σοβαρό πρόβλημα και αποκλείεται να είναι στις 4080 Super μόνο. Μεγειές!

Δεν εκανα καθολου unistall οπως ανοιξα το pc μπηκα geforce now κατεβασε τελευταιους drivers και κουμπωσαν κανονικα. Σιγουρα κατι παιζει με τους drivers γιατι με τους προηγουμενους ηταν κανονικα on στην 4070ti. Παιζει να φταιει η καρτα υπαρχει περιπτωση κατι τετοιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ηρθα και εγω αργησα λιγακι ετσι. Με παιδεψε δεν πηγε καν το μυαλο μου. Την κουμπωνω ολα καλα βαζω τα 2 8pin στον ανταπτορα λεω ποσο να θελει 2x150+75 θα φτανουν. Δεν εδινε εικονα με τιποτα. Ανοιγω απο πισω το καπακι του κουτιου ελεγχω κουμπωματα κτλ παλι τιποτα. Ωχ λεω παει DOA. Κουμπωνω ενα ακομα 8pin και βουαλα ανοιξε η οθονη και ολα δουλεψαν ρολοι. Ανοιγει το PC βλεπω κατι τεραστια εικονιδια κατεβαζω τελευταιο driver. Ανοιγω GPUZ δεν αναγνωριζετε η καρτα κατεβασε λεει τη νεα εκδοση. Με τα πολλα ολα ρολοι η καρτα τουλαχιστον σε idle με τα fans τελειως κλειστα ειναι ψυγειο. Δεν ακουγετε τιποτα απολυτως ουτε coil ουτε κατι. Κατεβαζω cyberpunk 2077 να δουμε τι ψαρια πιανει και αυριο alan wake για την ωρα ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενος. Πολυ ομορφο το RGB της ισως δοκιμασω να την βαλω σε vertical δειχνει παρα πολυ ομορφα τα led εχει 7 χρωματα δεν ξερω αν με το προγραμμα της manli θα μπορεσω να τα ελεγξω η απλα κανουν roll συνεχεια και κλεινουν απλα τελειως off αλλα θα το τσεκαρω αμεσα. 

Screenshot-2.png

Βάλε resizable BAR :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...