Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είχε και η AMD αντίστοιχα καλές τεχνολογίες σιγά μην τις έδινε σε όλους. Αλλά δεν την παίρνει. Σιγά που την νοιάζει να έχει frame gen αυτός που έχει ξεμείνει με RX 480 ξέρω 'γω. Marketing είναι και αυτό για να δείξει ένα πιο καλό πρόσωπο και καλά. Αλλά αν η κάρτα σου έχει πεθάνει το frame gen δεν κάνει τίποτα. Σε κάρτες δυναμηκότητας 6700ΧΤ το FSR (upscaling) βοηθάει αν έχεις 30-40fps σε 1440p να πας στα 60. Αλλά σε μικρότερες κάρτες που έτσι και αλλιώς παίζεις σε 1080p το upscaling (βάζω και το DLSS μέσα) είναι πολύ compromise. 

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τεράστιο μπράβο στο foxstore. 8 το πρωί μου ήρθε mail ότι η παραγγελία καταχωρήθηκε και πριν λίγο μου έστειλαν αριθμό αποστολής με acs οπότε αύριο λογικά θα την έχω. Δεν νομίζω να έχω ξανά δει κάτι τέτοιο σε 3 ώρες από όταν την είδαν την έστειλαν ήδη. 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Arkin said:

Ένα τεράστιο μπράβο στο foxstore. 8 το πρωί μου ήρθε mail ότι η παραγγελία καταχωρήθηκε και πριν λίγο μου έστειλαν αριθμό αποστολής με acs οπότε αύριο λογικά θα την έχω. Δεν νομίζω να έχω ξανά δει κάτι τέτοιο σε 3 ώρες από όταν την είδαν την έστειλαν ήδη. 

Εχω παρει και εγω απο foxstore, ειναι αξιοπιστο καταστημα, με το καλο να σου ερθει η καρτα και να την ευχαριστηθεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ένα τεράστιο μπράβο στο foxstore. 8 το πρωί μου ήρθε mail ότι η παραγγελία καταχωρήθηκε και πριν λίγο μου έστειλαν αριθμό αποστολής με acs οπότε αύριο λογικά θα την έχω. Δεν νομίζω να έχω ξανά δει κάτι τέτοιο σε 3 ώρες από όταν την είδαν την έστειλαν ήδη. 

Με το καλό Γιώργο!

Την 4070 την είχα πάρει από το goldenbyte που είναι το ίδιο μαγαζί με το foxstore και έγινε ακριβώς το ίδιο. Και σκέψου σε εμένα έλεγε 4-10 εργάσιμες.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Εχω παρει και εγω απο foxstore, ειναι αξιοπιστο καταστημα, με το καλο να σου ερθει η καρτα και να την ευχαριστηθεις.

 

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

Με το καλό Γιώργο!

Την 4070 την είχα πάρει από το goldenbyte που είναι το ίδιο μαγαζί με το foxstore και έγινε ακριβώς το ίδιο. Και σκέψου σε εμένα έλεγε 4-10 εργάσιμες.

Να είστε καλά φίλοι μου. Πρώτη φορά αγοράζω από το κατάστημα είχα διαβάσει τα καλά λόγια και εδώ οπότε είναι όντως πολύ αξιόπιστο και ειδικά με τις διαθεσιμότητες του. 

Ίδιο μαγαζί σαν Goldenbyte μου ήρθε στην πληρωμή δεν πήρα μέσω skroutz γιατί την έχουν 1099 ένα 100αρικο πάνω από το foxstore. Δεν ξανά έχω δει τέτοια τιμή πουθενά αλλού πρέπει να είναι πρώτοι στο foxstore που δίνουν στα 999 4080super. Ακόμα και αν είναι η πιο φθηνή σαν υλοποίηση. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

Να είστε καλά φίλοι μου. Πρώτη φορά αγοράζω από το κατάστημα είχα διαβάσει τα καλά λόγια και εδώ οπότε είναι όντως πολύ αξιόπιστο και ειδικά με τις διαθεσιμότητες του. 

Ίδιο μαγαζί σαν Goldenbyte μου ήρθε στην πληρωμή δεν πήρα μέσω skroutz γιατί την έχουν 1099 ένα 100αρικο πάνω από το foxstore. Δεν ξανά έχω δει τέτοια τιμή πουθενά αλλού πρέπει να είναι πρώτοι στο foxstore που δίνουν στα 999 4080super. Ακόμα και αν είναι η πιο φθηνή σαν υλοποίηση. 

Κανά νεότερο για πότε θα παραλάβεις η εάν είναι έτοιμη για αποστολή η παραγγελία?

Σαν μαγαζί είναι αρκετά καλό και στο Σαπόρτ rma κτλ.(η tuf 3090τι είχε βγάλει θέμα στον επόμενο που την πούλησα μετά από κάνα μήνα και του έκαναν rma με σουπριμ 3090ti) 

Έχω αγοράσει αρκετές φορές και εγώ και φίλος (από εκεί είχα πάρει την tuf 3090ti)

*Προχτές παραγγειλα από Φοξ έναν μ2 2τβ που θέλω για το ally.Ειχε διαθεσιμότητα 4-10μερες για να δούμε πότε θα ερθει

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arkin να κάνεις unboxing video, απ'ότι είδα πρόχειρα στο ΥΤ δεν έχει κανένα για την συγκεκριμένη κάρτα, υπάρχουν 2-3 για την άλλη υλοποίηση της μανλι.

1εκ. views άνετα θα πάρεις 😁 περιμένουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Κανά νεότερο για πότε θα καταλάβεις η εάν είναι έτοιμη για αποστολή η παραγγελία?

Σαν μαγαζί είναι αρκετά καλό και στο Σαπόρτ rma κτλ.

Έχω αγοράσει αρκετές φορές και εγώ και φίλος 

Ο αριθμός αποστολής μου τον βγάζει στο tracking της acs κανονικά και λέει σε αναμονή παραλαβής του προϊόντος. Το έχω ξανά δει αυτό οπότε μέσα στη μέρα θα εμφανιστεί που θα φύγει μετά την παραλαβή. Αθήνα Χαλκιδική λογικά αύριο θα την έχω. Ναι δείχνει πολύ αξιόπιστο το κατάστημα και γρήγορο. 

2 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

@Arkin να κάνεις unboxing video, απ'ότι είδα πρόχειρα στο ΥΤ δεν έχει κανένα για την συγκεκριμένη κάρτα, υπάρχουν 2-3 για την άλλη υλοποίηση της μανλι.

1εκ. views άνετα θα πάρεις 😁 περιμένουμε

Λες να το κάνω? Δεν έχω κάνει ποτέ unboxing οπότε γιατί όχι πολύ ωραία η σκέψη σου. Έψαχνα χθες δεν βρήκα απολύτως τίποτα στο internet. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω στείλει το λάπτοπ πίσω Γερμανία για αλλαγή οθόνης απο 26/1 και ακόμα δεν ξέρω αν έχει φύγει απο Ελλάδα.. καλό Πάσχα...😭

Spoiler

Ήθελα να πω τον πόνο μου αφήστε με!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Κανά νεότερο για πότε θα παραλάβεις η εάν είναι έτοιμη για αποστολή η παραγγελία?

Σαν μαγαζί είναι αρκετά καλό και στο Σαπόρτ rma κτλ.(η tuf 3090τι είχε βγάλει θέμα στον επόμενο που την πούλησα μετά από κάνα μήνα και του έκαναν rma με σουπριμ 3090ti) 

Έχω αγοράσει αρκετές φορές και εγώ και φίλος (από εκεί είχα πάρει την tuf 3090ti)

*Προχτές παραγγειλα από Φοξ έναν μ2 2τβ που θέλω για το ally.Ειχε διαθεσιμότητα 4-10μερες για να δούμε πότε θα ερθει

(Πολυ) σοβαρη ερωτηση:

Η αγορα εγινε κοντα στο τελος του μηνα ή εις τας αρχάς;;

Υ.Γ: Και εγω ειχα καλη εμπειρια απο αγορες μου απο Φοξ. Με το καλο να παραλαβεις φιλε Αρκιν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

(Πολυ) σοβαρη ερωτηση:

Η αγορα εγινε κοντα στο τελος του μηνα ή εις τας αρχάς;;

Υ.Γ: Και εγω ειχα καλη εμπειρια απο αγορες μου απο Φοξ. Με το καλο να παραλαβεις φιλε Αρκιν.

Η αγορά έγινε ξημερώματα 12 του μήνα.

Πάνω στην τρέλα είπα να πάρω έναν m2 για την κονσόλα.

Βέβαια πέρα από το email της παραγγελίας μου δεν έχω κάποια άλλη ενημέρωση.Δεν περίμενα θαύματα έτσι και αλλιώς εφόσον υπήρχε περιγραφή 4-10 εργάσιμες.

Οπότε υπομονή και όταν με το καλό έρθει.Επισης ήταν το μοναδικό κατάστημα με την καλύτερη τιμή στον συγκεκριμένο m2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Η αγορά έγινε ξημερώματα 12 του μήνα.

Πάνω στην τρέλα είπα να πάρω έναν m2 για την κονσόλα.

Βέβαια πέρα από το email της παραγγελίας μου δεν έχω κάποια άλλη ενημέρωση.Δεν περίμενα θαύματα έτσι και αλλιώς εφόσον υπήρχε περιγραφή 4-10 εργάσιμες.

Οπότε υπομονή και όταν με το καλό έρθει.Επισης ήταν το μοναδικό κατάστημα με την καλύτερη τιμή στον συγκεκριμένο m2

Η ερωτηση ηταν παγιδα😜 αδερφε μου. (βλεπε χθεσινο σου σχολιο)

Για την κονσολα καλα εκανες και εγω εχω περασει και 2ο nvme, τα πλαστικα μονο προσεξε θα ειναι θριλερ αν μιλας για το πσ5, αναρωτιομουν ποτε θα ακουσω κρακ σπασιματος. Τελικα εστεφθη με επιτυχια το εγχειρημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kostiger είπε

Η ερωτηση ηταν παγιδα😜 αδερφε μου. (βλεπε χθεσινο σου σχολιο)

Για την κονσολα καλα εκανες και εγω εχω περασει και 2ο nvme, τα πλαστικα μονο προσεξε θα ειναι θριλερ αν μιλας για το πσ5, αναρωτιομουν ποτε θα ακουσω κρακ σπασιματος. Τελικα εστεφθη με επιτυχια το εγχειρημα.

Ps5 έχω βάλει day one 2tb.Ναι τα δοντακια των πλαστικών θέλουν λίγο προσοχή αλλά οκ σχετικά εύκολο ήταν.

Την προχτεσινή παραγγελία την έκανα για το rog ally γιατί ο 512 δεν μου φτάνει.

 

*Κάτσε ακόμα δεν έχουμε φτάσει προς το τέλος του μήνα.

Έχουμε να αναπνεύσουμε λίγο ακομα😆

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...