Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Αυτο το πραγμα  με τα αλφαδια το εχουν τερματισει. Πολυ κακογουστη σχεδιαση

Αλφαδι την εχεις την καρτα σου θα λενε οι φιλοι και οι γνωστοι.

Ακομα σε τιτλο αγγελιας θα μπορεις ανετα να γραψεις "Καρτα αριστη-καρτα αλφαδι"😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια παραγγελια απο foxstore αλλα δεν φαινεται η παραγγελια ακομα στις παραγγελιες μου στο λογαριασμο. Μονο η αποδειξη αγορας μου ηρθε στο mail που πληρωσα δεν ηρθε ουτε εκει η παραγγελια. Τσιμπησα την Manli 4080 super στα 999 που ειναι αμεσα διαθεσιμη. Θα εμφανιστει αυριο το πρωι η παραγγελια γνωριζετε? 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, ReaperX said:

Η Manli υπάρχει στα 999 και διαθέσιμη,αλλά δείχνει πολύ χαμηλής ποιότητας το σύστημα ψύξης.

https://www.foxstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=177069

Οι επώνυμες αμφιβάλλω πως θα πέσουν.

Δε λέει αυτή ο φίλος παραπάνω αλλά την Manli Gallardo

2 hours ago, just_a_dude said:

Screenshot(21).png.b0935535f3f8c16953ddde400bcd7d1e.png

Τα AMD έχουν θέμα, λογικά δεν είχαν έτοιμο driver για το launch. Εμείς είμαστε οκ.

Ε χωράει και μια 4080Ti πάντως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arkin Το είχανε στα stadaraki τα προγνωστικά.

Ε πάρε και ενα τηλ το πρωί μην πουν τπτ περίεργα για διαθεσιμότητα.

Spoiler

If you go Green you go All in τελικά ε 😆

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valantis123 είπε

@Arkin Το είχανε στα stadaraki τα προγνωστικά.

Ε πάρε και ενα τηλ το πρωί μην πουν τπτ περίεργα για διαθεσιμότητα.

  Απόκρυψη περιεχομένων

If you go Green you go All in τελικά ε 😆

 

Στανταρ ημουν ναι να παει πιο αερα στην αναλυση που ειμαι. 650 εδωσα την αλλη πολυ τιμια τιμη για το παιδι που την εδωσα και μενει να δουμε πως ειναι απο ψυξη αν και θα φαει αμεσως undervolt οποτε οπως και να εχει θα παιζει στους 50-60 βαθμους. Το πρωι ελπιζω να εμφανιστει η παραγγελια μου καπου η στο mail να μου ερθει η στο λογαριασμο. Απο viva που πληρωσα εκτυπωσα κανονικα την πληρωμη γραφει goldenbytes πανω δεξια που ειναι το foxstore απλα με αλλο ονομα στο skroutz. Την εχουν 1099 εκει λογικα περνει και την προμηθεια το skroutz οποτε ως foxstore που δεν υπαρχει καποια προμηθεια την εχουν στα 999. Αναμενω ελπιζω να παραλαβω αμεσα τεταρτη θα δωσω την καρτα στο παιδι και δεν εχω αλλη καρτα οποτε μεχρι να ερθει δεν θα εχω καθολου PC. All in θα ηταν η 4090 αλλα εκει απλα ξεφευγει το πραγμα τελειως και δεν μπορω να παιξω σε τετοιες τιμες. Οπως και να εχει ελπιζω να με βγαλει κομπλε η 4080super μεχρι να ερθουν οι 5000. 

 

Επισης μιας και δεν ξερω αν θα εχει ανταπτορα η καρτα μεσα για 16pin σε 2 8pin το παρακατω καλωδιο θα κανει για το RMX750? Η να βρω τον ιδιο ανταπτορα που εχω τωρα που ηταν μαζι με την zotac?

https://www.skroutz.gr/s/40475166/Corsair-Premium-Individually-Sleeved-12-4pin-PCIe-Gen-5-12VHPWR-600W-Type-4-Kokkino-Mayro-CP-8920334.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτε φωτογραφία την τιμή της 4080super στο videocardz να γράψουν άρθρο για τις φοβερές τιμές του Foxstore όπως διαβάζουμε συνέχεια για το Mindfactory. :D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Arkin said:

Εκανα μια παραγγελια απο foxstore αλλα δεν φαινεται η παραγγελια ακομα στις παραγγελιες μου στο λογαριασμο. Μονο η αποδειξη αγορας μου ηρθε στο mail που πληρωσα δεν ηρθε ουτε εκει η παραγγελια. Τσιμπησα την Manli 4080 super στα 999 που ειναι αμεσα διαθεσιμη. Θα εμφανιστει αυριο το πρωι η παραγγελια γνωριζετε? 

Είχα παραγγείλει την 7800xt από εκεί. Δεν είχε εμφανιστεί ούτε εμένα την πρώτη ημέρα - δε θυμάμαι για τις επόμενες. Ήταν έτοιμη για παραλαβή στις 3 ημέρες - νωρίτερα από το αναγραφόμενο. Επειδή λόγω κόστους είχα βάλει παραλαβή από το κατάστημα ( το μετάνιωσα με την άπειρη κίνηση βέβαια ) , παρατήρησα ότι εξυπηρετούν εντυπωσιακό όγκο παραγγελιών.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Εκανα μια παραγγελια απο foxstore αλλα δεν φαινεται η παραγγελια ακομα στις παραγγελιες μου στο λογαριασμο. Μονο η αποδειξη αγορας μου ηρθε στο mail που πληρωσα δεν ηρθε ουτε εκει η παραγγελια. Τσιμπησα την Manli 4080 super στα 999 που ειναι αμεσα διαθεσιμη. Θα εμφανιστει αυριο το πρωι η παραγγελια γνωριζετε? 

Έχει ενδιαφέρον να μας πεις όταν με το καλό την παραλάβεις τις διαφορές σε σχέση με την 4070Ti. Αν θυμάμαι καλά έχεις τον AMD 5700x;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Έχει ενδιαφέρον να μας πεις όταν με το καλό την παραλάβεις τις διαφορές σε σχέση με την 4070Ti. Αν θυμάμαι καλά έχεις τον AMD 5700x;

 

5700x φιλε μου ναι ο οποιος θα παει για αλλαγη με arrow η zen5 να φυγει οσο γινεται το BN στα πολυ unoptimized παιχνιδια. Εννοειται θα δωσω bench απο 2077/alan wake γενικα gpu bound παιχνιδια. Στα 3440x1440 θεωρω οτι θα μου δωσει το boost που χρειαζομαι να παιξουν πιο αερα με path tracing. Μακαρι να την στειλουν αυριο μιας και αμεσα διαθεσιμη γιατι τεταρτη θα φυγει η 4070ti οποτε δεν θα ανοιγει καν ο υπολογιστης δεν εχω εφεδρικη καρτα.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

5700x φιλε μου ναι ο οποιος θα παει για αλλαγη με arrow η zen5 να φυγει οσο γινεται το BN στα πολυ unoptimized παιχνιδια. Εννοειται θα δωσω bench απο 2077/alan wake γενικα gpu bound παιχνιδια. Στα 3440x1440 θεωρω οτι θα μου δωσει το boost που χρειαζομαι να παιξουν πιο αερα με path tracing. Μακαρι να την στειλουν αυριο μιας και αμεσα διαθεσιμη γιατι τεταρτη θα φυγει η 4070ti οποτε δεν θα ανοιγει καν ο υπολογιστης δεν εχω εφεδρικη καρτα.

Αφού είναι άμεσα διαθέσιμη λογικά αύριο θα την στείλουν. Σίγουρα στην ανάλυση που παίζεις θα δώσει καλές επιδόσεις σε σχέση με την 4070ti συν ότι δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο ο επεξεργαστής όπως πχ. σε 1080p. Αλλά έχω μια περιέργεια στο πως θα ανταπεξέλθει ο 5700x με μια τέτοια κάρτα. Είμαι σίγουρος ότι θα σε κόβει κυρίως στα min. σε αντίθεση με έναν από τους 7800x3d ή 14700k.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Arkin said:

Εκανα μια παραγγελια απο foxstore αλλα δεν φαινεται η παραγγελια ακομα στις παραγγελιες μου στο λογαριασμο. Μονο η αποδειξη αγορας μου ηρθε στο mail που πληρωσα δεν ηρθε ουτε εκει η παραγγελια. Τσιμπησα την Manli 4080 super στα 999 που ειναι αμεσα διαθεσιμη. Θα εμφανιστει αυριο το πρωι η παραγγελια γνωριζετε? 


απο Fox εχω παρει ξεχωριστα καρτα γραφικων, επεξεργαστη, μητρικη, η παραγγελια θα φανει οταν επεξεργαστει απο υπαλληλο, δεν γινεται αυτοματα απο το συστημα, λογικα αυριο εντος ημερας θα φανει,
δεν υπαρχει περιπτωση καρτα να μην εχει μεσα τον ανταπτορα, ειναι απαραιτητο αξεσουαρ,
καλοριζικη!
 

9 hours ago, ReaperX said:

Η Manli υπάρχει στα 999 και διαθέσιμη,αλλά δείχνει πολύ χαμηλής ποιότητας το σύστημα ψύξης.

https://www.foxstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=177069

Οι επώνυμες αμφιβάλλω πως θα πέσουν.


σε πρωτοεμφανιζομενες καρτες την χαμηλοτερη τιμη που πιανει πρωτη η Manli μετα απο ~1 περιπου μηνα ακολουθουν και 2-3 αλλες εταιρειες, χωρις απαραιτητα να πεσει κι αλλο η Manli

5 hours ago, akoinonitos said:

Αυτο το πραγμα  με τα αλφαδια το εχουν τερματισει. Πολυ κακογουστη σχεδιαση


φημες λενε οτι στην επομενη εκδοση με την καρτα θα δινεται και ενας ελβετικος/κινεζικος σουγιας μαζι με φουμο!

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aetos1988 είπε

Αφού είναι άμεσα διαθέσιμη λογικά αύριο θα την στείλουν. Σίγουρα στην ανάλυση που παίζεις θα δώσει καλές επιδόσεις σε σχέση με την 4070ti συν ότι δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο ο επεξεργαστής όπως πχ. σε 1080p. Αλλά έχω μια περιέργεια στο πως θα ανταπεξέλθει ο 5700x με μια τέτοια κάρτα. Είμαι σίγουρος ότι θα σε κόβει κυρίως στα min. σε αντίθεση με έναν από τους 7800x3d ή 14700k.   

Εχει αρκετα παιχνιδια που ειναι gpu bound και που καθετε ο 5700x εκει θα δω μεγαλη διαφορα σιγουρα τωρα στα cpu bound εκει χωρις αλλαγη cpu προκοπη δεν θα δω αλλα ερχεται και αυτη. Ελπιζω να την στειλουν αυριο το πρωι να την εχω ακομα και Τεταρτη μακαρι. 

 

9 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


απο Fox εχω παρει ξεχωριστα καρτα γραφικων, επεξεργαστη, μητρικη, η παραγγελια θα φανει οταν επεξεργαστει απο υπαλληλο, δεν γινεται αυτοματα απο το συστημα, λογικα αυριο εντος ημερας θα φανει,
δεν υπαρχει περιπτωση καρτα να μην εχει μεσα τον ανταπτορα, ειναι απαραιτητο αξεσουαρ,
καλοριζικη!

Ναι το πρωι θα φανει σιγουρα και αν θα τη στειλουν. Πληρωσα με καρτα αμεσα με τιμολογιο εφοσον λενε αμεσα διαθεσιμη πρεπει να την στειλουν ακομα και αυριο. Εχει ανταπτορα ευτυχως οπως ειχε και η zotac οποτε δεν θα τρεχω να παραγγειλω. Να εισαι καλα. 

Το γραφει στο επισημο datasheet της manli τερμα κατω οτι περιεχει ανταπτορα οποτε ειμαστε κομπλε. 

Datasheet-Geforce-RTX4080-Super-M3520-N7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Arkin said:

Ναι το πρωι θα φανει σιγουρα και αν θα τη στειλουν. Πληρωσα με καρτα αμεσα με τιμολογιο εφοσον λενε αμεσα διαθεσιμη πρεπει να την στειλουν ακομα και αυριο. Εχει ανταπτορα ευτυχως οπως ειχε και η zotac οποτε δεν θα τρεχω να παραγγειλω. Να εισαι καλα. 

Το γραφει στο επισημο datasheet της manli τερμα κατω οτι περιεχει ανταπτορα οποτε ειμαστε κομπλε.


επειδη ειναι βεβαιο οτι θα την "ξεπατωσεις" εξονυχιστικα αναμενουμε benchmarks και εντυπωσεις απο gaming για να δουμε επιτελους τι εστι πρασινη αρρενωποτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...