Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nlogginidis είπε

"Off topic mode on"

Ο καφές πίνεται σκέτος, το τσιγάρο άφιλτρο και ο γύρος τρώγεται σε κυπριακή με τυροΚΑΥΤΕΡΗ, χωρίς κόκκινα και πατάτες

"Off topic mode off"

 

Εννοείται χωρίς πατάτες!

 

Πάντως είναι λίγο περίεργο που κανείς δεν αναφέρει ότι η 4080Super και τα benchmarks που κυκλοφόρησαν είναι με νέο driver της  nvidia το οποίο δεν έχει κυκλοφορήσει για άλλες κάρτες παρά μόνο για αυτή και μιλάνε και για βελτίωση σε νούμερα.

5 ώρες πριν, icenex είπε

Δεν ειναι σουβλακι αλλα τις προαλλες πηγα και πηρα ενα τετοιο απο το jackaroo..Mega fried chicken.To δευτερο με την barbeque sauce.Κοντεψα να πεθανω γιατι προσπαθησα να το φαω μονος μου.

  Απόκρυψη περιεχομένων

79531521_538727633377488_7595213680845783040_n.jpg.c15757764d054efb16bdff95d05ae8ce.jpg

Eνοείς ότι στο ΔΕΥΤΕΡΟ κόντεψες να πεθάνεις.. 😆

Επεξ/σία από 33Bird33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 33Bird33 said:

Πάντως είναι λίγο περίεργο που κανείς δεν αναφέρει ότι η 4080Super και τα benchmarks που κυκλοφόρησαν είναι με νέο driver της  nvidia το οποίο δεν έχει κυκλοφορήσει για άλλες κάρτες παρά μόνο για αυτή και μιλάνε και για βελτίωση σε νούμερα.

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια συνομωσία, 2-3% γρηγορότερη είναι από την προηγούμενη - όπως αναμενόταν. Νομίζω θα ήταν ανόητο να μαγειρέψουν τον τρέχοντα driver και στον επόμενο (που θα είναι unified) να εξαφανιστεί το +2% και να πέσει στα ίσια με την απλή 4080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια συνομωσία, 2-3% γρηγορότερη είναι από την προηγούμενη - όπως αναμενόταν. Νομίζω θα ήταν ανόητο να μαγειρέψουν τον τρέχοντα driver και στον επόμενο (που θα είναι unified) να εξαφανιστεί το +2% και να πέσει στα ίσια με την απλή 4080.

Γράψε λάθος νόμιζα ότι είχε σχέση με αυτό.. Χωρίς να έχω δει benchmarks και reviews από 4080super

https://wccftech.com/cyberpunk-2077-23-performance-improvement-driver/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, icenex είπε

Εγω παλι το αντιθετο το ιδιο και με τις πατατες που εχει μεσα..Αν γινοταν να ξεχειλιζουν τοσο που να χρειαστει και σακουλα δεν θα με χαλαγε :P

8 ώρες πριν, icenex είπε

Δεν ειναι σουβλακι αλλα τις προαλλες πηγα και πηρα ενα τετοιο απο το jackaroo..Mega fried chicken.To δευτερο με την barbeque sauce.Κοντεψα να πεθανω γιατι προσπαθησα να το φαω μονος μου.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

79531521_538727633377488_7595213680845783040_n.jpg.c15757764d054efb16bdff95d05ae8ce.jpg

Eμεις με τις Nvidia ειμαστε μερακληδες τα θελουμε ολα.
Αυτοι με τις AMD τρωγονται με την ουρα τους και τους φταινε ολα.
Ακομα και στο φαγητο φαινεται.
Το εχω φαει 2 φορες για βραδυνο το Mega fried chicken αλλα συνηθως παιρνω 1 Buffalo, 1 baconator, 1 πατατες ,1 οnion rings και 2 BBQ sauce.

https://www.tiktok.com/@jackaroo_sandwiches/video/7214207151378648325

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε


Το εχω φαει 2 φορες για βραδυνο το Mega fried chicken αλλα συνηθως παιρνω 1 Buffalo, 1 baconator, 1 πατατες ,1 οnion rings και 2 BBQ sauce.

 

 

Από χοληστερίνη πως πάμε; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Για αυτό τον αγαπάμε τον πέτσινο.

Εγώ, δεν έχω τις γνώσεις και την εμπειρία που έχετε κάποιοι εδώ. Ούτε είμαι φανατικός gamer.

Αλλά ξέρετε γιατί προτιμώ nvidia? 

Λέγεται peace of mind στο χωριό μου 😂.

Βάζεις την κάρτα γραφικών, βάζεις drivers, κάνεις 2-3 ρυθμίσεις και παίζεις. 

Αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μα Τα feaTUreS τΗσ NVIdiA εΊΝαΙ proPrieTAry καΙ κΛειδΩμεΝα"

Υ.Γ. Οπότε σε κάνα χρόνο θα βγάλει και η AMD κάτι αντίστοιχο που όμως δεν θα είναι το ίδιο καλό :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση δεν λέω αλλά υπάρχουν καλύτερες λύσεις για αυτό μέσω reshade (MajorPainTheCactus Add-on + Lilium's HDR shaders) ή και autoHdr (Force AutoHdr + Tranform srgb to gamma 2.2) τα οποία κάνουν φυσικά και για amd.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το auto HDR ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει. Δεν βγάζει πλέον το autoHDR notification κάτω δεξιά. Και δεν έχω αλλάξει κάτι, ενεργοποιημένο είναι κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasvar είπε

Εγώ, δεν έχω τις γνώσεις και την εμπειρία που έχετε κάποιοι εδώ. Ούτε είμαι φανατικός gamer.

Αλλά ξέρετε γιατί προτιμώ nvidia? 

Λέγεται peace of mind στο χωριό μου 😂.

Βάζεις την κάρτα γραφικών, βάζεις drivers, κάνεις 2-3 ρυθμίσεις και παίζεις. 

Αυτό. 

Εκτός και αν έχεις συνδέσει με HDMI την οθόνη σου και πρέπει να αλλάζεις σε κάθε νέο driver την επιλογή color range 0-235 σε 0-255... 😁

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει native HDR support το παιχνίδι μην περιμένετε θαύματα γενικά..Και δυστυχώς ελάχιστα έχουν καλό implementation.

Ελπίζω τώρα με τα Dolby Vision monitors να γίνεται καλύτερη δουλειά απ' τους developers..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...