Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Εμενα μου αρεσε η ατμοσφαιρα του dl2 ,ημουν συνεχεια στην τσιτα.Οκ το 1 ως πρωτο  ηταν κατι καινουριο αλλα σε γενικες γραμμες μου αρεσαν και τα δυο το ιδιο.Να σας πω την αληθεια μου αρεσουν πιο πολυ απο το dead island 1/2 τα οποια τα παρατησα επειδη μου προκαλουσαν βαρεμαρα.

εμένα πάντως η ατμόσφαιρα του 2 μου αρέσει πιο πολύ. Στο 1 η πόλη είναι σαν παραγκούπολη, σαν φαβέλες, ενώ στο 2 είναι κανονική πόλη σε αποσύνθεση. Ίσως στο 1 έτσι ήταν το lore αλλά έβλεπες παντού τσίγια, δεν μου έκανε και πολύ immersion.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1844

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

Confused Joe Biden GIF by CBS News

καλά εσύ δεν παίζεις elden ring??

χαχαχα και τα 2 μαζί. Το Elden παιχνιδάρα δεν το συζητάμε, αλλά κάποιες φορές είναι "βαρύ" όταν πρέπει να φαρμάρεις ή όταν έχεις πεθάνει 150 φορές στο ίδιο boss :P Γι' αυτό ήθελα και ένα dumb game ταυτόχρονα για χαλάρωση και έψαξα στο ggdeals και μου έκανε κλικ λόγω post apocalyptic.. Εναλλάξ τα πάω. Γενικά ποτέ δεν θέλω να παίζω μόνο ένα game τη φορά γιατί "καίγομαι".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, icenex είπε

Μόλις ήρθε κ έκατσε συνοδηγός..Πάνω από όλα προεχει η ασφάλεια..Μου έκανε κ σκοντο ο αλεπουδιαρης από 719 μου την άφησε 710 στρογγυλα.

 

IMG_20240201_172559.jpg

Καλορίζικη! Άντε καλά καψίματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Westbaum είπε

Η Crystal Ball λέει πως θα χτυπήσει την 4080S μόλις πέσει κάτω από 1100.Έχει 10 tabs ανοιγμένα και συγκρίνει τιμές μαζί με ΕU sites και προετοιμάζεται ψυχολογικά για το άλμα.

image.jpeg.b39a9469a8c9b003801595711aeb83b9.jpeg

10πφφφ και τώρα είναι για ένα μικροπραγματάκι.. 😆

Όταν μάζευα τα parts για το pc είχα έναν ολόκληρο browser μόνο για αυτή τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει πολιτισμικο σοκ απο τις επιδοσεις, τελικα αξιζει να αργεις να αλλαξεις καρτα σου φαινεται πιο χαωδης η διαφορα. :P

Btw στο last of us ειδα διαφορες τυπου κοντα ~2 φορες πανω εβλεπα καρε απο 28-35 με την 2070s με την 4070s ειδα απο 82-99

Σας βαζω και φωτογραφιες αλλα δεν ειναι ingame αλλα printscreen απο βιντεο capture που εκανα για να τσεκαρω διπλα διπλα τις διαφορες.

Spoiler

IMG_20240201_224148.jpgScreenshot 2024-02-01 223231.jpgScreenshot 2024-02-01 223354.jpgScreenshot 2024-02-01 223554.jpgScreenshot 2024-02-01 223917.jpg

Επεξ/σία από icenex
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, icenex said:

Ενταξει πολιτισμικο σοκ απο τις επιδοσεις, τελικα αξιζει να αργεις να αλλαξεις καρτα σου φαινεται πιο χαωδης η διαφορα. :P

 

IMG_20240201_224148.jpg

Ωραίος!

Αλλά το μπλοκ της υδρόψυξης το έχεις βάλει ανάποδα, υποτίθεται το φανάκι χτυπάει τα vrm. Πρέπει να το γυρίσεις 180 μοίρες (εκτός και αν δεν το χρειάζεσαι) 🙂

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Ξεκινησε με MSRP. Foxstore παιζει και στα 1123. Πιστευω σε λιγες μερες να ειναι κατω απο τα 1100. Ωρα να πεσουν οι 4080 κατω απο 1000 αντε να δουμε. 

 

Προς το παρόν οι 4080 παραμένουν σε γενικές γραμμές λίγο πιο ακριβές από τις 4080 super 😴

Γενικά νομίζω πως οι reviewers θα έπρεπε κανονικά να αρνηθούν να κάνουν review τις 4080 super, πέρα από το είναι η ίδια κάρτα σε θέμα επιδόσεων, στην ουσία το price cut των 200$ στο msrp είναι και αυτό μια μούφα - οι 4080 είχαν ήδη διολισθήσει σ'αυτά τα επίπεδα πριν βγει η 4080 Super, ανέβηκαν λίγο όταν ξέφυγαν οι 4090 το προηγούμενο διάστημα και τώρα είναι με διαφορά μερικών ευρώ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, this.is.elia είπε

Ωραίος!

Αλλά το μπλοκ της υδρόψυξης το έχεις βάλει ανάποδα, υποτίθεται το φανάκι χτυπάει τα vrm. Πρέπει να το γυρίσεις 180 μοίρες (εκτός και αν δεν το χρειάζεσαι) 🙂

Εννοεις το ανεμιστηρακι να ειναι απο την πανω μερια και οι σωληνες απο κατω? Αν λες αυτο, το δοκιμασα ηδη και επειδη για να γυρισει αλλιως επρεπε να λυγισω τις σωληνες πιο πολυ, με αποτελεσμα μετα εβρισκαν στο πισω φανακι, ηδη ειναι και τωρα οριακα αν δεις σχεδον το γλυφει.Ασε που τοσο λυγισμενες οι σωληνες μου φανηκαν επιφοβες και οτι με το περασμα του χρονου θα γινει ζημια γιατι στην βαση τους εβλεπα οτι τρωγανε πιεση απο το τοσο λυγισμα..Παντως για να το βαλω ετσι οπως λες πρεπει οι σωληνες να ξεκινανε απο την μπροστινη μερια και οχι απο την πισω οπως τωρα.Αλλα το θεμα ειναι οτι μπροστα δεν γινεται να μπουνε γιατι το κουτι εκει εχει θεσεις για dvd και δεν μπαινει καν εκει μεσα εχει περασει ηδη οριακα το ενα φανακι απο την 3αδα φανακια.Οι θεσεις dvd δεν βγαινουν ειναι με περτσινια και οχι βιδωτες οπως ειναι οι θεσεις των σκληρων δισκων απο κατω που αν θελω τις βγαζω ολες.Ναι εχω ακομη dvd μου ειναι χρησιμο ακομη.

Btw ετσι απο περιεργια κοιταξα να δω τι αερα βγαζει αυτο το ανεμιστηρακι...@@ αερα βγαζει να πεις οτι ψυχει τα vrm.Που παρεπιπτοντως τα επιασα και αυτα να δω σε τι φαση βρισκονται..Δεν τα βλεπω να ζεσταινονται και ιδιατερα.Και να σου πω και το αλλο τοσες υδροψυξεις υπαρχουν που δεν εχουν καν τετοιο ανεμιστηρακι σιγα μην περιμεναν οι vrm να ψυχθουν απο αυτο.

3 ώρες πριν, Westbaum είπε

Ναι,γύρισέ το 180 μοίρες
IMG-1701.jpg

Γραφω πιο πανω τι παιζει με την περιπτωση μου, Παντως αυτο που βλεπω τωρα στην δικη σου περιπτωση να πω την αληθεια δεν μου αρεσει.Οι σωληνωσεις εχουν λυγισει πολυ αποτομα, βρισκουν στην καρτα...Ολο αυτη η πιεση που δεν ειναι ανετα οι σωληνωσεις καπου πρεπει να εκτονωσει (με τον καιρο δεν λεω συντομα) και λογικα θα ειναι ειτε στην βαση του μπλοκ ειστε πανω στο ψυγειο..

Δες τις δικες μου σωληνωσεις ποσο ανετα ή καλυτερα να το πω ποσο πιο γλυκα και χωρις να πιεζονται ειναι τοποθετημενες.

IMG_20240202_021724.jpg

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...