Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Armoral είπε

Πουλάς την παλιά, σπας το ποσό σε δόσεις και καθάρισες. Κάνεις την αντικατάσταση όταν δεν είναι σπίτι και είσαι άρχοντας. Ούτε που θα καταλάβει τίποτα. Μιλάμε για οθονάρα.

Έχει και την LG στα 799 πάντως.

Το λες αυτο λες και η asus rog swift pg278q θα πιασει ξερω εγω 400-500€...Ποσο να πιασει αραγε κανα 200€ μπορει να λεω και πολλα..Περα απο αυτο η γυναικα τα παρατηρει ολα ασε που δεν λειπει συχνα απο το σπιτι.Κοινως χρειαζομαστε συγκαταθεση αλλιως ζητω που καηκαμε.

Αλλα αναρωτιεμαι με το burn in τι παιζει στις οθονες γιατι οκ στην τηλεοραση δεν εχω στατικες εικονες εκει παιζει screensaver ολη την ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, icenex είπε

Το λες αυτο λες και η asus rog swift pg278q θα πιασει ξερω εγω 400-500€...Ποσο να πιασει αραγε κανα 200€ μπορει να λεω και πολλα..Περα απο αυτο η γυναικα τα παρατηρει ολα ασε που δεν λειπει συχνα απο το σπιτι.Κοινως χρειαζομαστε συγκαταθεση αλλιως ζητω που καηκαμε.

Αλλα αναρωτιεμαι με το burn in τι παιζει στις οθονες γιατι οκ στην τηλεοραση δεν εχω στατικες εικονες εκει παιζει screensaver ολη την ωρα?

Τίποτα όλα καλά είναι με το burn in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Τίποτα όλα καλά είναι με το burn in.

Πως προστατευεται η οθονη αυτο θελω να μαθω ειδικα οταν εισαι επιφανεια εργασιας με τα στατικα εικονιδια και μπαρες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, icenex είπε

Πως προστατευεται η οθονη αυτο θελω να μαθω ειδικα οταν εισαι επιφανεια εργασιας με τα στατικα εικονιδια και μπαρες κτλ.

Όταν τις σβήνεις κάνουν refresh τα pixels και έτσι προστστευονται. Δεν είναι μόνο αυτό όμως πλέον οι οθόνες έχουν διαφορά παρόμοια χαρακτηριστικά ώστε να μην έχεις θέματα με burn in, ανάλογα με το μοντέλο 

Έχω μια 65αρα BX εδώ και 3 χρόνια και την έχουμε λιώσει οικογενειακώς σε σειρές, ταινίες, ps5 δεν έχει καταλάβει τίποτα.

Μόλις δεις την εικόνα θα καταλάβεις τη διαφορά.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Armoral είπε

Όταν τις σβήνεις κάνουν refresh τα pixels και έτσι προστστευονται. Δεν είναι μόνο αυτό όμως πλέον οι οθόνες έχουν διαφορά παρόμοια χαρακτηριστικά ώστε να μην έχεις θέματα με burn in, ανάλογα με το μοντέλο 

Έχω μια 65αρα BX εδώ και 3 χρόνια και την έχουμε λιώσει οικογενειακώς σε σειρές, ταινίες, ps5 δεν έχει καταλάβει τίποτα.

Μόλις δεις την εικόνα θα καταλάβεις τη διαφορά.

Ναι ρε εχω ιδεα τι εστι oled εχω απο τις πρωτες σχετικα Oled...Μια b7

Αλλα εγω την εχω για ταινιες σειρες ενω σαν οθονη υπολογιστη αλλαζει το πραγμα εχει πολλες στατικες εικονες ειδικα στην επιφανεια εργασιας και ποσο μαλλον αν σερφαρεις και πολλες ωρες εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Ναι ρε εχω ιδεα τι εστι oled εχω απο τις πρωτες σχετικα Oled...Μια b7

Αλλα εγω την εχω για ταινιες σειρες ενω σαν οθονη υπολογιστη αλλαζει το πραγμα εχει πολλες στατικες εικονες ειδικα στην επιφανεια εργασιας και ποσο μαλλον αν σερφαρεις και πολλες ωρες εκει.

Τα κανάλια έχουν στατικό περιεχόμενο, τα σήματά τους, στο PC έχω την 42C2, δεν έχω και δεν είχα κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, icenex είπε

Ναι ρε εχω ιδεα τι εστι oled εχω απο τις πρωτες σχετικα Oled...Μια b7

Αλλα εγω την εχω για ταινιες σειρες ενω σαν οθονη υπολογιστη αλλαζει το πραγμα εχει πολλες στατικες εικονες ειδικα στην επιφανεια εργασιας και ποσο μαλλον αν σερφαρεις και πολλες ωρες εκει.

Πέρα από τις προστασίες που έχουν οι ίδιες οι οθόνες, όπως pixel refresh που κάνουν μόνες τους και pixel shift (μετακινεί όλη την εικόνα λίγα pixels σε τυχαία κατεύθυνση ώστε να μην έχουν τα ίδια pixel σταθερό φωτισμό / χρωμα αν ρισαι σε στατική εικόνα / περιβάλλον), για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, επιλέγεις μαύρο μονόχρωμο ή σκούρο wallpaper, βάζεις ανα 1 λεπτό πχ screen saver ή sleep monitor και από τα windows επιλέγεις σκούρα χρώματα στα παράθυρα, κυρίως για τις περιμετρικές γραμμές τους. 
 

υπερβολες προφανώς, αλλά αν δεν σε ενοχλούν τα κάνεις και δεν θα πάθει ποτέ τίποτα. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ήρθε κ έκατσε συνοδηγός..Πάνω από όλα προεχει η ασφάλεια..Μου έκανε κ σκοντο ο αλεπουδιαρης από 719 μου την άφησε 710 στρογγυλα.

 

IMG_20240201_172559.jpg

Επεξ/σία από icenex
  • Like 28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, icenex είπε

Μόλις ήρθε κ έκατσε συνοδηγός..Πάνω από όλα προεχει η ασφάλεια..Μου έκανε κ σκοντο ο αλεπουδιαρης από 719 μου την άφησε 710 στρογγυλα.

 

IMG_20240201_172559.jpg

Καλά έκανες και έβαλες τη ζώνη γιατί έχει βγει το Λιζάκι και γράφει... :P

* Καλορίζικη. Περιμένουμε time spy κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

CP77 με PT είναι το benchmark πλέον. Για εμάς τουλάχιστον, άλλοι προτιμούν Forspoken και Godfall που δεν "tech demos"!

Καλοπαίχνιδη!!

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ξεκινησε με MSRP. Foxstore παιζει και στα 1123. Πιστευω σε λιγες μερες να ειναι κατω απο τα 1100. Ωρα να πεσουν οι 4080 κατω απο 1000 αντε να δουμε. 

Θα πας για 4080S ή θα αράξεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Crystal Ball λέει πως θα χτυπήσει την 4080S μόλις πέσει κάτω από 1100.Έχει 10 tabs ανοιγμένα και συγκρίνει τιμές μαζί με ΕU sites και προετοιμάζεται ψυχολογικά για το άλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...