Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Απλά λογικά αυτός είναι ο μόνος τρόπος να κρατάνε τόσο χαμηλά τις τιμές, με μεγάλες παραγγελίες στους προμηθευτές. 

Βασικα δεν ξερουμε τπτ απο το πως και το γτ ,δεν ξερουμε απο που ερχονται οι καρτες ,απο ευρωπη απο αλλη αγορα? Πολλα μπορει να παιζουν. Το οτι εχουν καλυτερες τιμες απο αλλα μαγαζια λογω του ογκου των παραγγελιων μου φαινεται απιθανο.

Απλα λογικα για να τους στειλουν απο εκει που αγοραζουν θα πρεπει να παραγγειλουν ενα x αριθμο η για να εχουν ενα κερδος με τοσο χαμηλο κοστος που πουλανε θα θελουν να πουλησουν εναν ικανοποιητικο αριθμο.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Οπότε μας κοροϊδεύει στα μούτρα μας

δεν ξερω αν θεωρειται κοροιδια μιας και σου λεει εως 30 ημερες ,το ρισκο το παιρνει ο καθε ενας που παραγγελνει απο εκει ,κριτικες υπαρχουν και αυτο τον σκοπο εχουν ,οποτε αν καποιος θελει να ρισκαρει για την τιμη δικαιωμα του

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Έχει μια οθόνη LG που θέλω, 100 ευρώ φθηνότερα. Απλά φοβάμαι ότι δεν θα με καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία 

Αυτο συμβαινει με πολλα σκρουτζομαγαζα γενικα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

δεν ξερω αν θεωρειται κοροιδια μιας και σου λεει εως 30 ημερες ,το ρισκο το παιρνει ο καθε ενας που παραγγελνει απο εκει ,κριτικες υπαρχουν και αυτο τον σκοπο εχουν ,οποτε αν καποιος θελει να ρισκαρει για την τιμη δικαιωμα του

Αυτο συμβαινει με πολλα σκρουτζομαγαζα γενικα

Κοροϊδία εννοώ να σου λένε ότι έρχεται ενώ απλά περιμένουν να δουν αν θα μαζευτούν παραγγελίες (αν τέλος πάντων είναι αυτός ο λόγος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω για αυτο ρωτησα γιατι το εχω απορια τι ακριβως κανουν και εχουν τετοια τιμη.

Για παραδειγμα η καρτα που παρηγγειλα απο αλεπουδιαρη εχει 60€ διαφορα απο αυτο το μαγαζι τα οποια δεν τα λες και λιγα.

Το καλο τουλαχιστον με τον αλεπουδιαρη ειναι δεν τους εχω δωσει φραγκο και λεει παραδοση 4-10 εργασιμες.

Να δω ποσες μερες θα παρει να μου φερουν την καρτα.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, icenex είπε

Και εγω για αυτο ρωτησα γιατι το εχω απορια τι ακριβως κανουν και εχουν τετοια τιμη.

Για παραδειγμα η καρτα που παρηγγειλα απο αλεπουδιαρη εχει 60€ διαφορα απο αυτο το μαγαζι τα οποια δεν τα λες και λιγα.

Το καλο τουλαχιστον με τον αλεπουδιαρη ειναι δεν τους εχω δωσει φραγκο και λεει παραδοση 4-10 εργασιμες.

Να δω ποσες μερες θα παρει να μου φερουν την καρτα.

Εγω απο το visionstudio που παραγγελνω συνηθως λεει 4-10 αλλα παντα μετα απο 2 μερες το εχουν στην αποθηκη τους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εγω απο το visionstudio που παραγγελνω συνηθως λεει 4-10 αλλα παντα μετα απο 2 μερες το εχουν στην αποθηκη τους. 

Τι ζόρι είχα φάει τότε με vision studio. Ελεγαν 3 4 μέρες παράδοση για 8700k μόλις είχε βγει και πέρασαν 20 μέρες και τίποτα ακόμα έρχεται έλεγαν. Τελικά ακύρωσα και πήγα msystems που ήταν άμεσα διαθέσιμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εγω απο το visionstudio που παραγγελνω συνηθως λεει 4-10 αλλα παντα μετα απο 2 μερες το εχουν στην αποθηκη τους. 

Τι να σου πω θα δειξει..παντως οταν πηρα ολο το σετ( cpu/mb/ram/cooler/m2/hdd για backup) αν θυμαμαι καλα εκαναν 4-5 εργασιμες αλλα παραγγειλα και 6 κομματια.Μακαρι να κανουν τοσο αλλα και εως το τελος της βδομαδας να τα εχω δηλαδη 4-5 εργασιμες δεν θα με χαλασει.Αλλιως παμε απο βδομαδα και βλεπουμε, τι πραγμα ειναι και τουτο, ενω κανω υπομονη ποτε με το καλο θα τσιμπησω μια δυνατη καρτα να παιξω ορισμενους τιτλους και κανω υπομονη μηνες για να μην πω χρονο και τωρα με εχει πιασει ανυπομονησια.

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους !!

Ρε παιδιά μια μικρή βοήθεια μιας και απ οτι αντιλαμβάνομαι , είστε οι πλέον κατάλληλοι ..

Πρόσφατα αναβάθμισα ενα παλιό μηχάνημα βάζοντας εναν 12100f  και 16άρες ddr4 3200 .

Παίζω σε 1440p 144hz Rainbow six siege κυρίως και SP τυπου resident evil /god of war .

Είχα μια 1070ti και την έδωσα με σκοπό να κάνω και εκεί μια αναβάθμιση αλλά έχω μπερδευτεί με τόσες που κυκλοφορούν .

Στην περίοδο που διανύουμε τι θα προτείνατε εσείς με σκοπό να κρατήσει και για μελλοντικά σε τέτοιου είδους games .

Κοιτάζω κυρίως για μεταχειρισμένες στις αγγελίες λόγω περιορισμένου budget .

Τείνω προς 3080 ή 4070 , δεν ξέρω όμως αν συνεργάζονται καλά και με τον 12100f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάνω από 30 παραγγελίες από το visionstudio, πάντα τυπικοί και με καλές τιμές αν και τελευταία δεν έχουν διαθεσιμότητες. Το μαγαζί το θυμάμαι και από όταν ήμουν στη Σαλόνικα φοιτητής πριν από 25 χρόνια εντωμεταξύ, είχα πάρει ένα modem στα 28.8 για να παίζω quake με το internet που έδινε δωράν το πανεπιστήμιο μακεδονίας στους φοιτήτες του για 'ερευνητικούς και ακαδημαικούς σκοπούς'.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Panagiwtis K. είπε

Καλησπέρα σε όλους !!

Ρε παιδιά μια μικρή βοήθεια μιας και απ οτι αντιλαμβάνομαι , είστε οι πλέον κατάλληλοι ..

Πρόσφατα αναβάθμισα ενα παλιό μηχάνημα βάζοντας εναν 12100f  και 16άρες ddr4 3200 .

Παίζω σε 1440p 144hz Rainbow six siege κυρίως και SP τυπου resident evil /god of war .

Είχα μια 1070ti και την έδωσα με σκοπό να κάνω και εκεί μια αναβάθμιση αλλά έχω μπερδευτεί με τόσες που κυκλοφορούν .

Στην περίοδο που διανύουμε τι θα προτείνατε εσείς με σκοπό να κρατήσει και για μελλοντικά σε τέτοιου είδους games .

Κοιτάζω κυρίως για μεταχειρισμένες στις αγγελίες λόγω περιορισμένου budget .

Τείνω προς 3080 ή 4070 , δεν ξέρω όμως αν συνεργάζονται καλά και με τον 12100f

4070 και είσαι οκ. Με τη Super ακόμη καλύτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

4070 και είσαι οκ. Με τη Super ακόμη καλύτερα.

Να περιμένω λίγο για να πέσουν κάπως οι τιμές ή να χτυπήσω άμεσα πιστέυεις ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σου Armoral

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Panagiwtis K. είπε

Καλησπέρα σε όλους !!

Ρε παιδιά μια μικρή βοήθεια μιας και απ οτι αντιλαμβάνομαι , είστε οι πλέον κατάλληλοι ..

Πρόσφατα αναβάθμισα ενα παλιό μηχάνημα βάζοντας εναν 12100f  και 16άρες ddr4 3200 .

Παίζω σε 1440p 144hz Rainbow six siege κυρίως και SP τυπου resident evil /god of war .

Είχα μια 1070ti και την έδωσα με σκοπό να κάνω και εκεί μια αναβάθμιση αλλά έχω μπερδευτεί με τόσες που κυκλοφορούν .

Στην περίοδο που διανύουμε τι θα προτείνατε εσείς με σκοπό να κρατήσει και για μελλοντικά σε τέτοιου είδους games .

Κοιτάζω κυρίως για μεταχειρισμένες στις αγγελίες λόγω περιορισμένου budget .

Τείνω προς 3080 ή 4070 , δεν ξέρω όμως αν συνεργάζονται καλά και με τον 12100f

 

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

4070 και είσαι οκ. Με τη Super ακόμη καλύτερα.

Αν έδινα το 2024 τόσα λεφτά για κάρτα σε 1440p/144 Hz δε θα έπεφτα κάτω από 16 gb vram, ειδικά αν θα ήθελα να παίζω νέες κυκλοφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...