Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, icenex είπε

Αγορασαμε τον παιχνιδαρο, βαλαμε να κατεβει και τωρα περιμενουμε να λιωσουμε οταν ερθει η καρτα...

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot 2024-01-28 222122.pngScreenshot 2024-01-28 172243.jpg

 

Spoiler

παιχνιδαρα ειναι

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1844

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

4 hours ago, icenex said:

Αγορασαμε τον παιχνιδαρο, βαλαμε να κατεβει και τωρα περιμενουμε να λιωσουμε οταν ερθει η καρτα...

 

  Hide contents

Screenshot 2024-01-28 222122.pngScreenshot 2024-01-28 172243.jpg

 

Την κατάλληλη στιγμή έκανες την αγορά. Μάλλον την πιο σοφή επιλογή. Εχει στρώσει σε μεγάλο βαθμό μετά από πολλαπλά patches (κοντά στα 10 έφαγε), η τιμή έπεσε, κοντεύει - θεωρώ - να σκάσει σε κανα χρόνο και το Part 2 στο pc μαζί με την 2η σεζόν της σειράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Την κατάλληλη στιγμή έκανες την αγορά. Μάλλον την πιο σοφή επιλογή. Εχει στρώσει σε μεγάλο βαθμό μετά από πολλαπλά patches (κοντά στα 10 έφαγε), η τιμή έπεσε, κοντεύει - θεωρώ - να σκάσει σε κανα χρόνο και το Part 2 στο pc μαζί με την 2η σεζόν της σειράς.

Πανω σε αυτο που λες, προσεξα οτι οντως εχει στρωσει το παιχνιδι ακομη και με την 2070s που ειμαι τωρα παλευεται στα high..χωρις dlss..Παντως στα ultra που το εβαλα ετσι για να δω πως παιζει ( εκει στην αρχη στην πολη που ξεκινας με τον τζοελ επαιζε στα 30-35 fps αλλου λιγοτερα αλλου περισσοτερα αναλογως που κοιτουσα)  για να κανω συγκριση με την 4070s οταν με το καλο την παρω.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οταν ανοιξα το dlss για καποιον λογο αν εκανα αποτομη κινηση εβλεπα να κανει τρελο ghosting ειδικα τον τζοελ... μου θυμησε το trailing που αν θες βαζεις στον κερσορα.Δεν εκατσα να πειραματιστω ιδιαιτερα χθες γιατι ειχε περασει η ωρα και το πρωι ξυπναω με την αυγουλα οποτε και το εκλεισα.Παντως το σιγουρο ειναι οτι δεν γεμιζει τοσο ευκολα η μνημη και εχει καλυτερα textures ακομη και στα low-medium.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Πειραζει που δεν εχω βαλει ποτε DDU και τους περναω απο πανω με το Nvidia GForce Experience με ενα κλικ ; :P

 

Εδω και χρονια μεσω adrenalin, ουτε restart φαση.

Για πες και για εκείνη την φορα που σου καηκε η τοστιέρα επειδη περασες drivers της κοκκινης, εχει ενδιαφερον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως διαφένεται μια μικρή αύξηση τιμών  τις τελευταίες ημέρες σε σχέση με την μείωση που είχαμε των τελευταίο καιρό. (ελληνική αγορά χώρις jmc, Cost per frame των πιο συμφέρων gpus ανά ημέρα)

 

image.png.ff0ce80d0c8b1bdcb513aac8cdee6ec6.png

Επεξ/σία από emiliosk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, icenex είπε

Πανω σε αυτο που λες, προσεξα οτι οντως εχει στρωσει το παιχνιδι ακομη και με την 2070s που ειμαι τωρα παλευεται στα high..χωρις dlss..Παντως στα ultra που το εβαλα ετσι για να δω πως παιζει ( εκει στην αρχη στην πολη που ξεκινας με τον τζοελ επαιζε στα 30-35 fps αλλου λιγοτερα αλλου περισσοτερα αναλογως που κοιτουσα)  για να κανω συγκριση με την 4070s οταν με το καλο την παρω.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οταν ανοιξα το dlss για καποιον λογο αν εκανα αποτομη κινηση εβλεπα να κανει τρελο ghosting ειδικα τον τζοελ... μου θυμησε το trailing που αν θες βαζεις στον κερσορα.Δεν εκατσα να πειραματιστω ιδιαιτερα χθες γιατι ειχε περασει η ωρα και το πρωι ξυπναω με την αυγουλα οποτε και το εκλεισα.Παντως το σιγουρο ειναι οτι δεν γεμιζει τοσο ευκολα η μνημη και εχει καλυτερα textures ακομη και στα low-medium.

Το DLSS είναι σάπιο στο Last of Us. Με την 4070 μια χαρά πήγαινε σε native που το είχα δοκιμάσει από το θείο. Με την 4070S θα είσαι ακόμη καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Aris-leme είπε

Δε με λέτε εσείς που χρησιμοποιείτε τα καινούργια μπλιμπλίκια(12VHPWR) να σας κάνω μια ερώτηση. Επειδή θέλω να είμαι έτοιμος για το μέλλον λέω να αναβαθμίσω PSU έχει διαφορά αν είναι PCI5 ready(εκτός τα λιγότερα καλώδια)?

Έλεγα να πάω σε κάτι τέτοιο(πάντα κοντά στο 200αρι)

https://www.skroutz.gr/s/39748373/Thermaltake-Toughpower-GF3-1200W-Trofodotiko-Ypologisti-Full-Modular-80-Plus-Gold.html

Αλλιώς POWER 12 η 12Μ

Είναι καλύτερα να πας σε αφτερμαρκετ καλώδιο?

 

Εγώ πήρα αυτό για τη 4090 και μέχρι τώρα είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Έχει και το ειδικό καλώδιο.

https://www.skroutz.gr/s/40761946/Seasonic-1200W-Power-Supply-Full-Modular-80-Plus-Gold.html?utm_source=android&utm_campaign=

Επεξ/σία από thanosAIAS
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Armoral είπε

 

Spoiler

@akoinonitos Ψήσου κι εσύ κι ο @Πέτρος

Μία φορά με άκουσε στη ζωή του και έκανε μία σωστή αγορά με την ηχόμπαρα:D

Η δεύτερη θα είναι αυτή.:D:D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Call of Duty: World at War RTX Remix Path Tracing Demo Mod Released (dsogaming.com)

Με το Remix δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί δηλαδή. Έχεις το game δηλαδή κανονικά και το βάζεις από πάνω σαν mod όπως κάνουμε σε όλα τα games; Και γιατί λέει demo; Δεν είναι ολόκληρο το game;

λολ @akoinonitos παίζει να έχει λίγο perf hit το PT τελικά :P

Spoiler

MAY-PAYNE-RTX-2.jpg

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Call of Duty: World at War RTX Remix Path Tracing Demo Mod Released (dsogaming.com)

Με το Remix δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί δηλαδή. Έχεις το game δηλαδή κανονικά και το βάζεις από πάνω σαν mod όπως κάνουμε σε όλα τα games; Και γιατί λέει demo; Δεν είναι ολόκληρο το game;

λολ @akoinonitos παίζει να έχει λίγο perf hit το PT τελικά :P

  Απόκρυψη περιεχομένων

MAY-PAYNE-RTX-2.jpg

Όχι θέλει δουλειά. Δεν είναι ένα απλό mod.

Απλά απλοποιεί πολύ τη διαδικασία για αυτόν που θέλει να το κάνει.

Είτε είναι developer είτε είναι μια ομάδα enthusiasts 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, valantis123 είπε

Είναι αυτά γραφικά να αξίζουν να σου ρίξουν 1320 frames? 😬

Ο φωτισμός είναι πολύ καλός, απλά λόγω των textures φαίνεται χάλια. Εντάξει πέφτουν τόσο πολύ τα frames γιατί είναι απίστευτα unoptimized. demo από modders είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...