Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, CorsarioJoao είπε

Και αν δεν τα έχεις αυτά τα 50€;

Αν δεν τα εχεις την αγοραζεις τον επομενο μηνα.
Το θεμα ειναι να παρεις μια καρτα που παιζει αυτα που θες ανετα, ωστε στα επομενα χρονια να μπορεις να βαλεις DLSS ή DLSS 3 και μετα απο αυτα να ριξεις κανα setting.
To να δωσεις 50€ λιγοτερα και να πρεπει να την αλλαξεις 1 χρονο νωριτερα δεν ειναι κερδος.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1846

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

2 ώρες πριν, this.is.elia είπε

AMD = budget επιλογή = υπάρχει και η περίπτωση όπου όλοι οι AMDακηδες είναι τόσο ταληροφονιάδες που δεν έχουν ούτε ένα αγορασμένο παιχνίδι στο steam και δεν βγαίνουν ποτέ στο survey.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

🤡

Εγώ φίλε, αν και Nvidia τα τελευταία χρόνια, έχω όλο κι όλο 1 αγορασμένο παιχνίδι στο Steam. Και 2-3 ακόμα που ήταν μέρος προωθητικής ενέργειας σε hardware.

Αλλά στην EA έχω μπόλικα και σε Ubisoft και Microsoft store πολύ περισσότερα από το Steam.

Γούστα είναι αυτά, τι να κάνουμε δηλαδή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Εγώ φίλε, αν και Nvidia τα τελευταία χρόνια, έχω όλο κι όλο 1 αγορασμένο παιχνίδι στο Steam. Και 2-3 ακόμα που ήταν μέρος προωθητικής ενέργειας σε hardware.

Αλλά στην EA έχω μπόλικα και σε Ubisoft και Microsoft store πολύ περισσότερα από το Steam.

Γούστα είναι αυτά, τι να κάνουμε δηλαδή;

Νομίζω ειρωνικά το έγραψε 

Spoiler

Παρόλο που είναι αλήθεια :P 

Spoiler

Πλάκα κάνω μη δεχτώ την κόκκινη λαίλαπα 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, kkatzos said:

Εγώ φίλε, αν και Nvidia τα τελευταία χρόνια, έχω όλο κι όλο 1 αγορασμένο παιχνίδι στο Steam. Και 2-3 ακόμα που ήταν μέρος προωθητικής ενέργειας σε hardware.

Αλλά στην EA έχω μπόλικα και σε Ubisoft και Microsoft store πολύ περισσότερα από το Steam.

Γούστα είναι αυτά, τι να κάνουμε δηλαδή;

οκ, αστείο ήταν το σχόλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Αν δεν τα εχεις την αγοραζεις τον επομενο μηνα.
Το θεμα ειναι να παρεις μια καρτα που παιζει αυτα που θες ανετα, ωστε στα επομενα χρονια να μπορεις να βαλεις DLSS ή DLSS 3 και μετα απο αυτα να ριξεις κανα setting.
To να δωσεις 50€ λιγοτερα και να πρεπει να την αλλαξεις 1 χρονο νωριτερα δεν ειναι κερδος.

Καλά 50€ δεν σε αλλάζουν tier αλλά κουβέντα να γίνεται. Άρα μιλάς πάλι για κάποιον που θα μαντέψει σωστά και τα επόμενα χρόνια θα εξακολουθεί να υπάρχει μικρή διαφορά DLSS με FSR και δεν θα έχει υποχωρήσει το proprietary απέναντι στο open (οπως έγινε με gsync/freesync).

Γενικά καλό είναι να κοιτάμε το τι θέλουμε και μπορούμε να κάνουμε και να παίξουμε τώρα. Ούτε ξέρει κάποιος αν θα μπορέσει να βάλει στην άκρη άλλα 50€ τον άλλο μήνα ούτε το τι θα γίνει με τις τεχνολογίες.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι επικεντρώνεσαι σε δευτερεύοντα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, CorsarioJoao είπε

Καλά 50€ δεν σε αλλάζουν tier αλλά κουβέντα να γίνεται. Άρα μιλάς πάλι για κάποιον που θα μαντέψει σωστά και τα επόμενα χρόνια θα εξακολουθεί να υπάρχει μικρή διαφορά DLSS με FSR και δεν θα έχει υποχωρήσει το proprietary απέναντι στο open (οπως έγινε με gsync/freesync).

Γενικά καλό είναι να κοιτάμε το τι θέλουμε και μπορούμε να κάνουμε και να παίξουμε τώρα. Ούτε ξέρει κάποιος αν θα μπορέσει να βάλει στην άκρη άλλα 50€ τον άλλο μήνα ούτε το τι θα γίνει με τις τεχνολογίες.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι επικεντρώνεσαι σε δευτερεύοντα πράγματα

Mε 50€ δεν αλλαζεις Tier αλλα αλλαζεις τον παραγοντα Nvidia vs ΑΜD και το pef/$  με οτι συνεπαγεται απο features.
To μελλον δεν μπορεις να τον μαντεψεις αλλα σιγουρα μπορεις να καταλαβεις πολλα απο τα AAA games.
Πχ αν η καρτα που θες μπορει να παιξει Alan Wake 2 και CP 2077 με Ray Tracing(ακομα και αν δεν θες τα παιξεις) τοτε οτι βγει στο μελλον με RT κατα 99% θα το παιξει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Mε 50€ δεν αλλαζεις Tier αλλα αλλαζεις τον παραγοντα Nvidia vs ΑΜD και το pef/$  με οτι συνεπαγεται απο features.
To μελλον δεν μπορεις να τον μαντεψεις αλλα σιγουρα μπορεις να καταλαβεις πολλα απο τα AAA games.
Πχ αν η καρτα που θες μπορει να παιξει Alan Wake 2 και CP 2077 με Ray Tracing(ακομα και αν δεν θες τα παιξεις) τοτε οτι βγει στο μελλον με RT κατα 99% θα το παιξει.

Εδώ δεν μπαίνει όμως αυτό που έλεγες πριν για τα 60FPS; Εγώ δηλαδή που έχω τώρα 400€ τι να πάρω για 1440p; (ξέχνα οτι παιζω σε linux γιατι εκεί είναι αλλιώς το πράγμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Σε ποιο παράλληλο σύμπαν η διαφορά είναι 50ευρώ?

 

Screenshot_27.jpg

19 λεπτά πριν, CorsarioJoao είπε

Εδώ δεν μπαίνει όμως αυτό που έλεγες πριν για τα 60FPS; Εγώ δηλαδή που έχω τώρα 400€ τι να πάρω για 1440p; (ξέχνα οτι παιζω σε linux γιατι εκεί είναι αλλιώς το πράγμα).

Αναλογα τι games εχεις σκοπο να παιξεις και με τι settings.
Aν θες να παιξεις παλια games ή νεα που δεν ειναι πολυ βαρια μπορεις με μια 4060Ti στα 380€.
Aν θες να παιξεις νεα games με RT δεν φτανουν τα 400€, θες το λιγοτερο μια 4070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

image.png.a9303aef45658012748da0493e81d974.png

Με 10 ευρώ παραπάνω παίρνεις top υλοποίηση

Nαι τι να τη κανω οταν σε Upscale και RT ειναι για τα πανηγυρια.
Δεν βλεπεις διπλα ποσο χαρουμενοι και ευτυχισμενοι ειναι, που δεν περασαν 5 μηνες και γλυκοκοιτανε 7900xt.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, just getting started είπε

Εγώ να πάω πίσω λίγο στα steam surveys.

Αυτά δεν είναι που σε ρωτάνε ανά διαστήματα, αλλά δεν τους ρωτάνε όλους σε κάθε survey?

Θέλω να πω, δεν είναι πάντα ενημερωμένο με όλους τους χρήστες, είναι λίγο λαχείο ποιους ρωτάει κάθε φορά. Και από όσο ξέρω δεν παίρνει από μόνο του τα δεδομένα. Για αυτό και υπάρχουν τέτοιες διακυμάνσεις άμα μήνα.

Εμένα πχ έχει να με ρωτήσει κάνα 4μηνο. Και άρα θεωρώ δεν φαίνεται στο survey ότι έχω αλλάξει κάρτα.

Εμενα δεν με εχει ρωτησει ποτε ωστοσο απο steam 2 παιχνιδια τερματισμενα εχω και το 3d mark. Οτι εχω παιξει τον τελευταιο καιρο ειναι κατευθειαν απο ubisoft και rockstar

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...