Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέποντας το launch event,μπορώ να πω ότι ξενέρωσα άσχημα..Δε είχα σκοπό να πάω σε 4080,κ ίσως μας φάνηκε normal η τιμή της 4090..Αλλά αυτό π κάνει με τις 4080 είναι καθαρά προσβολή στη νοημοσύνη του gamer...1000άρικο για 4070 ουσιαστικά;1200 για 4080?Για τη 4090 δε έχει ξεφύγει η κατάσταση,σε 2 τρία χρόνια θα θέλουμε 5χιλιαρο για να πάρουμε 

Προσωπικά θα φερθώ λογικά αυτή τη χρονιά (έτσι λέω τουλάχιστον) κ θα περιμένω  κ την amd.Όπως το βλέπω έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία να κερδίσει πολλούς enthusiats αν δε κολλήσει ngreedia κ τιμολογήσει λογικά.Αλλιώς δεν ξέρω,κάτι πρέπει να κάνουμε...Ξέρω το χόμπι πληρώνεται,αλλά πλέον έχει ξεφύγει η κατάσταση....Δλδ πολλοί (κ εγώ μέσα)θα πανηγυρίζουμε αν βρούμε κάρτα στα 2200,θα τη πάρουμε,θα τη χαρούμε,αλλά οκ,πόσο λαλάκες θα μας πιάνουν ακόμη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2190

  • BlurayMoviesGreece

    1818

  • Arkin

    1734

  • Herald

    1556

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Λες και αν δεν ψωνίσουν οι 5-10 insomniacs την 4090 θα αλλάξει γνώμη ο πετσινος.. 

Ε ναι.. Καποιες φορες νομιζω ζουμε στο μικροκοσμο μας.. Ο πετσινος πουλαει την gpu.. αν θα την παρεις εσυ για gaming ή για οποιοδηποτε αλλο σκοπο αυτος να την πουλησει θελει..

Αλλωστε το εχουμε ξαναπει και τα παντα δειχνουν προς αυτη την κατευθυνση οτι το gaming ειναι πλεον δευτερευουσης σημασιας για την nvidia και σε βαθος δεκαετιας ισως το παρατησει το sport.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Λες και αν δεν ψωνίσουν οι 5-10 insomniacs την 4090 θα αλλάξει γνώμη ο πετσινος.. 

Συνφωνώ..Αλλά αν μετατοπιστεί ένα σεβαστό ποσοστό προς amd ,αν φερθεί έξυπνα,θα το σκεφτεί.Άλλωστε κ για την intel τα ίδια δε λέγαμε;Είδες τι μερίδιο έχουν τα ρύζια..Κ άλλωστε δε νομίζω ν είμσι ο μόνος πορωμενος (8 3090 άλλαξα κ έχω 3090 ti κ αν δε βρω κάτι σε amd που να είναι ανταγωνιστικό ή θα πάω σε 4090 ή θα παρατήσω το pc για κονσόλα) που να αναρωτιέται μέχρι πότε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, azazil1190 είπε

Ω ρε ενα βαπόρι.

Πέρα από την πλάκα περίμενα χειρότερες τιμές Ελλάδα στις καστομ.Οχι ότι είναι φθηνές εννοείται.

Βέβαια καμία στριξ θα παίζει στα 2600€

 

Άμα βρεις strix θέλω και εγώ να ξέρεις✌️✌️✌️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι τόσο είναι, αλλά σε σχέση με την απλή 3090 που είναι η σωστή σύγκριση θα είναι στο 70% σίγουρα η διαφορά. 

πάει το +90% που έλεγαν?🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, optimus prime είπε

Αφου το Πλαισιο την φερνει τοσο τα σκρουτζομαγαζα θα αναγκαστουν να την πουλησουν χαμηλοτερα..

Πάντως άμα έχει τόσο η Ζοτακ φαντάσου που θα είναι οι άλλες! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως είπε κάποιος....εγώ παιδιά όσο και να πάει η βενζίνη, δε με νοιάζει, 20 ευρώ θα βάζω πάντα. Με άλλα λόγια, αν κάποιος συνεχίζει να δουλεύει με την παλιά του ανάλυση, δεν χρειάζεται να βάλει τόσο βαθιά το χέρι στην τσέπη, αν αποφασίσει να αλλάξει gpu, για να αυξήσει τα fps του 40% κάνοντας skip στη γενιά 30ΧΧ. Όλες αυτές οι κάρτες στο κάτω κάτω φτιάχτηκαν για να υποστηρίξουν καλύτερα υψηλότερες αναλύσεις. 

PS: Δε διάλεξα να μείνω στο 1080p, παρά το 1440p 27΄΄ gaming hype τυχαία.....

Επεξ/σία από makellarispn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pantaz είπε

Πάντως άμα έχει τόσο η Ζοτακ φαντάσου που θα είναι οι άλλες! 

Γιατι ποτε ειχε το Πλαισιο φθηνα τις καρτες για να τις βαλει και τωρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

*Νέα* Τροφοδοτικά για ITX/SFFPCs 1100/1300watt!

V SFX Platinum 1100 / 1300 will be available for US$309.99 (1100) US$329.99 (1300) MSRP (prices may vary per region). 

Launch Date: Q1 2023 

( λογικά να περιμένετε και αντίστοιχη πρόταση από την Corsair ) 

@DEADLAZARUS

 

https://www.techpowerup.com/299035/cooler-master-enhanced-the-legacy-with-atx-3-0-power-supply-launch-v-gold-i-v-sfx-platinum-mwe-gold-v2-atx-3-0-version

Και *νέα* από τα μεγάλα 

Availability:

V Gold i will be available for US$189.99 (750) US$209.99 (850) MSRP (prices may vary per region).

Launch Date: Q4 2022

 

MWE Gold V2 ATX 3.0 1050 / 1250 will be available for US$179.99 (1050) US$199.99 (1250) MSRP (prices may vary per region).

Launch Date: Q4 2022

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, optimus prime είπε

Γιατι ποτε ειχε το Πλαισιο φθηνα τις καρτες για να τις βαλει και τωρα?

Θέλεις να μου πεις ότι στις προηγούμενες Ampere δεν έβλεπες κάρτες φθηνότερες στο πλαίσιο από ότι στο ίδιο το skroutz? Σε ορισμένα προϊόντα το πλαίσιο ας πούμε είναι πιο φθηνό από skroutzomagaza! Τώρα θα δείξει στη νεκροψία πως θα πάει το πράγμα! Ελπίζω όλος ο κόσμος που θέλει να πάρει κάρτα τώρα να βρει κάτι και να απολαύσει παιχνιδάκια! Έχει καταντήσει αηδία αυτό με τις διαθεσιμότητες! Καρτούλες θελουμε ΟΧΙ να αγοράσουμε σπίτι! Ποσά ψέματα να πω ακόμα στην Κυρά μου ότι ο υπολογιστής δεν δουλεύει γιατί η καρτα γραφικών μου υπερθερμάνθηκε και έπρεπε να γυρίσει πίσω για αλλαγή;😂Και ότι από 12 Οκτώβρη και μετά αναφέρουν ότι θα μου τη στείλουν……Βλπεις ο χρόνος αναμονής αρχίζει και γίνεται εχθρός μου…..😏😏😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...