Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Aris-leme είπε

Θα κοιτάμε AW PT και CP PT μόνο επειδή το θες εσύ.

Ειδαμε και εσυ που δεν τα ηθελες που τα παιζεις με mods και FSR 3 😂🤣
Aν σε ενδιαφερει το RT αυτα ειναι τα Benchmark της εποχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

ευτυχώς που δεν την πούλησες φίλε.

Πρόλαβα δεν ήθελα να την δώσω πριν δω τιμές και επιδόσεις και πάλι καλά όπως λες θα έτρεχα τώρα να δώσω μια 400αρα ακόμα για να πάρω το ίδιο προϊόν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ειδαμε και εσυ που δεν τα ηθελες που τα παιζεις με mods και FSR 3 😂🤣
Aν σε ενδιαφερει το RT αυτα ειναι τα Benchmark της εποχης.

Spoiler

καλα του τα λες ,τα θελει ο πισινος του :lol:

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Όποιος σκεφτόταν να πάρει 4070Ti πρόσφατα, τώρα βγαίνει κερδισμένος. Οι υπόλοιποι απλά περιμένουν για 5000

Spoiler

εγω εσυ και ο blue μειναμε να υπερασπιστουμε τον Jensen εδωμεσα :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 4070Ti Super κατα τη γνωμη μου δεν ειναι για 1440p εκει κανεις τη δουλεια σου και με 4070 Super.
Eιναι για αυτους που θελουν να παιξουν 3440x1440 η 4Κ με DLSS Q + RT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Ειδαμε και εσυ που δεν τα ηθελες που τα παιζεις με mods και FSR 3 😂🤣
Aν σε ενδιαφερει το RT αυτα ειναι τα Benchmark της εποχης.

Το CP μια χαρά το παίζω με RT το άλλο δεν ασχολούμε, μοντ θα βάζω στα γκειμ που παίζω αν μου το επιτρέπεις. Πάρε ένα τηλ όλους τους γιουτουμπερς να έχουν μόνο RT 2 games Benchmark

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ίσως θα ήταν συνετό να την βγάλει στα 699msrp και οχι 799 με αυτά τα νούμερα. Ειδικά όταν είμαστε κοντά στις 5000. Τα 16gb έχουν νόημα ξεκάθαρα σε 4Κ και αυτά κυρίως σε ray tracing που εκεί βάζεις πάντα dlss και πέφτει η vram αρκετά. 

ε πέτσινος είναι αυτός. Λογικά έχουν μαζέψει αρκετούς 103 πυρήνες που δεν κάνουν για 4080 και έφτιαξαν την 4070Ti αλλά δεν σου δίνουν επιδόσεις κοντά στην 4080 για να μην την κανιβαλίσουν. Πάντως δεν είμαστε κοντά στις 5000. Οι 5070 και όλα τα παραγωγά τους (super, ti, ultra, ultimate, godlike) θα βγουν σε κάνα χρόνο+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlurayMoviesGreece είπε

Η 4070Ti Super κατα τη γνωμη μου δεν ειναι για 1440p εκει κανεις τη δουλεια σου και με 4070 Super.
Eιναι για αυτους που θελουν να παιξουν 3440x1440 η 4Κ με DLSS Q + RT

Κοίτα σε 3440x1440 με ray tracing μόνο σε 2 παιχνιδια με path tracing τα βρίσκει σκούρα η 4070ti aw και 2077. Που γονατίζει ο πυρήνας όχι λόγο vram. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Η 4070Ti Super κατα τη γνωμη μου δεν ειναι για 1440p εκει κανεις τη δουλεια σου και με 4070 Super.
Eιναι για αυτους που θελουν να παιξουν 3440x1440 η 4Κ με DLSS Q + RT

Όχι στα 900+ plus Ευρώ. Και μην αρχίσουμε με τα dlss+pt+rt+rr, στα 900+ η 4070ti super είναι πανάκριβη γι' αυτά τα οποία προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πρόλαβα δεν ήθελα να την δώσω πριν δω τιμές και επιδόσεις και πάλι καλά όπως λες θα έτρεχα τώρα να δώσω μια 400αρα ακόμα για να πάρω το ίδιο προϊόν. 

και καλά έκανες, παίζεις μια χαρά τα παιχνίδια σου και κρατάει και κάποια αξία μεταπώλησης η κάρτα όταν αποφασίσεις να την δώσεις με αυτά που είδαμε σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, just_a_dude είπε

ε πέτσινος είναι αυτός. Λογικά έχουν μαζέψει αρκετούς 103 πυρήνες που δεν κάνουν για 4080 και έφτιαξαν την 4070Ti αλλά δεν σου δίνουν επιδόσεις κοντά στην 4080 για να μην την κανιβαλίσουν. Πάντως δεν είμαστε κοντά στις 5000. Οι 5070 και όλα τα παραγωγά τους (super, ti, ultra, ultimate, godlike) θα βγουν σε κάνα χρόνο+

Σκότωσαν τον πυρήνα άδικα δηλαδή δεν ξέρω τι προσπάθησαν να κάνουν. Σε 4κ είναι πιο πάνω αλλά εκεί θα πας σε 4080 4090 μιας και είναι ήδη λίγα τα fps αυτών των καρτών. Πχ 25% πάνω σε κάποια που βλέπω μιλάμε για 23fps πχ με 32fps και στα 2 unplayable δεν έχει νόημα η κάρτα ούτε σε 4Κ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

Το CP μια χαρά το παίζω με RT το άλλο δεν ασχολούμε, μοντ θα βάζω στα γκειμ που παίζω αν μου το επιτρέπεις. Πάρε ένα τηλ όλους τους γιουτουμπερς να έχουν μόνο RT 2 games Benchmark

Στο εχω ξαναπει βαλε οτι θες και παιξε οπως θες.
Κανονικα τα mods που επιβαρινουν το game τα βαζεις οταν η καρτα σου ειναι τοσο δυνατη που σε max settings το εχει για πλακα το game(οπως και το DLDSR) για αυτο σου δινει και το περιθωριο να το ζορισεις παραπανω εχοντας μια καλυτερη εμπειρια.
Οταν ομως το game σου ξεφτιλιζει τη καρτα και πρεπει να ριξεις settings στο Low, βαζοντας mods που θα το κανουν ακομα πιο βαρυ για να λες παιζω 1000 mods , ε δεν ειναι και το πιο ευφυες.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...