Προς το περιεχόμενο

NVIDIA RTX 4000 Series(Ada Lovelace)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, liakinen είπε

Με 4000 series υπάρχει γνωστό πρόβλημα με το Youtube; όταν κάνω scroll κάνει κάτι σαν flickering. Στο ίδιο σύστημα με 1660Ti δεν είχα θέμα. 

Edge και Win11 με full updates. 

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

το chrome πάντως ακόμη κάνει κάτι artifacts που και που.

 

Screenshot_9.jpg

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Psycho_Warhead

    2281

  • Arkin

    1855

  • BlurayMoviesGreece

    1823

  • Herald

    1556

4 ώρες πριν, just getting started είπε

[...] Δεν ξέρω γιατί παθαίνει εγκεφαλικό το Witcher 3. [...]
Τώρα αν πάω να κλείσω και το dlss, ενώ πιάνει 63 καρέ, το render latency έχει ανέβει στα 40!!! Ενώ προφανώς έπρεπε να είναι γύρω 15-16 ms. [...]

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το: Hardware Cursor.

Options > Video > Graphics: Hardware Cursor [ ON ]

Είναι η τελευταία επιλογή στο μενού και έκανε τεράστια διαφορά στην απόκριση του παιχνιδιού από την πρώτη έκδοση. Το έχω αφήσει έτσι όλα αυτά τα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Aris-leme είπε

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4070-super-already-spotted-below-msrp-in-europe

Γιατί κάτι με λέει ότι Ελλάδα θα είναι +10+20% πάνω από MSRP

image.png.120014a2bdf5e29201a06c6cc4fbeb77.png

Αρχή θα βαρεσουν ψαχνό καλά σου λέει η φωνη μέσα σου πιστεύω κ εγω.Τουλαχιστον μετά από κάνα μήνα/δίμηνο να έρθουν στα ίσια τους να λες...Και η μακακια είναι πως όσο περιμενει κάποιος που θέλει gpu τόσο πιο κοντά θα αγοράσει στο release των 5000..Χ€σ€ μέσα..

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 hours ago, niko13 said:

Αρχή θα βαρεσουν ψαχνό καλά σου λέει η φωνη μέσα σου πιστεύω κ εγω.Τουλαχιστον μετά από κάνα μήνα/δίμηνο να έρθουν στα ίσια τους να λες...Και η μακακια είναι πως όσο περιμενει κάποιος που θέλει gpu τόσο πιο κοντά θα αγοράσει στο release των 5000..Χ€σ€ μέσα..

Και πάλι κακή τιμή σε κακό timing η 4070Super των 12GB.

 

500€ μαξ για οκ υλοποίηση θα ήταν καλά και 700€ μαξ η 4070Τι ΣουπερΝτουπερΣουμο των 16GB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες




image.png.d74b4e47df2b69b2245206d82ad15339.png
Λολ...
Απ'την άλλη έχουμε 8/9 φορές μεγαλύτερο πληθωρισμό απ'τον κοινοτικό μέσο όρο στα λάδια/τυριά,οπότε οι τιμές αναμενόμενες στις καρτούλες.Λεφτά υπάρχουν😊
https://www.skai.gr/news/finance/plithorismos-o-deyteros-ypsiloteros-sta-trofima-stin-eyrozoni-pinakes

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, 7nisiotis said:

Και πάλι κακή τιμή σε κακό timing η 4070Super των 12GB.

 

500€ μαξ για οκ υλοποίηση θα ήταν καλά και 700€ μαξ η 4070Τι ΣουπερΝτουπερΣουμο των 16GB

Δε διαφωνώ εννοείται δίκιο έχεις.Ασε που αν είχε πέτσα ο πέτσινος θα έπρεπε να είναι η super η απλή 4070 από πέρσι..Αλλά nvidia...Δεν νομίζω να πάνε πιο κάτω στα φθηνότερα τους από ότι βρίσκεις τώρα τη 4070,μακάρι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Westbaum said:




image.png.d74b4e47df2b69b2245206d82ad15339.png
Λολ...
Απ'την άλλη έχουμε 8/9 φορές μεγαλύτερο πληθωρισμό απ'τον κοινοτικό μέσο όρο στα λάδια/τυριά,οπότε οι τιμές αναμενόμενες στις καρτούλες.Λεφτά υπάρχουν😊
https://www.skai.gr/news/finance/plithorismos-o-deyteros-ypsiloteros-sta-trofima-stin-eyrozoni-pinakes

Κανονικοί thugs το Πλαίσιο βρε παιδί μου. 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

High quality πάντα αυτό, optimization στο texture filtering εν έτει 2024 δεν νοείται..Απλά η NVIDIA δεν κάνει αναβάθμιση το control panel και έχουν μείνει παλιατζούρια settings μέσα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, aki said:

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το: Hardware Cursor.

Options > Video > Graphics: Hardware Cursor [ ON ]

Είναι η τελευταία επιλογή στο μενού και έκανε τεράστια διαφορά στην απόκριση του παιχνιδιού από την πρώτη έκδοση. Το έχω αφήσει έτσι όλα αυτά τα χρόνια.

Αυτό το είχα ανέκαθεν ανοιχτό. Χώρια που το θέμα με το latency στο W3 φαίνεται κυρίως στα dodges/counters. Εκεί κατάλαβα στην αρχή ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί με χτύπησαν συνέχεια και άνοιξα το overlay και έπαθα σοκ με αυτό που είδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...